Hangi Kérastase Şampuan Tam Sana Göre?


Saç bakımında en sevdiğimiz profesyonel saç bakım markalarından Kérastase, farklı saç ihtiyaçlarına uygun şampuanlarıyla ön plana çıkıyor! Tüm saç tipleri ve saç problemleri için özel formüle edilmiş serileri olan Kerastase hem mükemmel bir bakım yapıyor hem de saçların mükemmel kokmasını sağlıyor.

Eğer sen de Kerastase şampuanları denemek istiyor ama hangisinin saçına göre olduğunu bilemiyorsan bu yazımız tam sana göre. Saç tipleri ve saç problemlerine özel tüm Kerastase şampuanları senin için bir araya getirdik!

Kerastase şampuanlar ve özellikleri

Sarı saçlar için: Kerastase Blond Absolu Şampuan

Sarı saçlar için: Kerastase Blond Absolu Şampuan

Kérastase’ın açma işlemi görmüş sarı saçlara özel yepyeni bakım serisi Blond Absolu'nun mor şampuanı Ultra-Violet Saç Banyosu, saç rengini nötralize ederek, istenmeyen turuncu ve sarı yansımaları gözle görülür şekilde engelleyebiliyor. Soğuk sarı ve gri saçlar için ideal olan bu mor şampuanın saçlarda düzenli olarak kullanılması halinde saçları kalıcı olarak istenmeyen yansımalardan koruyor ve saçlar daha soğuk yansımalara kavuşuyor.

Blond Absolu serisinin bir diğer şampuanı olan Blond Absolu Lumiere Saç Banyosu, griden sarıya, her seviyede açma işlemi uygulanmış saçlar için uygun. Hyaluronik asit ve Edelwiess çiçeği içeren formülü ile saça daha parlak bir görünüm veren, yumuşacık olmasını sağlayan Kerastase Blond Absolu şampuan, ayrıca saçı günlük kirlilik ve oksidasyona karşı saçları da koruyor.

Saç dökülmesi için: Kerastase Genesis Şampuan

Saç dökülmesi için: Kerastase Genesis Şampuan

Saç dökülmesi karşıtı bir şampuan arıyorsan, Kerastase Genesis Şampuan'ı tercih edebilirsin. Aminexil, Edelweiss kök hücresi ve zencefil kökü içeren formülü ile bu şampuan, saç dökülmelerini %84'e kadar azaltmaya yardımcı oluyor. Saç dökülmesinin iki ana sebebine odaklanan Kerastase Genesis serisi, tarama, ısı ve kirlilik gibi dış etkenlere ve stres, hormonlar ve beslenme gibi biyolojik nedenlerle saçın dökülmesine karşı savaşıyor. Saç dökülmesini nasıl azaltırım diye düşünüyorsan, Kerastase Genesis Şampuan en iyi seçeneklerden biri, üstelik mükemmel koktuğunu ve saçları yumuşacık yaptığını da ekleyelim :)

Kıvırcık saçlar için: Kerastase Curl Manifesto Şampuan

Kıvırcık saçlar için: Kerastase Curl Manifesto Şampuan

Dalgalı ve kıvırcık saçların ekstra özen ve bakım gerektirdiğini hepimiz biliyoruz. Eğer kıvırcık saçlarının daha güçlü ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, Kerastase Curl Manifesto Şampuan tam sana göre. Güçlendirici seramid, Manuka balı ve gliserin polimerleri içeren formülü ile bu Kerastase şampuan, saçların %73'e kadar nemli, %99'a kadar daha güçlü olmasını sağlıyor.

Kerastase Curl Manifesto serisindeki şampuan, saç ve saç derisini nazik bir şekilde arındırırken, saçları ağırlaştırmadan nemlendiriyor, bukle şeklini ve hacmini iyileştiriyor. Kıvırcık saçlarının çok daha canlı ve güzel görünmesini istiyorsan Curl Manifesto şampuan'ı mutlaka denemelisin. Tıpkı diğer Kerastase şampuanlar gibi bu şampuan da bağımlılık yapacak bir kokuya sahip!

Röfleli ve boyalı saçlar için: Kerastase Reflection Şampuan

Röfleli ve boyalı saçlara için: Kerastase Reflection Şampuan

Kérastase’ın boyalı ve röfleli saçlara özel renk koruyucu bakım serisi Reflection’un Chromatique Saç Banyosu saç renginin kalıcılığını arttırıp, uzun süre kalıcı renklere sahip olmanı sağlıyor. Saç renginin 40 gün boyunca parlaklığını korumasını sağlarken saçlara yumuşaklık ve esneklik veriyor.

Röfleli ve boyalı saçlara için: Kerastase Reflection Şampuan 2


Eğer boya işlemlerinden sonra saçlar çok fazla hassaslaşmışsa, Kerastase Reflection Şampuan senin için ideal demektir. Saç rengini koruyup, parlaklığını arttırırken, hassaslaşan saçlarını onarıyor ve saçların gücüne geri kavuşuyor.

Saç uzatmak isteyenler için: Kerastase  Resistance Şampuan

Saç uzatmak isteyenler için: Kerastase  Resistance Şampuan

Eğer saçlarını uzatmak istiyorsan kullanman gereken Kérastase şampuanı, Resistance serisinin Extentioniste Saç Banyosu! Saçların güçlenerek, sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olan, kırılmaya eğilimli saçları yeniden yapılandıran bu şampuan, saça esnek yapısını geri kazandırır.

Yıpranmış saçlar için: Kerastase Resistance - TherapisteYıpranmış saçlar için: Kerastase Resistance - Therapiste

Yıpranmış saçlara özel Kérastase Résistance saç bakım serisinin şampuanlarından Thérapiste Saç Banyosu, çok yıpranmış, aşırı işlem görmüş saçlara uygun. Yıkama sırasında saç tellerini kaplayarak derinlemesine canlanma, parlaklık ve pürüzsüzlük sağlıyor. Saçlar yeniden canlanıyor, eski sağlıklı günlerine geri dönüyor!

Saç uzatmak isteyenler için: Kerastase  Resistance Şampuan 2

Résistance serisinin bir diğer şampuanı Force Architecte Saç Banyosu ise zayıflamış ve yıpranmış saçlar için. Günlük kullanıma uygun olan bu şampuan, saç tellerini yeniden yapılandırır ve gelecekte oluşabilecek hasara karşı saç tellerini koruma altına alır.            

Kuru saçlara için: Kerastase Nutritive Şampuan

Kuru saçlara için: Kerastase Nutritive Şampuan

Saç bakımında kuruluk seviyelere göre farklılık gösterir. Bu nedenle de Kérastase’ın, farklı kuruluk seviyelerine göre, farklı şampuanları bulunuyor. Nutritive serisinin normal kurulukta, orta derecede kurulukta ve aşırı kuru saçlar için özel 3 şampuanı var. Nutritive Satin 1 Saç Banyosu, normal veya hafif kurulukta olan saçlar için tasarlanmış besleyici bir saç banyosudur.

Nutritive Satin 2 Saç Banyosu, ince veya kalın telli, kuru ve hassas saçlar için besleyici bir saç banyosudur. İçeriğinde bulunan Irisome Kompleksi ile aktif içerikleri birleştirerek saçın tamamını uçlara kadar besler. Saça pürüzsüz bir his verir

Nutritive Magistral Saç Banyosu ise aşırı kuru saçlara, derinlemesine nüfuz ederek besleyen bir saç banyosudur. Aktif besleyici içeriklerin üstün bileşimi saç köklerini derinlemesine besleyerek saçı bakıma hazırlar. 

Parlak saçlar için: Kerastase Elixir Ultime Şampuan

Kérastase’ın artık bir ikon haline gelen, değerli yağlarla zenginleştirilmiş Elixir Ultime şampuanı, doğal parlaklık artırıcı formülüyle cansızlaşmış saçlar için ideal. Besleyici Marula, Kamelya yağlarının yanı sıra, C, D vitaminleri ve Omega 9 da içeren bu özel şampuan ile saçlarına ihtişamlı bir parlaklık verebilirsin.

Cansız saçlar için: Kerastase Chronologiste Şampuan

Cansız saçlar için: Kerastase Chronologiste Şampuan

Kérastase’ın o çok meşhur havyar bakımını bilmeyen yok! Chronologiste bakım serisinde bulunan Kerastase Chronologiste şampuan ise canlılığını kaybetmiş saçlarda yenileme ve canlandırme etkisi yaratıyor. Formülündeki hyaluronik asit ile saç ve saç derisini derinlemesine nemlendirirken, E vitamini ile antioksidan görevi görerek saçı dış etkenlere karşı korıyor. Ayrıca Abyssine molekülü ile saç ve saç derisinin görünümünü yenileyerek saçın dha canlı ve dolgun görünmesini sağlıyor. Bunu mutlaka eklemeliyiz: Bu Kerastase şampuan mükemmel kokuyor, tıpkı bir parfüm gibi!

Saç dökülmesi için: Kerastase Specifique Şampuan - Dökülme Karşıtı

Saç dökülmesi için: Kerastase Specifique Şampuan - Dökülme Karşıtı

Kérastase’ın saç derisi sorunlarına yönelik bakım serisi Specifique serisindeki Kerastase Specifique Dökülme Karşıtı Şampuan, saç derisindeki dengesizlikleri normale döndürerek saç dökülmelerinin önüne geçmeye yardımcı oluyor. Saç tellerine doku kazandırıp anında dolgunlaşmalarını sağlayan bu Kerastase şampuan, saç teli üretimini destekleme ve saç tellerini kalınlaştırma özelliğine sahip.

Hacim ve yoğunluk için: Kerastase Densifique Şampuan

Hacim ve yoğunluk için: Kerastase Densifique ŞampuanV

Eğer saçlarında son dönemde hacim, yoğunluk, gürlük kaybı gibi sorunlar yaşıyorsan Kerastase Densifique Şampuan senin için ideal şampuanlardan. Gürlüğünü kaybetmiş saçlara canlılığını, yoğunluğunu ve dayanıklılığını yeniden kazandıran yoğunlaştırıcı saç banyosu ile saçlar daha gür ve daha dolgun bir görünüm alır.

Hacim ve yoğunluk için: Kerastase Volumifique

Saçların ince telli ve düzse, Kerastase Volumifique şampuan, saç tellerinin yüzeyini yapılandırırken ağırlık yapmadan hacim veriyor. Saç tellerini kalınlaştıra bu şampuan saçları canlandırmaya yardımcı oluyor.

Kerastase Erkek Şampuanı

Kerastase Erkek Şampuanı

Erkeklerin en sık karşılaştığı saç sorunlarından olan gürlük ve dolgunluk kaybı için Kérastase’ın özel bir şampuanı var: Densité Homme Saç Banyosu! Gürlüğünü kaybetmiş saçlara özel bu günlük saç banyosu, saçların daha gür ve dolgun görünmesini sağlar. Kısa saçlara uygun son derece güçlü bir bakımdır.

Kepekli saçlar için: Kerastase Specifique Şampuan - Kepek Önleyici

Kepekli saçlar için: Kerastase Specifique Şampuan - Kepek Önleyici

Kepek sorunu, hayatımızın bir döneminde karşılaştığımız saç sorunlarından biri. Kerastase Specifique Kepek Önceliyici Şampuan, kepeği gideriyor ve saç derisine bakım yapıyor. Kuru veya yağlı kepeğin yeniden oluşumunu 8 hafta boyunca engelliyor. Düzenli olarak bu Kerastase kepek şampuanını kullandığında, saçlarındaki kepek görünümünde azalma olduğunu fark edeceksin.

Hassas saç derisi için: Kerastase Specifique Şampuan - Dermo Calm

Hassas saç derisi için: Kerastase Specifique Şampuan - Dermo Calm

Hassas, kaşınan, kızaran saç derisi profesyonel bir bakım gerektirir. Kérastase’ın Specifique saç bakım serisindeki Vital Dermo-Calm Saç Banyosu saç derisini arındırırken nemlendirir, tahrişi ve enflamasyonu yatıştırır. Saç derisindeki kaşınma ve rahatsızlık hissini giderirken, saçlara hafiflik hissi kazandırır.

Eğer hem saçların kuru, hem de saç derin hassassa da Riche Dermo-Calm Saç Banyosu’nu sana öneririz. Bu hipoalerjenik yatıştırıcı saç banyosu kuru saçları beslerken hassas saç derisini arındırır ve dengeler. Saç derisi temizlenir, arınır, saçlar yumuşar ve beslenir. 

Yağlı saçlar için: Kerastase Specifique şampuanı - Divalent

Yağlı saçlar için: Kerastase Specifique şampuanı - Divalent

Yağlanan, ağırlaşan saçların varsa, önemli olan saç derisindeki problemi çözmek. Bunun için de işe şampuanından başlamalısın. Kérastase Specifique serisinin kepek karşıtı şampuanı Divalent Saç Banyosu saç derisini temizleyip arındırırken aynı zamanda da aşırı sebum üretimini düzenlemeye yardımcı oluyor. Yağlı saç diplerindeki yağı dengeleyerek, saç tellerine yumuşaklığını ve parlaklığını geri kazandırıyor.

Belirgin bukleler için: Kerastase Dicipline Şampuan

Belirgin bukleler için: Kerastase Dicipline Şampuan

Asi, zor şekil alan saçlara uygun saç bakım serisi Discipline serisinde bulunan, sülfat içermeyen Curl Idéal Temizleyici Krem, kıvırcık, bukleleri belirgin olmayan saçlar için idealdir. 2'si-1-arada, yani hem temizleyici hem de saç bakım kremi özelliğinde olan bu şampuan, saçı pürüzsüzleştirir, yumuşak ve pürüzsüz bukleler sağlar. 

Elektriklenen saçlar için: Kerastase Fluidealiste Şampuan

Saçların kalın telliyse, kabarmadan, elektriklenmeden dolayı çok zor şekil alıyor ve bir türlü kontrol altına alamıyorsan sana önerimiz Fluidéaliste Sülfatsız Saç Banyosu. Sülfat içermeyen bu şampuan, zor şekillenen, hassaslaşmış, kontrol altına alınması güç olan saçlar için geliştirilmiş. Saçı pürüzsüzleştirir ve elektriklenmeyi önlüyor.

Elektriklenen saçlar için: Kerastase Fluidealiste Şampuan

Fluidéaliste Saç Banyosu ise ince veya orta kalınlıkta, zor şekil alan saçlara uygun bir saç banyosudur. Rahat şekillendirme ve elektriklenme kontrolü sağlar, doğal bir his ve ağırlaştırmayan bir etki sunar.

Güneş koruması için: Kerastase Soleil Şampuan

Yazın güneş ışınlarının yıpratıcı etkilerine karşı saçlarını koruma altına almak istiyorsan, özellikle boyalı saçlara uygun Soleil Saç Banyosu tam sana göre! Güneşin zararlarından saçları korumak ve güneşe maruz kaldıktan sonra daha dayanıklı olmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş, yıpranma karşıtı bir saç banyosudur.  

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!