Sayıların şifresi: Rakamlarla saç bakımı

Sayıların şifresi: Rakamlarla saç bakımı

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını şekillendirirken kaç derecenin ve ne kadar süre tutmanın uygun olduğunu biliyor musun? Kuaföre ne kadar çok harcama yaptığını biliyor musun? Bunlar gibi sorulara cevap veremiyorsan belki biz sana yardımcı olabiliriz. İşte rakamlarla daha güzel saçlara giden yol!

rnrn

-6 hafta kuaför ziyaretlerin arasında geçmesi gereken en fazla süredir. En son kuaföre ne zaman gittiğini hatırlıyor musun?

rnrn

-220 derece saçın dayanabildiği maksimum ısıdır. Eğer saçlarını şekillendirirken bu ısıyı daha fazla artırırsan saçın sağlıklı görünmesini sağlayan keratini kırılır. Özellikle ince telli yapıda saçlara sahipsen ısıyı 160 derecede tutman ve tabii ki ısıdan koruyan bir serum veya bakım spreyi kullanman gerekir.

rnrn

-3 saniye, fön makinesi, maşa veya düzleştirici kullanırken saçlarında tutman gereken maksimum süredir.

rnrn

-4 saç bakım rutinin içermesi gereken adımları ifade eder: 1. Şampuanla yıkamak. 2. Bakım kremi kullanmak. 3. Saç bakım maskesi ile nemlendirmek (haftada 2 kez). 4. Bakım yağı veya serumlarla saçlarını besle.

rnrn

-100 saç telinin günlük olarak dökülmesi normaldir. Eğer dökülmelerin arttığını fark edersen, bu soruna çözüm yollarını aramaya başlamalısın. Eğer çok uzun süre beklersen sorun, onarılması güç boyutlara ulaşabilir.

rnrn

Saç sağlığını korumak ve saçlarının daima güzel görünmesini sağlamak istiyorsan, bu sayıları aklında tutmaya çalışmanı öneririz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?