​Mükemmel saçlar için: Saç taramak hakkında her şey


Saç hakkındaki bilgilerini gözden geçirme vakti geldi! İlk önce saç bakım rutinin temeli olan taramaktan başlayalım. Sence saç taramak hakkında her şeyi biliyor musun? Çoğu zaman fazla üzerinde durulmayan bu konu, aslında saç sağlığını korumak için oldukça önemli bir nokta. Şimdi, saç taramak hakkında daha fazla bilgi almaya ne dersin?

Doğru tarakları kullanmak

Doğru tarakları kullanmak Suni yerine, doğal kıllara sahip fırçaları kullanmanı öneririz. Sentetik saç fırçaları saçının elektriklenmesine neden olurken, kırılmalara bile yol açabilir. Doğal fırçaları kullandığında, saçlarının elektriklenmediğini kolayca görebilirsin. Ayrıca saçlarını taramadan önce dolaşık tutamların açılmasını sağlamak için bakım yağı veya bakım spreyi uygulamayı da deneyebilirsin.

Doğru tutuş

Doğru tutuş Her ne kadar basit gibi görünse de, genelde saçlarımızı kolayca taramak uğruna bu adımı atlıyoruz! Saçlarını tararken ilk önce uç ve boy kısımlarından başlayıp, ardından kökten uca taramak gerekir. Taramaya başladığın anda dipten uçlara doğru tararsan, saçlarını zorlamış olursun böylece kırık saç uçlarına da davetiye çıkarmış olursun.

Fazla taramamalısın

Çok bilinen bir saç bakım önerisini sen de duymuş olabilirsin, ''saçlarını her gün 100 kere fırçalamalısın''. Bu tamamen yanlış bir öneridir. Saçlarını bu kadar çok taramak tam tersi şekilde zarar verici olur.
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!