Yazın en sık karşılaşılan saç sorunları ve çözümleri


Yazın tadını çıkartırken saçlarımızın etkilendiğini fark etmesek de saç sorunlarıyla en çok yazın karşılaşıyoruz. Saç Sırları.com olarak araştırdık ve yazın en çok şikâyet edilen saç sorunlarını, bu sorunların çözümlerini senin için derledik.

İşte karşında yazın en sık karşılaşılan saç problemleri...

1- Yıpranmış saçlar

1- Yıpranmış saçlar


Neden olur: Yazın saçlarımız çok fazla yıpranıyor. Uzun süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalıyor. Bunun yanında bir de deniz tuzu, klor saçın yapısına zarar veriyor; böylece saçlar yıpranıyor da yıpranıyor! 

Çözümü: Yaz boyunca yıpranan saçlarını onarmak için bizim önerimiz yıpranmış saçlara uygun saç bakım ürünleri kullanman. Son zamanlarda bizim favorilerimizden olan Elseve Komple Onarıcı 5 Serisi saçlarını onarmana yardımcı olabilir.

Yıpranmış saçın 5 problemine 1 çözüm sunan Elseve Komple Onarıcı 5 serisinin formülünde bulunan Keratin XS ile zenginleştirilmiş onarıcı konsantre, saçları dipten uca onarmaya ve yapılandırmaya yardımcı oluyor. Yeniden hayat bulan canlı saçlar için bu seriyi denemeni öneririz.

2- Güçsüz saçlar

2- Güçsüz saçlar

Neden olur: Yazın güneşten korunmak için şapkalara sığınıyoruz ancak şapkalar da saç derimizin hava almasına engel olabiliyor. Üstüne bir de sıcak hava eklenince saç derimiz kuruyabiliyor. Hal böyle olunca da saç telleri güçten düşüp dökülmeye başlayabiliyor. Böylece saç dökülmesi kaçınılmaz oluyor.

Çözümü: Saçlarında normalden farklı bir dökülme olduğunu fark ettiğinde zayıf saçlarını güçlendirmek için Arginine proteininden yardım alabilirsin. Saçları güçlendiren ve dökülmelere karşı direnç katan bu proteini Elseve Komple Direnç serisinde bulabilirsin. Arginine, biotin ve vitamin B5 içeren formülüyle bu seri, saçların kökten uca güçlenmesini sağlıyor. Ayrıca saçlarının yıprandığı için de güçsüz görünebileceğini de ekleyelim. Saçlarını sık sık ısılı işlemlere maruz bırakıyor, boya ve günlük etmenler yüzünden yıprandığını düşünüyorsan, yıpranmış saçın 5 belirtisine 1 çözüm bulmak istersen, Elseve Komple Onarıcı 5 serisini de kullanabilirsin. Keratin XS içeren onarıcı konsantresi ile bu seri saçları dipten uca onarmaya ve yeniden hayat bulan canlı saçlara kavuşmaya yardımcı oluyor.

3- Kuruluk

3- Kuruluk

Neden olur: Aşırı sıcakların saçların, güneşin saçlarımızın kurumasına neden olduğu gibi, ilginç gelebilir ama klimalar da neden olabiliyor. Bu zararı fön makinesinin verdiği zarar gibi düşünebilirsin. Klimanın verdiği yapay hava, saçlarındaki nemin azalmasına neden olabilir. Bunun sonucunda da saçların kuruyabilir.

Çözümü: Yıpranmış saçlarındaki kuru görünümü gidermek için, doğru saç kremini tercih etmelisin. Saçlarına Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan'ı uyguladıktan sonra, boylarına da Komple Onarıcı 5 Saç Kremi'ni uygulayabilirsin. Keratin XS içeren onarıcı konsantre formülü ile saç tellerini onararak daha yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Ayrıca bu saç kremi sayesinde saçların çok daha kolay taranacak ve yeniden güçlü görünmeye başlayacak.

4 -Kırık uçlar

4 -Kırık uçlar

Neden olur: Özellikle boyalı saçların varsa yazın ekstra dikkat şart çünkü boyalı saçlar için yaz en zor mevsimdir. Neden diye soracak olursan; yazın sıcaklardan dolayı hemen hemen her gün banyo yapıyoruz. Bu nedenle saç rengimiz suyla beraber zarar görüyor. Ayrıca güneş de aynı cildimize olduğu gibi saçlarımıza da zarar veriyor ve saç rengimiz parlaklığını kaybedebiliyor. 

Çözümü: Saçlarındaki kırık uçları onarmak için, koruyucu-kurtarıcı bir bakım uygulayabilirsin. Saçlarımızdaki kırıkların çok belirgin olduğunu fark ettiğimiz zamanlarda elimiz hemen Elseve Komple Onarıcı 5 Koruyucu-Kurtarıcı S.O.S Krem'e gidiyor. Bu durulanmayan saç kreminin formülündeki Keratin XS içeren onarıcı konsantre, ilk kullanımda saçları %98 onarmaya* yardımcı oluyor.

*Instrumental test, S.O.S Koruyucu-Kurtarıcı Bakım Kremi için

5- Sert saçlar

5- Sert saçlar

Neden olur?: Yazın bir araya gelen tüm bu faktörler bir araya geldiğinde saç sertleşmeye başlayabiliyor. Güneşin zararlı etkileri, deniz ve havuz suyu, ısılı işlemler ve günlük faktörlerin saçlar üzerindeki yıpratıcı etkisini göz ardı etmemek gerekiyor.

Çözümü: Yıpranmış saçlarındaki sert görünümü gidermek için saç maskelerinden yardım alabilirsin. Saçlarına düzenli olarak onarıcı maske uygulayarak onarılmasını sağlayabilirsin. Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Maske, sertlik de dahil olmak üzere yıpranmış saçın 5 belirtisine 1 çözüm sunuyor. Saçları yoğun bir şekilde onarmaya yardımcı olan bu saç maskesi, sertleşmiş saçlarımız için tam bir kurtarıcı!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!