Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar


Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsan eminiz saç bakımında kullanman gereken yağları merak ediyorsundur. Saç dökülmesine iyi gelen yağ arayışında olanlar için harika bir rehber hazırladık! Saça iyi gelen yağlar, saçları canlandırarak saç dökülmesini azaltabilir ve saçların güçlenmesine yardımcı olabilir. Her ne kadar saç dökülmesini durduran yağlar diye bir mucize olmasa da saç dökülmesini kontrol altına alacak ve gözle görülür şekilde azaltan içerikler mevcut. Unutma, günde 100 ila 120 tel saç dökülmesi çok normal. Fakat normalden aşırı saç dökülmesi yaşıyorsan o zaman saça iyi gelen bitkisel yağları araştırma zamanı geldi demektir.

Argan yağı

Argan yağı, saç dökülmesi için kullanılan yağların başında geliyor. Saç dökülmesine karşı yağlar arasında en popüler olan Argan yağı, sadece Fas'ta yetişiyor. Saçların iç dokusuna ulaştığı için yıpranmış saçları onarıyor ve saçların daha parlak görünmesine yardımcı oluyor. Saç dökülmesine faydalı yağlar arasında gösterilen Argan yağı, saçları güçlendirdiği için saçların kırılmadan uzamasını sağlıyor ve uzun saçların yıpranmasını önlüyor. 

Aman dikkat! Marketlerde çok fazla sahte argan yağı görüyoruz. Güvenmediğin markaların argan yağını kullanmak saçlarında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarır. Sadece Fas'ta yetişen Argan Ağacı'nın çiçeklerden elde edilen doğal Argan yağını bulmak için detaylı bir araştırma yapmalısın. Tabii bulmasının da biraz zahmetli olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Badem yağı

Badem yağı

Kaş ve kirpik gürleştirme amacıyla badem yağının kullanıldığını duymuşsundur. Saç dökülmesine iyi gelen yağlar arasına popüler olan badem yağı, pahalı olduğu için sadece minik ve konsantre formlarda satılıyor. Bu nedenle badem yağı kaş ve kirpik yağlarını daha sık görebilirsin. Badem yağı özü aslında saç dökülmesini önleyen yağlar arasında en yaygın olanı. 

Badem yağı, saç köklerini güçlendirerek köklere daha sıkı bağlanmalarını sağlar. Böylece badem yağı desteği alan saçlar kolay kolay dökülmez ve köklere daha bağlı olurlar. Badem yağı sadece saç dökülmesini azaltmak için değil, saçların ipek gibi yumuşak görünmesi ve parlaması için de kullanılıyor. 

Hint yağı

Hint yağı

Hint yağı, saçlara iyi gelen yağlar listesinde mutlaka olmalı! Çünkü Hint yağı, saçları yenileme özelliği sayesinde saç köklerinin tazelenmesini sağlıyor. Hint yağını saç derisine masaj yaparak uyguladığında saç derisindeki kan dolaşımının arttığını ve saç köklerinin güçlendiğini fark edersin. Bu da saçlarının daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Saç dökülmesine karşı bakım yağı önerisi isteyenler için Hint yağını önerebiliriz. Hint yağını dilersen tek başına veya maskelerinin içine karıştırarak uygulayabilirsin. Hint yağını kullanmadan önce mutlaka cildinde ufak bir alerji testi yapmayı unutma. 

Lavanta yağı

Lavanta yağı

'Hangi yağ saç dökülmesine iyi gelir?' sorusunun cevaplarından biri de lavanta yağı. Lavanta yağının saç derisini rahatlatma ve yatıştırma özelliği bulunuyor. Bu nedenle saç dökülmesine hangi yağ diye sorarsan sana Lavanta yağını öneririz. Bu yağın yatıştırıcı etkisi stres faktörünü azalttığı için saçlarındaki stres kaynaklı dökülmeler oldukça azalır ve saç dökülmesini kontrol altına alabilirsin. 

Lavanta yağını saçlarını sağlıklı uzatmak isteyenler tercih ediyor. Düzenli olarak saçlarını kestirmek zorunda kalmamak için saç bakım rutinine lavanta yağı içeren bakım ürünlerini ekleyebilirsin. 

Biberiye yağı

Biberiye yağı

Saç dökülmesini engelleyen yağlar arasında en etkili olanlarından biri de biberiye yağı. Bu yağın özellikle saç gürleştirme ve saç uzatma özelliğini çok seviyoruz. Saça en iyi gelen yağ arayışında olanlar mutlaka biberiye yağına bir şans vermeli. 

'Saç dökülmesine hangi yağlar iyi gelir?' diye soran arkadaşlarımıza biberiye yağını öneririz. Çünkü biberiye yağının nemlendirme etkisi saçların kuruyarak veya koparak dökülmesini engelliyor, saçlara ekstra parlaklık kazandırıyor. Saç dökülmesine yağ arayanlar artık biberiye yağını maske veya kremlerin içine karıştırarak uygulayabilirler. Dilersen biberiye yağını saç boylarına direkt sürerek parlaklık etkisini anında görebilirsin. 

Saç dökülmesine yağ kullanmak yeterli mi?

Saç dökülmesine yağ kullanmak yeterli mi?

Saç dökülmesi için yağ kullanmak tek başına yeterli bir yöntem değildir. Doğal yağları tek başına kullandığında saçlarında sadece güzel koku, parlaklık gibi yüzeysel faydalarını görebilirsin. Saç dökülmesine en iyi gelen yağ bile olsa saç dökülme karşıtı şampuan, krem gibi doğru bakım ürünleri kullanmadığın sürece saç dökülmesini kontrol altına alamazsın. 

Saç dökülmesi, yağ sürmek yerine en iyi bakım ürünleriyle bakım yapılması gereken bir saç sorunu. Bu nedenle saç dökülmesi yaşayan okuyucularımız için öncelikle Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı bakım serisini öneririz. Çünkü Arginine proteini saç dökülmesinden sorumlu olan en değerli içerik. Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Şampuan kullanarak saçlarını güçlendirebilir, dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlayabilirsin. Özellikle koparak dökülme sorunu yaşayan kişiler için önerilen bu şampuan, kullanacağın aktar karışımlarından çok daha etkili olacaktır!

Her yıkamada Arginine şampuandan sonra mutlaka Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Bakım Kremi de kullanarak saçlarının daha kolay taranmasını, yumuşacık olmasını sağlayabilirsin. Aynı zamanda saçlarını onarmak ve güçlendirmek için haftada 2-3 kere Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske kullanmanı öneriyoruz. Bu maskeyi hem saç diplerine hem de tüm saçına uygulayarak saçlarının kökten uca güçlü olmasını sağlayabilirsin. 

Editörün önerisi: Saçlarını kolay taramak ve koparak dökülmelerine engel olmak için banyo sonrasında Elseve Komple Direnç Güçlendirici Bakım Kremi'ni kullanabilirsin. Durulama gerektirmeyen bu bakım kremi saçlarını canlandırarak daha sağlıklı, güçlü görünmelerini sağlar. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala