Yağlı, yapışkan ve inatçı kepek için çok özel bakım: Peeling şampuanı keşfet!

Yağlı, yapışkan ve inatçı kepek için çok özel bakım: Peeling şampuanı keşfet!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dönem dönem birçoğumuzun karşılaştığı saç sorunlarından biri olan kepek, oldukça sinir bozucu bir saç problemi! Kıyafetlerimizde, yastığımızda sürekli beyaz pulları görmek bir yana, kaşınma, rahatsızlık hissi de cabası! Özellikle yağlı, yapışkan, inatçı, bir türlü geçmek bilmeyen kepek sorunu hayatını zorlaştırıyorsa bu saç sorununu çözmene destek olacak ürünü açıklıyoruz. Merak edenleri yazımızın devamına alalım!

Kepek nedir?

Saç derimizin en üst tabakası aslında devamlı soyulma halindedir çünkü bu deri sürekli kendini yeniler. İç veya dış etkenler nedeniyle saç derisi fazladan deri hücreleri üretmeye başladığında da üretilen bu hücreler dökülerek kepek sorununu ortaya çıkartır.

Senin kepek sorunun hangisi?

Saç bakımına başlamadan önce hangi tipte kepek sorunun olduğunu bilmen gerekiyor. Farklı kepek tipleri olduğu için, her kepek sorununa farklı bir bakım uygulanmalı. Bu nedenle aşağıda sana özel hazırladığımız rehber yardımıyla kepek sorunun hangisi olduğunu bulup, uygun bakım önerimizi öğrenebilirsin.

Kuru kepek:

En yaygın olarak, beyaz, pullanma şeklinde, saç telleri üzerinde görülen, tekrarlayan kepek türüdür. Tabii kaşıntıyı da beraberinde getirmesi ise hiç hoş değil. :( Saç derisinin kurumasından kaynaklanan bu kepek sorununa sahipsen Vichy Dercos Kuru Kepek Karşıtı Şampuan’dan yararlanmanı öneririz. Kepek görünümünü ve kaşıntı hissini azaltmaya yardımcı olan bu şampuan ile kuru kepek sorununu çözebilirsin.

Yağlı kepek:

Saç derisindeki yağ dengesinin bozulması nedeniyle oluşan, saç derisine yapışan, plaka görünümdeki kepek türüdür. Saç derisinde yağ dengesini düzenleyecek, kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olabilecek Vichy Dercos Yağlı Kepek Karşıtı Şampuan kullanabilirsin.

Yağlı, yapışkan, inatçı kepek:

Geldik en inatçı kepek problemine! Fazla sebum üretimi ile kepeğin birleşiminden oluşan, yağlı, yapışkan dokudaki inatçı kepek sorunu kaşıntıyı, tahrişi de beraberinde getiriyor ve durum içinden çıkılmaz oluyor… Kalın plakalar halinde ve birbirine yapışık gibi görünür. Ama tabii ki bizim sana özel bir önerimiz var ve bu önerimizle yağlı, yapışkan, inatçı kepeğe “elveda” diyebileceksin! :)

Hem kepek karşıtı, hem de yatıştırıcı özelliğe sahip Vichy Dercos Micro Peel Şampuan’dan bahsediyoruz! Bu çok özel peeling bakımı, sürekli tekrarlayan, yağlı, inatçı kepekten uzaklaşmak için ideal çözüm! Ferahlatıcı etkisiyle kaşıntı ataklarını yatıştırırken, saç derisindeki yağ dengesini de sağlıyor.

Mikro tanecikler içeren dokusu oldukça hafif. Tazeleyici kokusuna ise bayıldık! :)

Vichy Dercos Micro Peel Şampuan’ı kullanırken, saç diplerine uygulayıp, hafifçe masaj yapıyorsun ve saç uçlarına kadar yaydıktan sonra 3 dakika bekleyip bolca suyla duruluyorsun. Günlük olarak veya kepek karşıtı saç bakım rutinine ek olarak da saç derini arındırmak için kullanabiliyorsun.

Yağlı ve yapışkan kepeğe karşı etkili ilk peeling şampuanı olan Vichy Dercos Micro Peel Şampuan ile artık kepek sorunun çok gerilerde kaldı! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?