Evde Doğal Saç Spreyi Yapımı

Evde Doğal Saç Spreyi Yapımı

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde doğal saç spreyi yapmak isteyenler buraya! Eğer sen de bizim gibi çok fazla saç spreyi kullanıyorsan evde saç spreyi yapımını mutlaka öğrenmelisin. Saç spreyi fiyatları için ayırdığın bütçeyi başka saç bakım ürünleri için kullanabilirsin.

Evde doğal saç spreyi yapmak için evdeki malzemeler yeterli olacak. Bu doğal malzemeler saçlarına da iyi geleceği için hem şeklini sabit tutmaya yarayacak hem de saçlarını daha parlak gösterecek.

Evde doğal saç spreyi tarifleri

Doğal deniz tuzu spreyi

Doğal deniz tuzu spreyi

Saçlarının plaj dalgası gibi lüle lüle görünmesi için illa denize girmene gerek yok. Deniz tuzu spreyini evde yaparak saçlarını yılın her mevsimi dalgalı gösterebilirsin.

Evde deniz tuzu spreyi yapmak için ihtiyacın olan malzemeler:

-2 yemek kaşığı kaya tuzu

-1 su bardağı ılık su

-1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

-1 yemek kaşığı Aloe Vera

-3 damla argan yağı

Deniz tuzu spreyi yapımı:

Bütün malzemeleri spreyli bir şişeye yerleştir ve iyice çalkala. Bütün malzemeler birbirine karıştıktan sonra deniz tuzu spreyini kullanmaya başlayabilirsin.

Sabitleyici saç spreyi

Sabitleyici saç spreyi

Evde doğal saç sabitleyici sprey yapmak çok kolay! Evde saç spreyin bittiğinde veya acil durumlarda kullanabileceğin saç sabitleme spreyi sayesinde artık uçuşan minik saçları kontrol altına alabileceksin.

Evde saç sabitleyici sprey için ihtiyacın olan malzemeler:

-1 limon

-2 su bardağı ılık su

Saç sabitleyici sprey yapımı:

1 limon suyunu sık ve 2 su bardağı ılık suyla karıştır. Bu karışımı spreyli şişeye doldur ve saçlarını şekillendirdikten sonra sabitlemek için saçlarına sık. Eğer hassas, kepekli veya kaşıntılı saç derisi varsa limonlu saç sabitleme spreyini saç diplerine yaklaştırmamalısın. Saç boylarına ve saç uçlarına sıkarak saç modelinin gün içinde bozulmasını önleyebilirsin.

İnce telli saçlılar için saç spreyiİnce telli saçlılar için saç spreyi

İnce saç tellerine sahipsen saçlarının daha parlak ve dolgun görünmesini istiyor olabilirsin. İnce telli saçlarını dolgunlaştırmak ve kolay taranmasını sağlamak için bu spreyi mutlaka evde denemelisin.

İnce telli scalar için sprey malzemeleri:

-2 yemek kaşığı aloe vera jeli

-2 yemek kaşığı gliserin

-2 yemek kaşığı gül suyu

 -1 bardak ılık su

İnce telli saç spreyi yapımı:

Evde doğal saç spreyi yapmak için bütün malzemeleri karıştır ve çalkala. Aloe vera jelinin suyun içinde tamamen erdiğine emin olduktan sonra sıkmaya başlayabilirsin. Bu saç spreyini özellikle saçlarını taramadan önce sıkmalısın. Saçlarının ne kadar kolay tarandığını ve ince telli saçlarının ne kadar parlak göründüğünü fark edeceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?