Biberiye Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Biberiye Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç bakımında doğal içerikleri kullanmayı seviyorsan eminiz biberiye yağının saça faydalarını duymuşsundur. Değerli antioksidanlardan biri olan biberiye, genellikle saç uzatmak için tercih ediliyor. Yağı dışında saç için biberiye suyu da sıklıkla tercih ediliyor. Saçların daha hızlı uzamasını sağladığı söylenen biberiye yağını yakın markajımıza aldık. Bakalım gerçekten biberiye yağı saç uzatır mı?

Biberiye yağı saça faydası ve saç uzamasına etkisini senin için araştırdık. Saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatmak isteyenler makalenin devamına bekleniyorlar. 

Saç uzamasına yardımcı olur

Saç uzamasına yardımcı olur

Doğal yağları saç bakımında kullanmak isteyenler ilk olarak biberiye saça faydalarını araştırıyor. Biberiye yağının en yaygın faydası saç büyümesini hızlandırması. Saçlarını daha hızlı uzatmak isteyenler biberiye yağıyla saç derisine masaj yapıyor veya biberiye yağını şampuanı ile karıştırıyorlar. Yapılan araştırmalar, biberiye yağının içeriğindeki karnosik asidin saçları güçlendirebileceğini söylüyor ama saç uzatmaya bir etkisi henüz kanıtlanmamış. Kısaca 'biberiye yağı saç çıkarır mı?' sorusunun cevabı şimdilik hayır! 

Uzun saçlarına bakım yapmak ve saç tellerini onarmak için sana Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı öneririz. Saç tellerini onarıcı etkisi olan bu şampuan sayesinde saç uçlarının kırılmasını önleyebilir, sürekli saç uçlarını kestirmekten kurtulabilirsin. :)

Kan dolaşımını hızlandırır

Kan dolaşımını hızlandırır

Biberiye yağı saça faydasından biri de saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırması. Kan dolaşımının hızlanması demek daha güçlü saç telleri demek! Fakat, içeriğini tam olarak bilmediğin yoğun yağ kürlerini saç diplerine uygulamak hassasiyet ve kepek sorununu ortaya çıkarabilir. Bu nedenle kan dolaşımını hızlandırmak için aktardan aldığın doğal yağları değil, güvendiğin saç bakım markalarını tercih etmelisin. 

Saç diplerini güçlendirmek ve saç dökülmesinin önüne geçmek için Kérastase Genesis Sérum Anti-Chute Fortifiant'ı kullanabilirsin. Sabah akşam saç diplerine masaj yaparak Kérastase serumu saç diplerine uyguladığında kan dolaşımının hızlanmasına ve koparak saç dökülmelerine engel olabilirsin. Formülündeki Aminexil, Edelweiss kök hücresi ve zencefil kökü saç tellerinin köklerine daha iyi tutunmasını sağlıyor ve saç dökülmesini azaltıyor. 

Kérastase Genesis Sérum Anti-Chute Fortifiant'ı buradan inceleyebilirsin.

Saç dökülmesini kontrol altına alır

Saç dökülmesini kontrol altına alır

Biberiye, saç dökülmesine iyi geldiği söyleniyor. Saçları yoğun dökülen, yastıkta ve tarakta sürekli saç telleri temizlemek zorunda kalanlar biberiye yağını kullanmaya başlıyorlar. Biberiye yağının saç diplerine masaj yaparak uygulandığında dökülmeyi azalttığı düşünülüyor. Biberiye yağı kullananlar zamanla saç dökülmesinin azaldığını ve saçların daha güçlü uzadığını gözlemlemişler. 

Sen de saç dökülmesini kontrol altına almak istiyorsan en iyi şampuanlardan olan Vichy Dercos Technique Energisant Şampuanı kullanmaya başlayabilirsin. Zayıf ve kırılarak dökülen saçlara uygun olan Dercos şampuan,  Aminexil molekülü ile saçları güçlendiriyor ve dökülmenin önüne geçiyor. Biz Dercos şampuan ile birlikte Dercos Technique Energisant Saç Kremi'ni de kullanmanı tavsiye ederiz. Özel seramid ile güçlendirilen saç kremi, saç tellerini adeta bir kılıf gibi kaplayarak saçları besliyor ve kırılmasını engelliyor. 

Saç derisini besler

Saç derisini besler

Biberiye yağını kullananlar, saç derisinin beslendiğini ve saçların daha sağlıklı uzadığını gözlemliyor. Yapılan araştırmalarda biberiye yağının saç derisini beslediğine dair bir kanıt bulunmuyor. Aksine, kontrolsüz bir şekilde asit içerikli doğal yağları saç derisinde kullanmak hassas ciltler için tahrişe yol açabilir.

Kaşıntılı saç derisine iyi gelir

Kaşıntılı saç derisine iyi gelir

Saç derisi kaşıntısı için biberiye yağı kullananları duyduk. Biberiye yağı saç derisini ferahlatabilir ve kaşıntı hissinin azaltabilir. Fakat unutma, biberiye yağının etkisi sadece geçicidir. Biberiye yağının kaşıntıyı tedavi edici bir özelliği olmadığı için sadece birkaç dakikalığına saç derisinde rahatlama sağlayabilir. Saç derisindeki kaşıntıyı azaltmak için kaşıntı şampuanı veya saç derisindeki kepek problemini onarıcı şampuanları kullanmanı öneririz. 

Saçları nemlendirir

Saçları nemlendirir

Kuru ve hassas saç derisine sahip olanlar biberiye yağının nemlendirme etkisinden çok memnun kalıyorlar. Düzenli olarak biberiye yağıyla saç derisine masaj yapıldığında, saç derisindeki kuruluk azalabilir ve saçlar daha nemli görünebilir. 

Kuru saçlarınla başa çıkamıyorsan mutlaka saç dolgunlaştıran şampuanları keşfetmelisin. Kuru saçlarının sönük ve mat görünmesinden şikayetçi olanlar sıcak sudan uzak durmalı ve şampuanı saç derisine masaj yaparak uygulamalılar. 

Editör önerisi: Saçlarını beslemek için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u kullanmaya ne dersin? Bitkisel kaynaklı keratin ve kakao yağı içeren Elseve serum, saçlardaki elektriklenmeyi ve kabarmayı kontrol altına alıyor. Dream Long serisindeki diğer ürünlerle beraber kullandığında saçlarının 4 cm'e kadar daha uzun göründüğünü fark edebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?