Trend alarmı: Geriye taranmış saç trendi


Maskülen ve feminen detayların birleştiği saç modellerini çok seviyoruz. Bunların arasında gözümüzün üzerinde olduğu öyle bir saç modeli var ki sana da anlatmak için sabırsızlanıyoruz. Geriye taranmış saç trendini 2018 yılının en havalı saç modellerinden biri olmaya aday. Saçlarında iddialı aynı zamanda da maskülen bir görünüm arıyorsan saçlarını geriye doğru tarayarak çekici bir hava yaratabilirsin. Bu saç modelinin en sevdiğimiz yanı ise her saç boyuna yakışması. Özel günlerde veya günlük saç modellerinde saçlarını geriye doğru sabitleyerek bu karizmatik imajı sen de yakın zamanda denemelisin. En yeni saç trendine hep beraber yakından bakmaya ne dersin?

Geriye taranmış saç trendi nedir?

Geriye taranmış saç modeli

Saçlarını jöle veya saç spreyiyle geriye doğru tarayarak sabitlediğin saç modeline geriye taranmış saç modeli deniliyor. Özellikle saçlarında ıslak görünümleri seviyorsan bu saç modeli tam senlik. Yüzünün de ön plana çıkmasını sağlayan bu saç modeliyle birlikte iddialı bir makyaj da yapabilirsin. Günlük kullandığında makyajını daha sade tutarak saç stilini dengede tutabilirsin. Gece makyajında ise mutlaka kırmızı rujunla birleştirmeni öneriyoruz. 

Editörden öneri: Islak görünümlü bir saç modeli için L'Oréal Paris Studio Line Invisi Fix Eriyen Tüp Jöle'den yardım almanı öneririz.

Geriye taranmış saç modeli

Saçlarının gözünün önüne düşmesini istemediğin zamanlarda da geriye taranmış saç modelini kullanabilirsin. Bu saç modeli saçlarını geriye doğru sabitleyerek sana gün boyu rahatlık sağlıyor. 

Geriye taranmış saç modeli

Geriye taranmış saç trendi defilelerde ve sokak modasında da artık sık sık karşımıza çıkmaya başladı bile. Sen de yeni saç trendlerini ilk deneyenlerden biri olmak istiyorsan bu saç modelini en kısa sürede mutlaka denemelisin.

Geriye taranmış saç modeli

Kısa saçlara sahip olanlar da geriye doğru taranmış saç modelini tercih edebilirler. Saçlarının ön ve yan kısımlarını arkaya doğru şekillendirerek bu görünüme ulaşabilirler. 

Geriye taranmış saç modeli için ihtiyacın olanlar:

Geriye taranmış saç modeli

Saçlarını geriye taranmış saç modeliyle şekillendirmek için çok fazla zaman harcamana gerek yok. SL'Oréal Paris Studio Line Pure Wet Jöleaçlarının gün boyu parlak görünmesi için saç bakım yağı, saçlarının kolayca şekil alması ve elektriklenmesini önlemek için, ıslak görünümde olması için şekillendirici jöle ve son olarak sabitleyici sprey kullanman yeterli olacak. 

Geriye taranmış saç modelini adım adım nasıl yapabilirsin?

Öncelikle saçlarının uçlarına ve boylarına önce L'Oréal Professionnel Mythic Oil saç bakım yağı uygula. Böylece saçların yumuşacık olacak, parlak görünecek. Daha sonra kalın dişli bir tarak yardımıyla saçlarını tarayarak bakım yağını tüm saçına dağıt.

Saçlarının hacimli ve dolgun görünmesi için krepe yaparak saçlarını dolgunlaştır. Saçlarının özellikle arka kısmına krepe yapmanı öneriyoruz.

Şekillendirici jöleyi önce avucuna sık daha sonra parmaklarınla saç diplerinden başlayarak saç boylarına kadar yay. Islak görünümlü jöle sayesinde saçların hem ışıltılı görünecek hem de güçlü bir tutuş yakalayacak. Sonrasında da saçlarının hepsini geriye doğru jöleyle sabitle.

Son olarak saçlarının gün boyu sabit kalabilmesi için Kérastase Laque Couture Sprey'i sık ve saçlarının kusursuz göründüğüne emin ol. İşte bu kadar!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!