Hair Slugging Trendi Nedir, Nasıl Yapılır?


TikTok güzellik trendleri hayatımıza renk katmaya devam ediyor. Yeni popüler olan hair slugging trendi de saç bakımı rutinlerine farklılık, saçlara ise ipeksi bir yumuşaklık katıyor. Hadi gel, hair slugging ne demek ve ne işe yarar keşfedelim!

Kim daha canlı ve parlak bir saçlara hayır diyebilir ki? Biz de böyle düşündük ve bu kez TikTok saç trendlerinin hemen hepsi gibi ışık hızıyla hayatımıza karışan hair slugging trendinin inceliklerini keşfe çıktık. Hair slugging neme doymuş ve yumuşacık saçlar vadediyor. Özellikle de nem kaybı yaşayan kıvırcık saç tipine sahip bakımseverlerin yüzünü güldürmeye aday. “Peki, bunu nasıl başarıyor?” diyorsan, seni sayfanın devamına alalım!

Hair Slugging Nedir?

Hair Slugging Nedir?

Hair slugging, gece saç bakımı rutininde saç bakım yağı kullanılarak uygulanan bir teknik. Bu teknik, saça yoğun yapılı kremler ya da bakım yağları uygulanarak sıkıca sarılması ve bir gece boyunca bu şekilde bekletilmesiyle uygulanıyor. 

TikTok trendlerinde hair slugging çoğunlukla saçın yumuşak bir çorapla sarılmasıyla yapılıyor. Ancak uygulama için ipek saç boneleri de kullanılabiliyor. Hair slugging özellikle de saçlarının nem seviyesini artırmak isteyenler için başarılı sonuçlar vadediyor. Sen de bu trendin büyüsüne kapıldıysan, okumaya devam!

Hair Slugging’in Faydaları Nelerdir?

Hair Slugging’in Faydaları Nelerdir?

Hair slugging ile yukarıda da bahsettiğimiz üzere saçların neme doygun hale gelmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda gece boyunca saçlarda meydana gelen sürtünmenin azaltılması da hedefleniyor. Saçlarda nemli ve ipeksi bir görünüm yaratan hair slugging uygulaması, zayıf ve incelmiş saç uçlarının güçlendirilmesine de katkı sağlıyor. TikTok güzellik öncülerinin favorisi haline gelen hair slugging’in kırılmaya eğilimli ve mat görünümlü saçlarda daha parlak ve güçlü bir görünüm sunduğu belirtiliyor.

Hair Slugging Nasıl Yapılır?

Hair Slugging Nasıl Yapılır?
  • Hair slugging trendini uygulamaya başlamak için saç bonesi, yumuşak bir çorap ya da saçını sıkıca saracak bir eşarbı hazır bulundurmalısın. Tabii etkili formüle sahip besleyici bir saç bakım yağını da unutmamalısın.
  • Kökten uca nemlendirici etkili bir saç bakım yağı tercih etmelisin.
  • Hair slugging uygulamasında saç derisine daha az, uçlarına ise daha yoğun yağ sürmelisin.
  • Saçını bir toka yardımıyla sabitlemelisin. Bu noktada saç bonesi, çorap ya da saçını sıkıca örtecek herhangi bir örtüyle saçını iyice sarmalısın. Ardından bir gece boyunca bu şekilde bekletmelisin.
  • Sabah saçını yıkamadan önce ilk aşamada kuruyken şampuanlama yapmalısın. Bu sayede saç bakım yağının saçından daha kolay arınmasını sağlayabilirsin. 
  • Gözeneklerin tıkanmasına engel olmak adına saç derini tüm ürün kalıntılarından arındırmaya özen göstermelisin.

Hair Slugging Hangi Saç Tiplerine Uygundur?

Hair slugging uygulaması özellikle kalın telli ve kıvırcık saç tipleri için ideal bir çözüm oluyor. Yoğun nemlendirme sunan hair slugging trendinin ince telli saçlara uygulanması saçın ağırlaşmasına neden olabiliyor. Kırılmaya meyilli saç tipleri için de hair slugging rutini ideal bir alternatif sunuyor. Böylece saçlar daha canlı, kırılma ve kopmalara karşı daha dayanıklı hale gelebiliyor.

Hair Slugging Hangi Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Hair Slugging Hangi Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Kıvırcık ve nem dengesini kaybeden saçlarda hair slugging uygulamasının haftada bir kez olacak şekilde sürdürülmesi öneriliyor. Ancak ince telli saçlar ya da nem dengesinde sorun olmayan saç tipleri için uygulama sıklığı daha seyrek olmalı. Örneğin; ince telli saçlara sahip kişiler hair slugging uygulamasını yoğun güneşe maruz kalınan günlerde, saçların tuzlu/klorlu suyla haşır neşir olduğu deniz tatili dönüşlerinde ve mevsim geçişlerinde yapmayı tercih edebilir. 

Editörün Önerisi: Hair slugging trendine adım atarken Kérastase Nutritive Serisi ile hayal edilen güçlü ve parlak saç görünümüne çok daha pratik şekilde ulaşabilirsin. Kérastase Nutritive Nutri-Supplement Ultra-Mühürleyici Kırık Uç Serumu ve Kérastase Nutritive 8h Magic Night Yoğun Besleyici Gece Serumu ile kuru ve yıpranmış saç görünümünü tersine çevirmen çok kolay olacak!

Hair slugging trendiyle artık kuru, kırılmaya eğilimli ya da mat görünümlü saçlarımız için endişelenmiyoruz. Nemlendiriyor, sarıyor, uyuyup uyanıyor, sabahında da parlak ve hacimli görünen saçlarımızın tadını çıkarıyoruz! Sen de bu trendi denemeyi ve yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!