Saç Mayonezi Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler!

Saç Mayonezi Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç bakımı denilince doğal içerikleri kullanmayı çok seviyoruz. En yeni saç bakım ürünlerinden saç mayonezini bugün mercek altına alıyoruz. Saçları güçlendirdiği ve daha parlak gösterdiği söylenen saç mayonezi bakımı gerçekten işe yarıyor mu? Mayonez saç maskesini evde nasıl yapacağını ve saça mayonez sürmenin faydalarını anlatıyoruz. Eğer sen de saçlarının ekstra bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan mayonezli saç bakımını deneyebilirsin.

Saç Mayonezi Nedir?

saç mayonezi nedir

Saç mayonezi özellikle kuru saçlara güçlendirici bakım yapan ve saçlara yoğun hacim kazandıran saç bakım yöntemlerinden biridir. Mayonezle saç bakımı, içeriğindeki yumurta ve proteinlerle saça güç kazandırabiliyor ve saçların olduğundan daha parlak görünmesini sağlıyor.

Saça mayonez sürmek kimsenin aklına gelmezdi! Fakat saça mayonez kullananlar, zamanla saçlarının daha güçlü göründüğünü, hacim kazandığını ve kuru saçların daha dolgun göründüğünü söylüyorlar. Eğer sen de saç mayonezine bir şans vermek istiyorsan mayonez saç maskesi tarifini makalenin devamında öğrenebilirsin.

Saç Mayonezi İşe Yarar?

saç mayonezi ne işe yarar
 • Saç mayonezi saçları güçlendirebilir.
 • Formülündeki protein ve vitaminler sayesinde saçlara parlaklık kazandırabilir.
 • Isının yıpratıcı etkisini saçlardan uzaklaştırabilir.
 • Saçlara nem kazandırabilir.
 • Saçların daha kolay taranmasını sağlar.
 • Saçların pH dengesini koruyabilir.
 • Saç mayonezi saçları onarabilir.
 • Yıpranmış ve boyalı saçlara ekstra güç verir.

Saç Mayonezi Kimler İçin Uygundur?

Saç mayonezi bakımı yıpranmış kuru saçlara sahip olanlar için öneriliyor. Saç mayonez maskesi, kuru saçlara ekstra nem kazandırdığı için saçları daha parlak gösterir ve mat saçlarından şikayetçi olanları mutlu edebilir. Mayonez saç bakımı her saç tipi için önerilse de biz sadece kuru ve nemsiz saçlar için tavsiye ediyoruz. Özellikle hassas saç derisine sahip olanlar için saç mayonesini önermiyoruz çünkü içeriği nedeniyle saç derisinde kızarıklığa, kaşıntıya, tahrişe neden olabilir. Ayrıca saç mayonezinin içindeki doğal içerikler normal saç tellerinde hassasiyet yaratabilir ve saçların kabarmasına veya elektriklenmesine yol açabilir.

Saç Mayonezi Nasıl Yapılır?

saç mayonezi nasıl yapılır

Mayonez saça faydalarını öğrendikten sonra eminiz aklından saç mayonezi tarifleri denemek geçiyordur. Saç mayonezi bakımının nasıl yapıldığını hemen anlatalım. Mayonezle saç bakımı nasıl yapılır?

Saç mayonezi maskesi malzemeleri:

 • 1 çay bardağı mayonez
 • Yarım çay bardağı hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı ( hassas saç diplerine zeytinyağı önermiyoruz)
 • 1 yumurta

Saç mayonezi maskesi yapılışı:

Bütün malzemeleri tek bir kapta karıştır. Daha sonra saç boylarına ve ortalarına saç mayonez maskesini uygula. Maskenin daha hızlı etki etmesi için saçlarını sıcak bir havluya sararak bekleyebilirsin. 25-30 dakika sonra saçlarını ılık suyla iyice durula. Saçlarının maske sonrası kolay taranması için durulanmayan saç bakım kremini sürmeni öneririz.

Saç Mayonezi Nasıl Kullanılır?

saç mayonezi nasıl kullanılır

1.Saç boylarına uygula

Saça mayonez sürmek saç tellerine iyi gelebilir, saç diplerine değil! Bu nedenle evde yaptığın saç mayonezini sadece saç boylarına ve uçlarına uygulamalısın. Saç diplerine maske geldiğinde kaşıntı, kızarıklık veya hassasiyet oluşabilir.

2.Maskeyi eşit bir şekilde dağıt

Saç mayonezi maskesinin eşit bir şekilde dağıtılması için saçlarını ince ve sık dişli bir tarakla dağıtmalısın. Maskeyi kuru saçlarının boylarına ve uçlarına dağıt ve her saç telinin arasına girmesi için saçlarını nazikçe tara.

3.Ilık suyla durula

25 dakika sonra saçlarını ılık suyla durula. Saç mayonezi yağlı bir formüle sahiptir. Saçlarından tamamen arınması için kuru saçlara uygun olan bir şampuanla saçlarını temizleyebilirsin.

4.Saçlarını nemlendir

Saç maskesini saçlarından temizledikten sonra saçlarına güç ve parlaklık kazandırmak için durulanmayan bakım kremini uygulamalısın.

Hazır Mayonez Saça Sürülür Mü?

Hazır mayonez saça iyi gelir mi? Hazır mayonezi saçlara sürmeni tavsiye etmiyoruz. Mayonez, gıda testinden geçer fakat dermatolojik testlerden geçmez. Saç derisinde hassasiyet yaratabilir, kaşıntıya neden olabilir, saç derisindeki gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir ve hatta saçlarının dökülmesine yol açabilir. Saçına mayonez sürmek yerine güvendiğin markaların saç bakım ürünlerini kullanmanı tavsiye ederiz. Kuru ve yıpranmış saçların için bakım ürünleri arıyorsan buraya tıklamanı öneririz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?