TikTok Saç Teorisi Nedir?


TikTok’tan yayılan saç teorisi akımına göre saç modelimiz karşı tarafın bizi algılama şeklini etkileyebiliyor. Bu akım kısaca “Seçtiğin saç modeli seni anlatır.” diyor. Peki, sen de bu görüşe katılıyor musun?

Bir TikTok kullanıcısının paylaştığı videoya göre saç modelleri dış görünüşün yanı sıra karşı tarafta uyandırdığımız hisleri de etkiliyor. TikTok’ta 70 milyon görüntüleme sayısına ulaşan saç teorisi videosu kısa süre içinde tüm dünyaya yayıldı. Biz de merakımıza yenik düşerek TikTok saç teorisi nedir ve saç teorisi işe yarıyor mu diye araştırdık. Bu araştırmanın ardından da saç teorisine dair her detayı seninle paylaşmaya karar verdik!

TikTok Saç Teorisi Nedir?

 TikTok Saç Teorisi Nedir?

TikTok saç teorisi, saç şeklinin dış görünüşünü doğrudan etkilediğini ve diğer insanların senin hakkındaki düşüncelerini şekillendirdiğini iddia eden bir fikir akımı. Yani bu teoriye göre açık düz saç, toplu düz saç, açık dalgalı saç, toplu kıvırcık saç ve daha nice saç modeli karşı tarafın seni tamamıyla farklı biri olarak algılamasına sebebiyet veriyor. Mesela, düz saçların daha masum bir görünüm yarattığı düşünülürken, dalgalı ve kabarık saçların daha şehvetli bir görünüm yarattığı ifade ediliyor.

TikTok Saç Teorisi Ne İşe Yarar?

TikTok Saç Teorisi Ne İşe Yarar?

TikTok saç teorisi -herhangi bir bilimsel kaynağa dayanmasa da- farklı saç modelleriyle farklı kişilik özelliklerini harekete geçirerek insanların kendilerine en uygun saç modelini keşfetmesini sağlıyor. TikTok’taki çoğu kullanıcı farklı saç modellerinin kişiliklerini etkilediğine dair videolar paylaşıyor. Kullanıcılar denedikleri farklı saç modelleriyle kendilerini daha öz güvenli, deli dolu veya ciddi hissettiklerini dile getiriyor.

TikTok Saç Teorisi Nasıl Denenir?

TikTok kullanıcıları saç teorisinin işe yaradığını kanıtlamak için birkaç farklı saç modelini art arda deneyerek videoya çekiyor. Ardından takipçilerine bu saç modellerinin onlara neler hissettirdiğini ve hangi modelin daha iyi göründüğünü soruyorlar. Sen de bu modelleri deneyerek hangi saç stilinin seni daha iyi yansıttığını keşfedebilir ve saç teorisi akımının işe yarayıp yaramadığını bizimle yorum olarak paylaşabilirsin.

TikTok Saç Teorisine Göre Düz Saç Modeli

TikTok Saç Teorisine Göre Düz Saç Modeli
TikTok Saç Teorisine Göre Düz Saç Modeli

TikTok saç teorisini denemeye telefonunu doğru bir açıyla yerleştirip kameranı açarak başlamanı öneriyoruz. Nitekim yaptığın farklı saç modellerini kaydederek hangisinin sana daha çok yakıştığına karar verebilirsin. Ayrıca denediğin saç modellerinin fotoğrafını çekerek çevrendeki insanlara onlarda nasıl bir his uyandırdığını da mutlaka sormalısın.

İlk adımda saçlarına Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum uygulayarak pürüzsüz bir düzlük elde edebilirsin. Bu sayede birkaç dakika içinde elektriklenmeyen düz saçlara kavuşmuş olacaksın. Saçlarını düzleştirdikten sonra kulaklarının arkasına koyarak ve serbest bırakarak kendini kısa bir süre izlemelisin. Bu sayede çok basit bir şekilde iki farklı saç modelinin yüz şeklini nasıl değiştirdiğini göreceksin.

TikTok Saç Teorisine Göre Dalgalı Saç Modeli

TikTok Saç Teorisine Göre Dalgalı Saç Modeli

TikTok saç teorisine göre aynı insan düz ve dalgalı saçlarla tamamıyla farklı bir görünüme sahip oluyor. Ayrıca TikTok kullanıcıları arasında, değişik saç modellerinin saç rengini bile daha farklı gösterdiği tartışılıyor.

Editörün Önerisi: Dalgalı saç senin de mi favorin? Öyleyse önerimize kulak ver! Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem ile hem kuru hem de ıslak saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyabilirsin. Elseve güzelleştirici krem sayesinde saçlarına dalgalı fön çekerken veya maşa yaparken ısıdan olumsuz etkilenmeyeceksin. Ayrıca elektriklenmeyi önleyen Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem, saçların kabarmadan daha parlak ve yumuşak olmasını sağlıyor.

TikTok Saç Teorisine Göre Açık ve Toplu Saç Modelleri

TikTok Saç Teorisine Göre Açık ve Toplu Saç Modelleri

TikTok saç teorisine göre, düz ve dalgalı saç arasındaki farkın yanı sıra açık ve toplu saç arasında da ciddi bir fark bulunuyor. Şimdi saçlarını toplayarak açık ve toplu saçın yüzünde nasıl bir fark yarattığını inceleyebilirsin.

TikTok Saç Teorisine Göre Açık ve Toplu Saç Modelleri

Kimi TikTok kullanıcıları saçları topluyken daha ciddi, saçları açıkken daha dikkat çekici bir görünüme sahip olduklarını söylüyor. Sen de bu şekilde düşünüyorsan iş görüşmesine giderken saçlarını toplayabilir, arkadaşlarınla buluşurken veya romantik bir randevuya giderken saçlarını açık tutmaya dikkat edebilirsin.

Editörün Önerisi: Saç modeli fark etmeksizin parlak ve dolgun saçlara sahip olman için seni favori serumumuzla da tanıştırmak istiyoruz. Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum, hoş kokusunun yanı sıra saçların ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaya da destek oluyor. Saçlarını anında nemlendiren bu serumu bir kere kullandıktan sonra yanından ayırman çok zor olacak. :) 

TikTok saç teorisinin amacını artık bildiğine göre bir de senin görüşlerini dinleyelim. Milyonlarca görüntülenme alan saç teorisi videosuna katılıyor musun? Önerdiğimiz saç modellerini deneyip fikirlerini bizimle paylaşmayı unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!