Sezona damga vuracak yeni trend: İncili saç aksesuarları


2018 yılında saçlar hiç olmadığı kadar romantik! Moda haftalarında karşımıza çıkan inci saç aksesuarları günden güne popülerliğini arttırıyor. Sadece davet saçlarında değil günlük saç modellerinde de ön plana çıkan inci saç aksesuarları en kısa yoldan saçlara romantik ve etkileyici bir görünüm veriyor. Eğer sen de saçlarında farklı saç aksesuarları denemeyi seviyorsan incili saçları çok seveceksin. 

Bu çok trend olan incili saç aksesuarlarını nerede bulacağını bilemiyorsan, makalenin sonunda sana kendi inci aksesuarlı tokanı nasıl yapabileceğini anlatıyoruz! İncili saç aksesuarları trendini ilk deneyenlerden biri olmak için yazının devamına bekleniyorsun!

İncili saç aksesuarları trendi

İnci saç aksesuarları

2018 trendlerini yansıtan defilelere, Moda Haftaları'na baktığımızda dikkatimizi en çok incili aksesuarlar alıyor. İncili küpeler, incili botlar derken son olarak incili saç aksesuarları karşımıza çıktı. İncili saç aksesuarı trendini görür görmez ilk bakışta vurulduk diyebiliriz :) Saçlara modern ve aynı zamanda romantik bir hava katan bu tokaları uzun süre kullanacağız gibi görünüyor. 

İnci saç aksesuarları toplu saç modellerinde nasıl kullanmalı?

İnci saç aksesuarları

İncili saç aksesuarlarını kullanmanın en pratik yolu topuz modellerinden geçiyor. Ensede topuz modelini yaptıktan sonra topuzunun etrafına incili saç tokalarını sıralayarak anında topuzuna şık bir görünüm katabilirsin. Bu saç modelini 5 dakika içinde hazırlanman gereken günlerde tercih ederek kısa sürede göz alıcı görünebilirsin. 

İnci saç aksesuarları

Romantizm rüzgarları 2018 yılında hiç durmuyor! Örgülü saçlarının arasına incili tokalarını takarak örgünü daha elegan ve romantik bir hale getirebilirsin. Klasik örgünü anında daha havalı bir hale getirmek için incili saç aksesuarlarından yardım alabilirsin. Örgünün gün boyu bozulmadan kalması için L'Oréal Paris Studio Pro Lock It saç spreyi ile sabitlemeyi unutmamalısın. 


İnci saç aksesuarları

Klasik at kuyruğu modeline modern bir hava katmak istiyorsan incili saç aksesuarı trendini deneyebilirsin. At kuyruğunun etrafına incili tokalarını rastgele yerleştir. İncili saç tokalarını alırken farklı boylarda tokalar alarak saç modelinde üç boyutlu bir görünüm yaratabilirsin. 
Özel günlerin kuşkusuz en çok tercih edilen saç modeli iddialı topuzlar oluyor. Sen de hacimli bir topuz modelini tercih etmeyi düşünüyorsan bu saç modelini incili tokalarla zenginleştirebilirsin.

İnci saç aksesuarları

Düğün, nişan gibi özel davetlere çok yakışan incili saçlar sana zarif bir stil kazandıracak. Son olarak topuzunun gece boyu kusursuz görünmesi için Kérastase Couture Styling Laque Noire Sprey ile sabitleyebilirsin. 

Açık saç modellerinde nasıl kullanmalı?

İnci saç aksesuarları

İncili saç modelleri toplu saçlara olduğu kadar yarı toplu saç modellerinde de havalı bir görünüm yakalıyor. Saçlarını açık bırakmak istiyor ama çok sade olmasından korkuyorsan incili tokalarla daha romantik bir hava katabilirsin. Saçlarının önlerinden ince saç tutamları al ve burarak arkaya doğru getir. İnce saç tutamının üzerine incili tacını takarak saç modelini daha havalı bir hale getireceksin. 

İnci saç aksesuarları

Dalgalı saç modelini kullanıyorsan saçlarına yarım örgü yapmanı öneriyoruz. Saç örgünün kolay bozulmasından endişeleniyorsan saçlarına önce L'Oréal Paris Studio Line Invisifix Eriyen Tüp Jöle uygula daha sonra saçlarını ör. Böylece gün boyunca saçların bozulmadan kusursuz görünümünü koruyacak. Örgülerinin arasına incili saç tokanı yerleştirmeyi unutma.

İnci saç aksesuarları

Otantik saç aksesuarlarını seviyorsan incili taçlar tam sana göre. Özel davetlerde alnına düşen incili taçları kullanarak otantik bir hava yakalayacaksın. Bu saç modeli genellikle düz saçlarla yakışıyor. 

İnci saç aksesuarları

Hacimli saçlarına dikkat çekmek istiyorsan inci saç tacını kullanabilirsin. Öncelikle saçlarını Kérastase Mousse Bouffante Hacim Veren Köpük ile dalgalandır. Daha sonra incili tacını tak ve hazırsın!

Kısa saçlar nasıl kullanmalı?

İnci saç aksesuarları

Kısa saçlılar da yarım at kuyruğu veya açık saçlarını incili saç aksesuarlarıyla hareketlendirebilirler. Günlük saç modeli için saçlarının önlerinden aldığın tutamları geriye doğru getirip incili saç tokanla sabitleyebilirsin. Bu saç modelini iş yerinde veya okulda kullanabilirsin.

İnci saç aksesuarları

Davetlerde saçlarını toplamak istersen saçlarının önlerinden aldığın tutamları geriye doğru örerek getirebilirsin. Örgülerin arasına incili saç tokalarını takarak daha şık bir stil elde edeceksin. 

İncili saç aksesuarını kendin yap!

İnci saç aksesuarları

Eğer incili saç aksesuarın yoksa evde kendin de inci saç tokası yapabilirsin. Sana en yakın tuhafiyeden biraz ince ve tel toka al. İncilerini tel tokaya geçirerek 2018 yılının en popüler trendini denemeye başlayabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala