Saçlarda Romantik Rüzgarlar: Retro Fiyonklarla 3 Basit Saç Modeli

Saçlarda Romantik Rüzgarlar: Retro Fiyonklarla 3 Basit Saç Modeli

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tutku ve estetiğin eksik olmadığı bir aşk romanından fırlamış gibi görünen romantik saç stilleri bizi her seferinde büyülemeyi başarıyor. Retro saç fiyonk modellerinden hoşlanıyorsan, bu sayfada en güzel kurdeleli saç modellerinden üç farklı örnek keşfedebilirsin!

Küçük bir kasabayı ilk kez keşfederken, uçsuz bucaksız lavanta bahçelerini görmeye giderken ya da sadece arkadaşlarınla buluşurken her zamankinden daha romantik bir görünüm elde etmeye ne dersin? O zaman fiyonklu saç modelleri tam sana göre. Peki, pratik ve hoş görünümlü fiyonk saç modeli nasıl yapılır biliyor musun? Endişelenme, biz yanındayız. Hadi, üç model önerimiz doğrultusunda kurdele ile saç modellerini ve yapılışlarını keşfetmeye başlayalım!

 

1. Fiyonklu Atkuyruğu Saç Modeli

Fiyonklu Atkuyruğu Saç Modeli

Fiyonklu atkuyruğu saç modeli zamansız ve kullanışlı bir model. İster düz saçlarına, istersen de dalgalı veya kıvırcık saçlarına bu modeli uygulayabilirsin. Hatta istersen atkuyruğunu biraz daha geliştirerek fiyonk topuz modeli de deneyebilirsin.

Fiyonklu Atkuyruğu Saç Modeli Kimlere ve Hangi Stillere Yakışır?

Fiyonklu atkuyruğu saç modeli hem düz hem de kıvırcık saçlarda gayet hoş bir görünüm sergiliyor. Ayrıca tüm yüz tiplerine de yakışıyor. Bizce bu saç modelini vintage giyim tarzında veya dilediğin şekilde günlük stilinde kullanabilirsin.

 

Fiyonklu Atkuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Fiyonklu Atkuyruğu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak saçlarının elektriklenmemesi ve atkuyruğunun pürüzsüz bir görünüm sergilemesi için saç serumu veya saç yağı kullanmalısın. Biz bu işlem için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u tercih ediyoruz. 
 • Serumu sadece saç gövdene ve uçlara uygulamalısın. 
 • Bir lastik yardımıyla tüm saçlarını atkuyruğu şeklinde topladıktan sonra dilediğin fiyonk toka modelini lastiğin üstünden kolayca bağlayabilirsin.

2. Fiyonklu Yarım Toplu Saç Modeli

Fiyonklu Yarım Toplu Saç Modeli

Fiyonk saç modelleri yarım toplu stillere özellikle yakışıyor. Gerçekten tarihi bir aşk romanından çıkmış gibi görünmek istiyorsan bizce şu an saçlarına hemen maşa yapmalı veya dalgalı bir fön çekmelisin.

Fiyonklu Yarım Toplu Saç Modeli Kimlere ve Hangi Stillere Yakışır?

Bizce fiyonklu yarım toplu saç modeli herkese yakışıyor. Hatta kısa saça fiyonk yapımında da bu modele bir şans verebilirsin. Bu saç modelini rönesans ve coquette stilinde kullanabilirsin.

 

Fiyonklu Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Fiyonklu Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle saçlarını nemlendirmekle başlamalısın. Nitekim kuru ve cansız saçlara hangi modeli yaparsan yap hoş bir görünüm elde edemezsin. 
 • Kuru veya ıslak saçlarını Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum ile nemlendirmelisin. Hem bu sayede saçlarını daha kolay tarayabilir ve şekillendirebilirsin.
 • Saçlarının elektriklenmesini önlemek ve ısıdan korumak için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u da kullanmanı öneririz.
 • Saçlarına hafif dalgalar oluşturacak şekilde maşa yaptıktan sonra üst kısımdan ayırmalı ve bir lastikle toplamalısın.
 • Üzerine dilediğin renkte bir kurdele bağlayabilir veya fiyonk şeklindeki tokaları takabilirsin.

 

3. Fiyonklu Tepeden Yarım Toplu Saç Modeli

Fiyonklu Tepeden Yarım Toplu Saç Modeli

Tepeden yarım toplu fiyonk saç modelleri bizce düğün ve nişan gibi özel günler için son derece uygun. Özellikle önemli bir davette kuaföre gitmeden kolay kurdele saç yapımıyla günü kurtarmak istiyorsan bu model oldukça ideal.

Fiyonklu Tepeden Yarım Toplu Saç Modeli Kimlere ve Hangi Stillere Yakışır?

Bu saç modeli birçok yüz tipine ve her saç rengine çok yakışıyor. Bizce bu modeli romantik rüzgarların estiği özel günlerde tercih edebilir, klasik ve vintage stillerle kullanabilirsin.

 

Fiyonklu Tepeden Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Fiyonklu Tepeden Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

 • Bu modelde saçlarını düz veya dalgalı yapabilirsin. Özellikle saçın üst kısmına su dalgası yaparsan daha gür ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsin.
 • Önce saçının en üst kısmını, kaşlarının yarısını baz alarak toplamalısın. 
 • Saçın altından fiyonk geçirebilmek için tel toka yerine lastik tokayla toplamanı öneririz. 
 • Saçı topladıktan sonra dilediğin bir kurdeleyi bu kısma bağlaman yeterli.
 • Saçlarını düz bir şekilde kullanacaksan pürüzsüz bir görünüm için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u kullanmayı unutmamalısın.
 • Saçlarını dalgalı veya kıvırcık kullanacaksan öncesinde Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum ile nemlendirerek daha dolgun bir görünüme ulaşabilirsin.

Şık ve zarif bir stil olan kurdele ile saç modeli yapılışının en basit örneklerini öğrendin. Şimdi de bu modellerle başlayıp kendini geliştirme vakti… Hadi, önce sepetini hazırla!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?