Amla yağı nedir, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır?


Her gün yeni bir doğal saç bakımı yağıyla tanışıyoruz. Bu kez de saçlara besin ve nem desteği sağlayan amla yağını keşfediyoruz. Amla yağı kullananlar saçlarındaki etkilerinden çok memnun kaldıklarını söylüyorlar. 

Biz de bu doğal yağın faydalarını, nasıl kullanıldığını araştırdık ve öğrendiklerimizi seninle paylaşmak istedik. Amla yağının saçlarımıza sağladığı etkileri öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım! :)

Amla yağı nedir?

Amla yağı nedir

Amla yağı, Hindistan’da yetişen amla meyvesinden elde edilen, saç sağlığı için kullanılan doğal bir yağdır. Özellikle saçlara olan besin etkisiyle bilinir.

Ancak yalnızca saç bakımında değil, cilt bakımında da sık sık kullanılan bir yağdır. Yüksek miktarda C vitamini ve antioksidanlar içerir. Ayrıca A vitamini ve proteinler de içerir. Bu sayede de bakım ürünlerinde bulunan bir bitkisel saç bakım yağıdır.

Amla yağı faydaları nelerdir?

Amla yağı, saç ve saç derisi sağlığını iyileştirmek için birçok ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır. Organik amla yağının saçlarımız için şöyle faydaları vardır:

·       Saç derisini ve saçları güçlendirir.

·       Saçın beslenip sağlıklı olmasını sağlar.

·       Saç tellerinin kurumasına engel olur.

·       Genel saç görünümünü iyileştirir.

·       Saçların yumuşamasına destek olur.

·       Saçlar bu yağ ile beslenince daha parlak görünür.

·       Özellikle kıvırcık saçlarda saçları nemlendirdiği için buklelerin daha düzgün görünmesine destek oluyor.

Peki, amla yağı saç uzatır mı? Amla yağı yorumlarına baktığımızda, en çok saçı uzatıp uzatmadığının tartışıldığını gördük. Amla yağı, besleyici bir yağ olduğu için kuruyan saçları derinlemesine besliyor, saçın daha sağlıklı görünmesine destek oluyor. Bu sayede saçın nemli ve daha bakımlı olmasını sağladığı için dolaylı olarak saçın sağlıklı şekilde uzamasına da etkisi oluyor.

Amla yağı nasıl kullanılır?

Amla yağı saç bakımında kullanılırken, saçın uç ve boylarına uygulanıyor. Bu sayede de saçın yoğun şekilde beslenmesini sağlıyor. Direkt olarak saça uygulandığında ise pek hoş kokulu olmadığı için, kokusu seni rahatsız edebilir. O nedenle saçına direkt uygulamak yerine amla yağı içeren saç bakım ürünlerini kullanmanı öneririz.

Bizim, amla yağı içeren en sevdiğimiz ürün Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi. Saçlardaki doğal dalgaların, buklelerin belirginleşmesini, saçın beslenmesini, yumuşacık olmasını sağlayan bu bakım kremi, deneyince eminiz ki senin de favorilerinden olacak! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!