Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Sirke, özellikle de elma sirkesi hem cilt bakımında hem de son dönemde saç bakımında sıklıkla kullanılan içeriklerden. Sirkenin saça faydalarını ise oldukça fazla. Özellikle elma sirkesi saça faydalarını öğrendikten sonra düzenli olarak kullanmak isteyebilirsin. Peki saça sirke sürmek, tehlikeli mi? Saça nasıl sirke sürülür? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında!

1.Saçları daha canlı ve parlak gösterir

Saçları daha canlı gösterir

Sirke saça iyi gelir mi? Elma sirkesi ile saç temizlemek, saçların daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Fakat her elma sirkesi saç derisine iyi gelmeyebilir. Sirke ile saç temizlemek için organik elma sirkesi kullanmanı öneririz.  Elma sirkesiyle saçlar nasıl yıkanır? Saçlarını şampuan ile temizledikten sonra bir bardak normal su, bir bardak elma sirkesi ile durulayabilirsin. Eğer hassas saç derisine sahipsen 2 bardak su ve bir bardak organik elma sirkesi tercih edebilirsin. 

2.Saç derisini arındırır

Saç derisini arındırır

Sirke saç bakımında oldukça faydalıdır. Bu nedenle de son dönemin popüler saç bakım ürünü saç sirkesi ürünlerinde de sıklıkla yer alıyor. Sirkeli su, saç derisinin arınmasına ve gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Spreyli şişeye sirkeli su ekleyerek saçlarına sirkeli su bakımı yapabilirsin. Banyo öncesi sirkeli suyu saç diplerine uygula. 20 dakika sonra banyo yaparak sirkeli suyu durula. Elma sirkesi saça faydaları gördükten sonra saçlarını hep elma sirklesi ile durulamak isteyeceksin. 

3.Saç bitlerini temizler

Saç bitlerini temizler

Elma sirkesi ile bit temizleme de yapılıyor. Elmalı sirkeyi saça sürmek, bitlerin temizlenmesine yardımcı olur. Elma sirkesi ile bit temizlemek için elmalı sirke ve aynı orandaki suyu karıştır. Saç diplerine sirkeli suyu sür ve 2 saat bekle. Sürenin sonunda bit tarağı ile saçlarını tarayarak bitlerden kurtulabilirsin. Bite sirke doğal yöntem önerisi isteyenlere organik elma sirkesi ve organik beyaz sirke önerebiliriz. Saçta ölmüş sirkeleri bu karışımlarla temizleyebilirsin.

4.Yağlı saç derisine iyi gelir

Yağlı saç derisine iyi gelir

Sirkenin saça faydalarını en çok yağlı saç derilerinde görebiliyoruz. Aşırı yağlanan saç derisine sirke uyguladıktan sonra saçların sebum oranının dengelendiğini göreceksin. Yağlı saçlarını gün aşırı sirkeli su ile durulamanı öneririz. 

5.Saçları daha yumuşak gösterir

Saçları daha yumuşak gösterir

Sert ve zor şekil alan saçların varsa elma sirkesini saç bakımında kullanmaya başlamalısın. Saçlarına haftada 2 veya 3 kere sirke sürmek, yumuşacık ve parlak saçlara sahip olmanı sağlar. Saç bakımına sirke ekledikten sonra saçlarını taramak ve şekillendirmek daha kolay olacak. 

6.Renk solmasını azaltır

kıvırcık saç
Elma sirkesi saç kütiküllerini kapatmaya yardımcı olur. Böylece saç renginin canlılığını korur, renk solmasına engel olur.

7.Dolaşık saç görünümüne engel olur

saç taramak
Düğümlenmeye veya karışmaya meyilli saçların varsa, geniş dişli bir tarak ve elma sirkesi yardımıyla dolaşık görünüme engel olabilirsin.

8.Elektriklenmeyle savaşır

elektriklenen saç
Elma sirkesi saçları yumuşatmaya ve kabarmayı uzak tutmaya yardımcı olur. Bu da onu kıvırcık  saçları olanlar arasında popüler bir seçenek haline getiriyor.
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?