Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları

Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Artık kolajenin faydalarını bilmeyen kalmadı! Kolajen cilt bakımı için olduğu kadar saç bakımında da oldukça faydalı! Kolajen saç bakımı, saçların daha güçlü ve sağlıklı uzamasını isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sen de kendini internette 'kolajen saç uzatır mı?, kolajen saç dökülmesine iyi gelir mi?' gibi araştırmalar içinde buluyorsan bu makalemiz tam sana göre! En sevdiğimiz kolajen saç serumu ve kolajen içeren saç bakım ürünlerini seninle paylaşıyoruz. Kolajenin faydalarını saçlarına yansıtmak, kolajenin saç için faydalarını öğrenmek ve kolajen saç beyazlamasına etkisini öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun. 

Kolajenin saça faydaları nelerdir?

Kolajen saç uzamasına yardımcı olur

Saç uzamasına yardımcı olur

Kolajen, saç bakımında güçlü bir antioksidan görevi görüyor. Saç telleri dışarıdan aldığı serbest radikallerin etkisiyle güçsüz kalabilir, koparak dökülebilir ve daha yavaş uzayabilir. Saç köklerini güçlendirmek ve saç tellerinin eski sağlığına kavuşmasını sağlamak için kolajen desteği alabilirsin. 

Saçların yavaş uzamasına neden olan serbest radikallerin başında stres, hava kirliliği, sigara ve kötü beslenme alışkanlıkları geliyor. Bu gibi serbest radikaller saç tellerimize, proteinlere ve DNA'mıza saldırarak saç sağlığını etkiler. Kolajen içeren saç bakım ürünleri kullanmak saçların kendini savunma mekanizmasını geliştirir, çevresel radikallere karşı saç tellerini koruma altına alır. 

Kolajen saç çıkarır mı?: Kolajenin yeni saç çıkarma özelliği henüz kanıtlanmış bir bilgi değildir. Fakat kolajen ince telli saçları daha gür uzattığı ve saç kalitesini arttırdığı için saçları olduğundan daha yoğun ve gür gösterdiği gözlemlenir. 

Editörün önerisi: Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmayan Bakım Krem formülündeki Arginine proteini, Biotin ve Vitamin B5 sayesinde saç köklerini güçlendiriyor ve saçların daha güçlü uzamasına yardımcı oluyor. Güçlü formülü sayesinde saçlarda ağırlık yapmadan koruyucu bariyer görevi görüyor ve saçlarını gün boyu serbest radikallerden koruyor. 

Kolajen saç dökülmesinin azalmasını sağlar

Saç dökülmesinin azalmasını sağlar

'Kolajen saç dökülmesine iyi gelir mi?' sorusunun cevabı, evet! Yaş aldıkça saç tellerimizin daha fazla dökülmesi kaçınılmaz olabilir. Ömrünü tamamlayan saç telleri koparak dökülebilir, saçlarımız daha seyrek görülebilir. Fakat kolajen desteği kullanmak, saçların uzamasını ve saç tellerinin yenilenmesini sağlar. Yapılan araştırmalarda, vücutta kolajen seviyesinin azaldığında daha fazla saç döküldüğü görülmüştür. 

Kolajenin saçlara olan faydası, kolajenin içeriğindeki amino asitlerden kaynaklanır. Amino asitler, saç tellerini dış etkenlerden koruyarak hücre hasarını önlüyor, saç dökülmesinin önüne geçiyor. Sen de saç dökülmesini kontrol altına almak için Vichy Dercos Energising Şampuan Saç Dökülme Karşıtı kullanmaya başlayabilirsin. Formülündeki Aminexil, B5 ve B6 vitamini saç tellerinin güçlenmesini ve daha canlı görünmesini sağlıyor. Vichy şampuan, saç köklerindeki erken zayıflamaların önüne geçerek, kolajen sertleşmesini önler. Böylece saçlara kökten uca güç ve canlılık katıyor. 

Kolajen saçları gürleştirir

Saçları gürleştirir

Kolajen, saçların hacim olarak da yoğunlaşmasına yardımcı oluyor. Düzenli olarak kolajen içeren saç bakım ürünleri kullananlar, saç tellerinin çaplarının genişlediğini ve saçlarının daha dolgun göründüğünü söylüyorlar. Kolajen saç maskesi yapmak, saçlarının yoğunluğunu arttırır ve saçlarını kökten uca besler. 

Saçları gürleştirir

Kolajen saça nasıl uygulanır?: Saçlarına kolajenin faydaları yansıtmak için saç gürleştiren ve saç tellerini güçlendiren şampuanları kullanmalısın. L'Oreal Paris Elseve Arginine Direnç Şampuan, formülündeki aminoasit Arginine sayesinde saç diplerindeki mikro sirkülasyonu hızlandırıyor ve saçlarının kökten uca beslenmesini sağlıyor. Böylece saçların yeniden yapılanıyor ve sağlıkla uzuyorlar. Sen de saçlarının daha gür görünmesini sağlamak için Komple Direnç şampuanı saç bakım rutinine eklemelisin. 

Kolajen saçları besler

saçları besler

Kolajenin saça faydalarını incelediğimizde en çok saçları beslemesi ve saçları daha parlak göstermesi etkilerini görüyoruz. Saç tellerindeki yaşlanmayla birlikte saçlardaki kolajen içeriği günden güne azalabilir. Kolajen azalması sonucunda saçlar daha kırılgan ve mat bir hale gelir. Bu görünümün önüne geçmek, kırılgan saçları onarmak için kolajen kullanmanı tavsiye ederiz. 

Kolajen saç serumu kullanmak, saç tellerinin daha güçlü uzamasını ve saçların daha parlak görünmesini sağlar. En sevilen saç serumlarından olan Kérastase Genesis Saç Serumu, %84'e kadar koparak saç dökülmelerinin önüne geçerek saçların beslenmesine yardımcı oluyor. Günlük olarak kullanabileceğin bu saç serumu 6 haftalık kür olarak uyguladığında saçlarının ne kadar güçlü ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?