En İyi Şampuan Önerileri

En İyi Şampuan Önerileri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sağlıklı, canlı ve parlak görünen saçlar için, saça uygun şampuan kullanmanın önemi büyük. Saçının tipine ve ihtiyacına göre doğru şampuanı seçip, düzenli olarak kullandığında saçlarındaki değişimi görmen mümkün. Peki, bizim favorimiz olan, en iyi şampuanlar hangileri? Bu yazımızda saç tipine ve ihtiyacına göre kullanabileceğin en iyi şampuan önerilerimizi bir araya getirdik.

1.Yıpranmış saçlar için en iyi şampuan önerisi

elseve bond repair

Saçlarımız dış etkenler, tarama, ısıl ve kimyasal işlemler gibi pek çok sebepten yıpranabiliyor. Yıpranmış ve gücünü kaybetmiş saçlar için Elseve'in yeni serisi Bond Repair'in Tüm Yıpranmalar için Saç Bağlarını Güçlendirici Şampuan'ı son dönemdeki favorilerimizden. Kırılan saç bağlarının içten dışa güçlenmesini sağlayan bu şampuan, sülfatsız olmasıyla dikkat çekiyor. Yıpranmış saçlar nazik bakıma ihtiyaç duyduğundan, sülfatsız olması büyük avantaj. Saçları nazikçe temizliyor, bakım yapıyor. Bizce yıpranmış saçlar için en iyi şampuan önerimize kulak vermelisin!

2.Uzun saçlar için en iyi şampuan önerisi

Uzun saçlar için en iyi şampuan önerisi

Saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatmak, uçlarındaki kırıklara engel olmak ve bakımlı bir görünüme sahip olmak istiyorsan, Elseve Dream Long Şampuan’ı öneririz. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren formülüyle Dream Long Şampuan, uzun saçlar için en iyi bakım şampuanlarından biri. Uzun saçların hayalini kuruyor ve saçlarının son 3 cm’ini kurtarmak istiyorsan, bu şampuanı mutlaka denemelisin!

3. Kuru saçlar için en iyi şampuan önerisi

Kuru saçlar için en iyi şampuan önerisi

Eğer kuru saçlara sahipsen, hatta kullandığın şampuanlar saçlarının daha da kurumasına neden oluyorsa, saçlarını kalıcı bir şekilde besleyecek bir şampuana ihtiyacın var demektir. Biz saçlarımız kuruduğunda, Kerastase Nutritive Şampuan’ı kullanıyoruz. Saç kuruluğunun 3 farklı seviyesini hedefleyen Kerastase Nutritive Şampuanlar, saçları kökten uca besleyerek daha esnek ve yumuşak olmasını sağlıyor.

4. Kepekli saçlar için en iyi şampuan önerisi

Kepekli saçlar için en iyi şampuan önerisi

Saçlarında kepek varsa ve bu probleme bir türlü etkili bir çözüm bulamıyorsan, o zaman kepekli saçlar için en iyi şampuan önerimizi dinlemelisin: Vichy Dercos Anti-Dandruff Kepek Karşıtı Şampuan, gözle görülür kepeği %100’e kadar gidermeye yardımcı oluyor. Dercos Kepek Karşıtı Şampuan’ın hassas ve kaşıntılı saç derisine özel olan çeşidi ise hem kepek hem de kaşıntı hissi olan saç derileri için çok rahatlatıcı bir çözüm sunuyor. Kepek nasıl geçer? diye düşünüyorsan, Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuanları mutlaka denemelisin.

5. Boyalı saçlar için en iyi şampuan önerisi

Kuru saçlar için en iyi şampuan önerisi

Saçlarını sık sık boyatıyorsan, saç renginin uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için boyalı saçlar için şampuanlar kullanmalısın. L’Oréal Professionnel’in Vitamino Color Şampuan’ı  boyalı saçlarda rengi hapsederken, boya sonrası saçta kalan kimyasal kalıntıların da giderilmesini sağlıyor. Böylece saç çok daha yumuşak, parlak ve pürüzsüz görünüyor. Tüm tonlardaki saç renklerinin kullanabileceği bu boyalı saç şampuanı, saçları boyanın akmasına karşı 8 haftaya kadar koruyor.

6. Dökülen saçlar için en iyi şampuan önerisi

Dökülen saçlar için en iyi şampuan önerisi

Saçlarının güçsüz olduğunu ve bu yüzden döküldüğünü düşünüyorsan, dökülen saçlar için en iyi şampuan önerimiz çok işine yarayacak: Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan, arginine, biotin ve vitamin B5 içeren formülü ile saçları kökten uca 2 kata kadar güçlendirmeye yarıyor. Saçı koparak dökülmelere karşı koruyan bu şampuan, mevsim geçişleri ve stres gibi saç dökülmelerinin arttığı dönemde en büyük kurtarıcımız!

7. Kıvırcık saçlar için en iyi şampuan önerisi

Dökülen saçlar için en iyi şampuan önerisi

Dalgalı veya kıvırcık saçlara sahipsen, buklelerini kontrol altına almada ve saçlarına gereken bakımı yapmada zorlanıyor olabilirsin. Bu yüzden kıvırcık saçlara uygun bir şampuan kullanmalısın. Kerastase Curl Manifesto Şampuan, formülündeki Manuka balı, güçlendirici seramid ve gliserin polimerleri sayesinde saçları besliyor, güçlendiriyor ve mükemmel bir bukle şekillendirme sağlıyor. Mis gibi kokan Curl Manifesito şampuan ve serinin diğer ürünleriyle kusursuz görünen kıvırcık saçlara sahip olman çok kolay olacak.

8. Sarı saçlar için en iyi mor şampuan önerisi

Sarı, gri ve rengi açılan kumral saçlardaki istenmeyen turuncu yansımaları nötrlemek için sana önerebileceğimiz en iyi mor şampuan: Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan. Mor renklendiriciler ve UV filtresi içeren bu mor şampuan, açık saçtaki sıcak yansımaları nötrleyerek saçlara kusursuz bir ton veriyor. Daha ilk kullanımda etkisini gösteriyor ve saçların daha parlak görünmesini sağlıyor.

9. Güneş koruması içeren en iyi şampuan önerisi

Güneş koruması içeren en iyi şampuan önerisi

Güneşin zararlı etkileri sadece cildimizde değil, saçlarımızda da etkisini gösteriyor. Saçlarını güneşten korumak, yıpranmasını, kurumasını ve matlaşmasını önlemek için Kerastase Soleil Şampuan’ı kesinlikle denemelisin. Katyonik polimerler ve UV filtresi içeren Kerastase Soleil Şampuan, saçlardaki kurutucu etkiyi dengelerken, daha yumuşak, parlak ve nemli görünmesini sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?