Deniyoruz: Kerastase Genesis Homme serisi!

Deniyoruz: Kerastase Genesis Homme serisi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Saç dökülmesi birçok kişinin korkulu rüyası. Bu durum özellikle de biz erkekler için daha endişeli bir hal alıyor. Hormonal bozukluklar ve genetik etmenler zamanla saçlarımızda gürlük, yoğunluk kaybına neden olabiliyor. Erkek tipi saç dökülmesinde önemli olan ise saçı güçlü içeriklerle beslemek, güçlendirmek ve böylece koparak dökülmelerin önlenmesine yardımcı olmak. Bugün, erkek tipi saç dökülmesini önlemek için geliştirilen Kérastase Genesis Homme saç bakım serisini inceliyorum. Kérastase Genesis Homme serisi ile tanışmak isteyenleri yazımın devamına alalım!

Kérastase Genesis Homme Serisini Tanıyalım!

Kérastase Genesis Homme Serisini
Erkek tipi saç dökülmesinde hormonal bozukluklar ve genetik etkenlerin etkili olduğunu yukarıda söylemiştim. Bunun yanı sıra hava kirliliği, UVB, beslenme alışkanlıkları, stres, uyku düzeni ve deri problemleri gibi etkenler de saç dökülmelerinde artış sağlıyor.  Gittikçe zayıflayan, incelen saçlar erkek tipi saç dökülmesinin başlıca belirtilerinden. Tabii gün geçtikçe zayıflayan, güçten düşen saçlarda koparak dökülmeler de kaçınılmaz oluyor…Bu durumun önüne geçebilmemizin yolu ise saçlarımıza ihtiyacı olan gücü geri kazandırmaktan geçiyor. Kérastase Genesis Homme serisi gelişmiş aktif bileşenleriyle saçlara anında hacim kazandırırken, uzun vade de saçları güçlendirerek dökülmeyi durdurmaya yardımcı oluyor. Zayıflamış, incelmeye meyilli, kırılgan saçları olan erkekler için güçlendirici saç bakımı sağlıyor.

Kérastase Genesis Homme Serisinin Saça Faydaları Nelerdir?

·      Erkeklerde saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. ·      %85'e kadar daha az kırılma nedeniyle saç dökülmesi gözlemlenir. ·      Saçların güçlenmesine yardımcı olur. ·      Daha dolgun bir görünüm için saç telini güçlendirir ve kalınlaştırır. ·      Saçın kalınlaşmasına yardımcı olur. ·      UVB kaynaklı apoptosisi (programlanmış hücre ölümünü) azaltır, çevresel faktörlerin neden olduğu hasarlara karşı saçları korur. ·      Saç yapısını yeniden inşa etmeye, güçlendirmeye yardımcı olur. ·      Saç dökülmesini durdurup, saçın köklerine daha iyi tutunmasını sağlar.

Kérastase Genesis Homme Serisi Kimler için Uygun?

Kérastase Genesis Homme
Kérastase Genesis Homme serisi, erkek tipi saç dökülmesi problemi olan, zayıf ve yoğunluğunu kaybetmiş, dökülmeye eğilimli saçların kullanımına uygun. Özellikle erkek tipi saç dökülmen varsa, saçlarının güçsüzleşip yoğunluğunu kaybettiğini fark ettiysen bu seri tam sana göre diyebilirim! Ayrıca dökülme problemi olmayan ama saçlarındaki hacim eksikliğinden, saçının dolgun görünmemesinden şikayetçi erkeklerin de kullanımına uygun bir seri.  Editör Önerisi: Saç dökülmesi problemi yaşayan kadınlar için de Kérastase Genesis serisi bulunduğunu biliyor muydun? Bizim de deneyip yorumlarımızı yazdığımız makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsin! :)

Kérastase Genesis Homme Serisinde Hangi Ürünler Bulunuyor?

Seride güçlendirici şampuan, dolgunlaştırıcı şampuan, saç bakım spreyi, şekillendirici wax ve güçlendirici saç serumu bulunuyor.

Kérastase Genesis Homme Serisinin İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Serinin içerisinde Kreatin, Zencefil kökü ve Aminexil bulunuyor. ·       Kreatin: Saç yapısının yeniden yapılanmasına yardımcı olur ve ısının, UV ışınlarının saça zarar vermesine engel olur. ·       Zencefil Kökü: Saç için zararlı dış etkenlere karşı koruyucu etkiye sahiptir. ·       Aminexil: Saç telinin saç köküne tutunmasını sağlar.  

Kérastase Genesis Homme Serisi Nasıl Kullanılır?

Gelelim Kérastase Genesis Homme serisini nasıl kullanacağımıza!

İlk adım: Şampuan

Kérastase Genesis Homme Bain De Force Quotidien
Kérastase Genesis Homme Bain De Force Quotidien, zayıflamış, incelmeye meyilli saçlar için günlük arındırıcı, güçlendirici şampuan, banyo rutininde ıslak saçlarımıza masaj yaparak uyguluyoruz. Ardından saçlarımızı bol suyla güzelce duruluyoruz. Saç derisini, saçı ve sakalları nazik bir şekilde temizliyor. Serinin bir diğer şampuanı olan Kérastase Genesis Homme Bain De Masse Epaississant, saçı dolgunlaştırıyor. Zayıflamış  ve incelmeye eğilimli saçlar için kalınlaştırıcı etkiye sahip, daha dolgun saç hissi veriyor.

İkinci adım: Saç Bakım Serumu

Kérastase Genesis Homme Saç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Serum
Kérastase Genesis Homme Saç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Serum, saç dökülme sürecini yavaşlatıyor, saç dökülmesini en aza indirmek için saç tellerini kökten güçlendiriyor. Jel yapıya sahip Sérum Anti-Chute Fortifiant Serumu kuru veya havluyla nemi alınmış saç derimize 4 doz uyguluyoruz. 6 haftalık süre boyunca günde 1 kez olacak şekilde sabah veya akşam yatmadan önce kullanmaya devam ediyoruz.

Üçüncü adım: Şekillendirme

Kérastase Genesis Homme Spray De Force Epaississant Saç tellerini güçlendiren ve kalın görünüm veren Kérastase Genesis Homme Spray De Force Epaississant saç köklerine 24 saat süren volüm ve doku kazandırarak saçın doğal dolgun bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Sprey formu, hafif yapısıyla saçı güçlendirip şekillendiriyor. Uygularken de, yıkayıp havluyla fazla nemini aldığımız saçlarımıza uyguluyoruz. Saçlara anında dolgunluk veriyor, saçı kökten uca sarıp güçlendiriyor.
Kérastase Genesis Homme Cire D'Eppaisseur Texturisante
Saça anında dolgun görünüm sağlayan Kérastase Genesis Homme Cire D'Eppaisseur Texturisante şekillendirici wax ise daha dolgun, sağlıklı görünen bir saç için saç tellerini kalınlaştırıyor. Mat bitişli yapışkan his bırakmayan waxımızı uygulayıp saçlarımıza dilediğimiz gibi şekil veriyoruz.

Kérastase Genesis Homme Serisi Yorumlarım

Gelelim seri hakkındaki deneyimlerime. Saç dökülme problemi yaşayan biri olarak bu seriyle ilk tanıştığımda çok heyecanlandım. Kullandığım ilk andan itibaren saçlarıma verdiği etkiye hayran kaldım. Saçlarımın orta kısımında dökülmeye bağlı yoğunluk kaybı mevcut. Kérastase Genesis Homme serisi sayesinde hem saçlarımın dökülmesi azaldı hem de saçlarım daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuştu.
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?