Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı?

Erkeklere özel: Saçı sık sık tıraş etmek, kazıtmak saç tellerini kalınlaştırır mı?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gür saçlar her erkeğin hayalidir. Hatta hayallerinde saçlarını sık sık kestirerek veya kazıtarak kellikten kurtulmak bile olabilir! Küçük yaştan itibaren erkekler, saçlarını ne kadar sık tıraş ederlerse o kadar gür ve kalın telli olacağına inanıyorlar. Peki, bu uygulama doğru mu? Saçları sık sık tıraş etmek gerçekten saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı oluyor mu? Saçı sıfıra vurmanın faydaları var mı? Erkeklerin en çok sorduğu bu soruları bugün cevaplıyoruz! Devamı için seni yazımızın devamına alalım! 

Saçları tıraş etmek saç telini kalınlaştırır mı?

Saçı kazıtmanın faydaları, erkeklerin en çok aradığı konuların başında geliyor. Erkekler tarafından yaygın olarak, doğru bilinen yanlışlardan biri saç kazıtmanın saçı gürleştirebileceği, saçları daha yoğun çıkarmasıdır. Doğrusunu söylemek gerekirse, saçları sık sık tıraş etmek ve saçı kazıtmak saç telini kalınlaştırmaz, saçların daha yoğun çıkmasına yardımcı olmaz. Saçları tıraş etmek, sadece saç derisinin üzerindeki saç tellerine etkisi vardır. Saç telinin kalınlığı ise derinin altında, köklerde olduğu için saçları ne kadar sık tıraş edersen et, bunun saç köklerine bir faydası olmayacaktır. 

Saçlarını sık sık tıraş edenlerin saçlarının kalınlaştığını düşünmesinin nedeni ise; saç diplerinin her zaman saç uçlarına göre kalın olmasıdır. Saçlarının gürleşmesini istiyorsan saç derisinin altına etki eden, özel bakım ürünlerini, saç kürlerini kullanmanı öneriyoruz. Hem erkeklerin, hem de kadınların kullanabildiği Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Dökülme Karşıtı Bakım Kürü saç tellerinin dökülmesine engellemeye destek olarak, saçlarına bakım yapıyor, saçın içten güçlenmesine yardımcı oluyor. 

Aynı şekilde, saç gürleşmesi ve dökülmesi için aminexil ve stemoxydine gibi maddeler de oldukça etkilidir. Bu maddeleri içeren saç bakım ürünlerini kullanarak da saçlarının gür şekilde uzamasına destek olabilirsin. 

Peki, saç kazıtmak herkese yakışır mı?

Artık saç kazıtmanın saçlarının güçlenmesine bir katkıda bulunmadığını öğrendiğine göre, yine de saçlarını kazıtmak, Yaz aylarının da yaklaşmasıyla birlikte uzun saçlarından uzaklaşıp kısacık saçlarla ferahlamayı istiyor olman çok doğal! 

Sıcak havalarda saçlarını kazıtarak gerçekten de daha rahat edebilirsin. Genelde saçlarını kazıtmak isteyen herkesin aklındaki soru 'Saçlarımı kazıtsam bana yakışır mı?' oluyor. 

Eğer yuvarlak yüz şekline sahipsen saçlarını kazıtmak,en iyi erkek saç modellerinden 1 numara tarzında kestirmek sana çok yakışacaktır; gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. 

Ancak uzun yüz şekline sahip olanlar saçlarını kazıtmak yerine yukarıdaki gibi 3 numaralı saç tıraşını tercih etmelilerdir. 

Köşeli yüz hatlarına sahipsen de saçının tamamını kazıtmak yerine yukarıdaki gibi, saçlarının üstlerindeki kısmını 4 numara kestirip, yan taraflarını 1 numaraya kestirmelisin.

Editörden öneri: Bu tarzdaki saç kesimini elde ettikten sonra üstteki saçlarını da L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Sprey yardımı ile şekillendirebilirsin.

Saçlarını kazıttıktan sonra saç bakımı nasıl olmalıdır?

Herkesin bildiği gibi kısa saçların bakımı oldukça pratik oluyor. Ancak bu durum tabii ki saçlarını kazıttıktan sonra eline geçen her şampuanı kullanarak saçlarını temizlemen anlamına gelmiyor! Bunu yaparak saç derinin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olabilirsin.

Saçlarını erkeklere özel, L'Oréal Paris Men Expert Barber Club 3’ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz Ve Saç İçin ile yıkamanı öneriyoruz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?