En Dikkat Çeken Saç Çizik Modelleri


Zaman zaman hepimiz saçlarımızda farklılık yapmak istiyoruz. Saçları boyatma ve kestirmenin yanı sıra, saç çiziği modelleriyle de hareketlendirmek mümkün!

Nasıl ki her sezon yeni kıyafetler, ayakkabılar, parfümler veya makyaj ürünleri alıyorsak saçlarımızda da değişikliğe ihtiyaç duyuyoruz. Sen de saçların için yeni bir trend arıyorsan, hoş geldin! Böyle anlarda aklına ilk olarak saç kestirmek veya renk değiştirmek geliyorsa saç çizik modelleri önerilerimize kulak verebilirsin. Biliyorsun ki saç çizik modelleri yıllardır popülerliğini koruyor. Belki sen de tavsiye edeceğimiz modellere göz attıktan sonra saç çizdirme işlemine bir şans verebilirsin!

Çizik Saç Modeli Nedir?

Çizik Saç Modeli Nedir

Çizik saç modeli, uzun veya kısa saçlarda, saçın belli bölümüne çizik atılması sonucu uygulanıyor. Bu saç kesiminde tek çizgi, çift çizgi, farklı desenler veya yandan çizik saç modellerine yer veriliyor. Esasında çizik saç modelleri tamamıyla senin ve kuaförünün yaratıcılığına kalmış durumda. Saçının herhangi bir bölgesinde bir veya birden fazla çiziğe dilediğin şekilde yer verebilirsin.

Saça Çizik Nasıl Atılır?

Saça Çizik Nasıl Atılır
  • Öncelikle saçın hangi bölgesine çizik atılacağı belirleniyor.
  • Saç çiziğinin keskin bir görünüme sahip olması için bu bölgedeki saç telleri dikkatlice ayrılıyor.
  • Ardından saç kesim cihazı ile çizik atılacak bölgedeki saçlar çiziğin boyutuna göre kesiliyor.
  • Ustura yardımıyla çizik belirginleştiriliyor.
  • Saçın geri kalan kısımlarındaki kesim işlemi tamamlandıktan sonra çizik atılan bölge son kez ustura yardımıyla düzeltiliyor.

Çizik saç modellerini kuaför ve berberlerde yaptırmanı tavsiye ediyoruz. Evde yapacağın işlemlerde yanlışlıkla kendine zarar verebileceğin gibi sonuçtan memnun kalmama ihtimalin de var. Bu nedenle çizik saç modelleri konusunda uzmanlaşmış kuaförleri tercih ederek hayallerini kurduğun saç stiline güvenle ulaşabilirsin.

Çizik Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Çizik Saç Kesimi Kimlere Yakışır

Çizik saç kesimi cinsiyet ve yaş fark etmeksizin herkese yakışabiliyor. Öyle ki her yüz tipine uygun bir saç modeli ve saç rengi olduğu gibi farklı yüz tiplerine uygun saç çizik modelleri de bulunuyor. Erkek saç çizik modelleri genellikle kısa saça uygulanırken, kadın saç çizik modelleri daha uzun saçlarda karşımıza çıkıyor.

Yüz Tipine Göre Saç Çizik Modelleri

Yüz Tipine Göre Saç Çizik Modelleri
  • Oval Yüz Tipi: Cesur saç stillerini rahatlıkla kaldırabilen oval yüz tipine hem kısa hem de uzun saç modelleri çok yakışıyor. Eğer oval yüz tipine sahipsen erkek kısa saç çizik modellerinin yanı sıra uzun saç çizik modellerini de değerlendirebilirsin.
  • Uzun Yüz Tipi: Uzun bir yüz tipine sahipsen kâkül veya perçemle yüzünün uzunluğunu gizleyebilirsin. Bunun yanı sıra kısa saç çizik modellerini deneyebilirsin. Saçlarının her iki tarafına çizik atabilir, geri kalan kısımda ise katlı saç kesim modellerini tercih edebilirsin.
  • Yuvarlak Yüz Tipi: Bu yüz tipinde başın tepesindeki saçlara karışmadan yandan veya enseden çizik saç modellerini deneyebilirsin.
  • Kare Yüz Tipi: Kare yüz tipinde uzun saç modellerini tercih edebilirsin. Kulak üzerinde veya enseden dik şekilde uzanan saç çizik modellerine yönelebilirsin.

Çizik Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Çizik Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Çizik saç bakımında da normal saç bakım rutinine devam edebilirsin. Saçlarını mutlaka saç tipine uygun bir şampuanla yıkamalı, ardından saç kremi ve saç yağı gibi ürünlerle saç bakımını tamamlamalısın. Saçların için nasıl bir rutin izleyeceğini bilmiyorsan birkaç tavsiyede bulunabiliriz. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan erkekler Kerastase Genesis Homme serisini muhakkak denemeli! Erkeklerde saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olan bu seri aramızdaki editör beylerden tam puan almayı başardı.

Beyaz saç görünümü artan erkeklerin ise L'Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası ile hem çizik saç modellerinde hem de diğer tüm saç kesimlerinde daha dikkat çekici bir görünüme kavuşması mümkün. Pratik bir kullanım sunan bu saç boyası, çabuk sonuç vermesi sayesinde ekibimizdeki centilmenler tarafından bir hayli seviliyor.

En Çok Beğenilen Çizik Saç Modelleri

Çizik Saç Modelleri
erkek Çizik Saç Modelleri
Çizik Saç Modelleri erkek
Çizik erkek Saç Modelleri
Çizik Saç Modelleri erkekçocuk
Çizik Saç Modelleri
Çizik Saç Modelleri

Sen de bu sene çizik saç modellerine bir şans vereceksen uzman bir kuaför bulmayı ve saçlarına doğru bakımı uygulamayı unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala