Erkek Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?


Buklelerin başının üzerinde kira ödemeden yaşam süren vahşi bir saç kütlesi gibi görünüyorsa, kıvırcık saç bakımının inceliklerini hala bilmiyorsun demektir. Neyse ki erkek kıvırcık saç bakımına dair belli başlı adımları biz senin için bu sayfada sıraladık. Sana tek düşen iş, önerilerimize kulak vermek!

Saçları hemen birbirine dolanan, doğru şampuan ve saç kremi tercih etmediğinde bukleleri sönüp giden kıvırcık saçlı erkeklerin saç bakımına biraz daha fazla vakit ayırması gerekiyor. Yok, öyle hemen gözün korkmasın. Erkek kıvırcık saç bakımının püf noktalarını bilmek saçlarını kontrol altına alma konusunda senin için bir hayli faydalı olacak. Sen en iyisi koltuğuna yerleşip kahveni yudumlamaya başla, biz de erkek kıvırcık saç bakımı dosyamızdaki püf noktaları seninle paylaşmaya başlayalım!

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek kıvırcık saç bakımı için öncelikle saç tipinle uyumlu şampuan, maske ve krem tercih etmelisin. Ayrıca kıvırcık saçlara özel bir tarak kullanmalısın. Saçlarını duştan sonra kurutuyorsan ısı koruyucu yağ veya sprey kullanmalı ve özellikle yaz aylarında saçlarını UV ışınlarından korumaya özen göstermelisin. Hadi, erkek kıvırcık saç bakımında neler kullanılmalı bir göz atalım:

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Şampuan Önerisi

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Şampuan Önerisi

Kıvırcık saç kuru, mat ve kırılmaya yatkın olabiliyor. Bir de buna yanlış şampuan ve tarak kullanımını ekleyince kıvırcık saçların tamamıyla kontrolden çıkması işten bile değil. Biz kıvırcık saçlı erkeklerin Kérastase Curl Manifesto Şampuan kullanmasını öneriyoruz. Kérastase Curl Manifesto, saçları yoğun bir şekilde temizlerken bakım yapmayı da ihmal etmiyor. Formülündeki seramidlerle saçları yumuşatıp yatıştırırken, Manuka balıyla ise kıvırcık saçlara canlılık ve parlaklık kazandırıyor.

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Saç Maskesi Önerisi

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Saç Maskesi Önerisi

Kıvırcık ve asi saçların gücünü ve esnekliğini geri kazanması için haftada bir veya iki kez saç maskesi uygulamak gerekiyor. 3-4 günde bir saçlarını şampuanlayıp duruladıktan sonra saç maskesini nemli saçlarına doğrudan uygulayabilirsin. Maskeyle saç boylarına ve uçlarına masaj yaptıktan sonra 5 dakika bekleyip saçlarını durulamalısın.

Editörün Önerisi: Söz konusu kıvırcık saç maskesi olunca Kérastase Curl Manifesto Masque Beurre Haute Nutrition Kıvırcık Saçlar için Maske'ye bayılıyoruz. Formülündeki seramidler ve Manuka balıyla saçları besleyen ve kırılmasını azaltan Kérastase Curl Manifesto saç maskesi, saçlara yumuşaklık ve ipeksi bir parlaklık kazandırıyor. Kuru ve hasar görmüş saçları besleyerek nem ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan bu saç maskesi, çocukluğundaki kadar parlak buklelere yeniden kavuşmanı sağlayacak.

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Durulanmayan Saç Kremi Önerisi

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Durulanmayan Saç Kremi Önerisi

Duştan çıktıktan sonra saçlarına durulanmayan saç kremi uygulayarak saçlarının daha kolay taranmasını sağlayabilirsin. Bu adımda formülü Manuka balı, seramidler ve gliserinle zenginleştirilmiş Kérastase Curl Manifesto Jel Krem’i kullanmanı öneriyoruz. Nemlendirici ve koruyucu bir saç kremi olan Kérastase Curl Manifesto Jel Krem, bukleleri belirginleştirirken daha parlak görünmelerine de yardımcı oluyor. Saçların elektriklenmesini önlemekle birlikte içeriğindeki frangipani ve beyaz misk sayesinde de saçlarda hoş bir koku bırakıyor.

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Şekillendirici Krem Önerisi

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı için Şekillendirici Krem Önerisi

Kıvırcık saçın hoş bir görünüm sergilemesi için şekillendirme adımını atlamamak gerekiyor. Aksi takdirde bukleler hem birbirine karışıyor hem de sönük görünebiliyor. Sen de “Saçlarım hep kabarıyor, ne yaparsam yapayım şekil almıyor!” diye yakınan kıvırcık saçlı erkeklerden biriysen bu önerimiz sana gelsin:

Editörün Önerisi: Erkekler için kıvırcık saç şekillendirici arayışını sonlandırmak istiyorsan Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi’ni tercih edebilirsin. Elseve Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni yalnızca nemli saçlarına değil, kuru saçlarına da uygulayabilirsin. Bu sayede saç şekillendirme işlemini günün her anında rahatlıkla yapabilirsin. Saç bakım kremini sürdükten sonra ellerinle veya tarağınla saçlarına şekil vermen yeterli.

Adım Adım Erkek Kıvırcık Saç Bakımı

  • Erkek kıvırcık saç bakımında saçlarını her gün şampuanlamak yerine haftada iki ila üç kez yıkayabilirsin.
  • Kıvırcık saçlara özel şampuanla saçlarını derinlemesine temizledikten sonra iyice durulamalısın.
  • Haftada bir veya iki kez şampuan adımının ardından kıvırcık saçlara özel saç maskesi uygulamalısın. Bu maskeyi beş dakika boyunca saçlarında beklettikten sonra durulayabilirsin.
  • Saçlarını mümkün olduğu kadar soğuk suyla durulamaya özen göstermelisin.
  • Duşun ardından saç gövdesine ve saç uçlarına durulanmayan saç kremi sürüp saçın uçlarından başlayarak taramalısın. Ancak tarağının saç tipinle uyumlu olmasına dikkat etmelisin.
  • Son olarak buklelerini şekillendirmek için bukleli saçlara özel şekillendirici krem uygulayabilirsin.

Doğru şampuan, saç maskesi ve saç kremleri sayesinde kıvırcık saçları bile kontrol altına almak mümkün. Şimdi sırada yeni saç bakım malzemelerinle etkili bir rutin oluşturmak var. Ancak bu ürünlerin hepsini aynı anda kullanmamaya dikkat etmelisin. Aksi takdirde saçların sana ağır ve yağlı bir his verebilir. Bizce sen şimdiden alışverişini tamamlayıp, kıvırcık saçların keyfini çıkarmak için geri sayım yapmaya başla!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala