En Modern Erkek Sakal Modelleri


Görünümüne düşkün erkek buraya! Saç-sakal birbirine karışmadan nasıl yakışıklı görünebileceğini açıklıyoruz. Hem saç modelini ortaya çıkarmak, hem de sakallarınla dikkat çekmek için mükemmel dengeyi bulmana yardımcı oluyoruz!

Erkek sakal modelleri arasında sana en uygun olanı seç ve bu yılın en karizmatik erkeği sen ol. Bu senenin en trend sakal modellerinden olan top sakal ve top sakal modelleri için okumaya devam et.

Bu yılın trendleri ve klasikleşmiş modellerden ilham alarak belirlediğimiz sakal ve bıyık modellerinden ilham almak serbest!

Yüz şekline göre sakal modelleri

Köşeli yüz şekline göre sakal modelleri:

Köşeli yüz şekline göre sakal modelleri:

Yuvarlak yüz şekline göre sakal modelleri:

Yuvarlak yüz şekline göre sakal modelleri

Üçgen yüz şekline göre sakal modelleri:

Üçgen yüz şekline göre sakal modelleri

Oval yüz şekline göre sakal modelleri:

Oval yüz şekline göre sakal modelleri

En iyi sakal modelleri

1. Top sakal modeli

1. Top sakal modeli

Top sakal modeli çene bölgesini gizlemek için idealdir. Eğer sivri ve büyük bir çene yapısına sahipsen top sakal modelini değerlendirebilirsin.

2. Kirli sakal modeli

2. Kirli sakal modeli

En iyi sakal modelleri arasında kirli sakal yer alıyor. Kısa sakal modellerinden biri olan kirli sakal alt yüzün tamamına yayılan orta boy sakallara verilen isimdir. Kirli sakal hemen hemen her yüz şekline çok yakışıyor, özellikle üçgen yüz şekline! 3 günlük kirlik sakalını biraz toparlayarak bakımlı ve havlaı görünebilirsin.

3. Keçi sakal modeli

3. Keçi sakal modeli

Yüz şekline göre sakal modellerinden birine bakıyorsan keçi sakalı sana önerebiliriz. Keçi sakalı yuvarlak yüz hattını daha uzun göstermek için ideal. Erkek saç sakal modellerinden biri olan keçi sakal ve orta boy saç modelinin uyumuna göz atmaya ne dersin?

4. Uzun sakal modeli

4. Uzun sakal modeli

Kısa saç uzun sakal uyumuna bayılmayan var mı? Uzun sakal en çok kısa saçlara yakışıyor. Eğer dikdörtgen yüz şekline sahipsen mutlaka uzun sakalı denemelisin. Böylece yüzün daha orantılı görünecektir.

5. Kısa sakal modeli

5. Kısa sakal modeli

Kısa sakal ve kısa sakal modelleri arayanlar doğru yerdeler. Kısa sakal özellikle küçük yüzlü erkeklere yakışıyor. Sakal modelleri erkeklerin hepsinde aynı görünmeyebilir. Yüz hatlarını daha belirgin göstermek istersen kısa sakal kullanamlısın.

6. Seyrek sakal modeli

6. Seyrek sakal modeli

Seyrek sakal modelleri için kısa sakalları tercih etmelisin. Seyrek sakalların varsa çok uzun sakal modelleri sana yakışmayabilir. Kısa sakal modeli sayesinde sakallarının seyrekliğini gizleyebilirsin.

7. Hipster sakal modeli

7. Hipster sakal modeli

Sakal stilleri arasında en çok araştırılan modellerden biri de hipster sakal oluyor. Hipster sakal dağınık ve çabasız görünen sakal modeline verilen isimdir. Uzun hipster sakalın varsa farklı aksesuarlar takarak sakalını daha farklı gösterebilirsin.

8. Çene kuşağı sakal modeli

8. Çene kuşağı sakal modeli

Sakal traşı modellerinden biri de çene kuşağı sakal modelidir. Bu sakal modeli kalın dudaklı erkeklere çok yakışıyor. Eğer abartılı bir sakal stili yerine sadece çene hattında bulunan bir sakal stili tercih edebilirsin. Böylece yüzün daha köşeli görünebilir.

9. Mutton Chops sakal modeli

9. Mutton Chops sakal modeli

Kalın favorilerin ön planda olduğu Mutton Chops sakal modelinde istersen sakalını sadece yan kısımlarda bırakabilir, istersen de bıyıklarınla birleştirebilirsin. Bu model çene köşelerini ön plana çıkaracağı için oval ve yuvarlak yüzlüler için daha uygun olabilir.

10. Kovboy sakalı modeli

10. Kovboy sakalı modeli

Amerikan kovboylarından ilham alan kovboy sakal modeli, genellikle çene kısmı boş olan bir top sakal gibi düşünülebilir. At nalı sakal adı da verilen bu modeli, klasik sakal modellerinin dışına çıkmak için deneyebilirsin.

11. Van Dyke sakalı modeli

11. Van Dyke sakalı modeli

Yukarı doğru kıvrılan bir bıyık ve çenede minik bir sakaldan oluşan Van Dyke sakal modeli, tıpkı Hipster sakal modeli gibi daha özgün sakal modellerini sevenler için sıradışı bir seçim.

12. Viking sakalı modeli

Uzun bir sakal ve uzun saçlarla birlikte kullanılan Viking sakalı, uzun sakal modellerini sevenler için ideal.

13. Kurumsal sakal modeli

13. Kurumsal sakal modeli

Ofiste kullanımı uygun, aşırıya kaşmayan ama sakalından da vazgeçmek istemeyenler için kurumsal sakal modelini önerebiliriz. Çok uzun olmayan, genellikle yanak kısmı daha özenli kesilmiş, boyun kısmına da çok inmeyen bu sakal modeli ile ofiste de modern bir görünüm elde edebilirsin.

Saç sakal modelleri

1. Kısa saç sakal

Dökülen saçlarını daha karizmatik göstermenin bir yolunu bulduk! Az saçlılar, kirli sakal modelini tercih etmelilerdir. Kısa saçlıların yaptığı en büyük hata kontrolsuz uzun sakal bırakmaktır. Böylece seyrek saçların çok daha belirgin görünecektir. Saçlarının seyrekliğini dengelemek için sakalında da kısa boy tercih etmelisin.

Kısa (veya kısadan biraz uzun) saçların varsa sakallarını da orta boyda uzatabilirsin. Tabii bir şartla! Sakallarını mutlaka kontrol altına almalısın. Dağınık sakalların, saç modelinin de kötü görünmesine neden olabilir. Unutma, salaş görünmek her zaman karizmatik görünmek anlamına gelmez.

2. Beyaz saça sakal

Sakal bırakmak istiyor ama saçlarında beyazlar olduğu için iyi görünmeyeceğini düşünüyorsan hiç endişe etmene gerek yok. Eğer sakallarında hiç beyaz çıkmıyorsa, saçlarındaki beyazları boyayarak daha eşit bir renk elde edebilirsin. L'Oréal Paris Men Expert One-Twist Erkek Saç Boyası, saçlardaki beyazları kendi renk tonuna uygun bir şekilde kapatıyor. Sadece 5 dakikada çok kolay bir şekilde uygulanabilen bu saç boyası ile saçlarını boyadığını kimse anlamayacak. One Twist erkek saç boyasını daha yakından incelemek için bu yazımıza göz atabilirsin.

3. Kıvırcık saça sakal

Kıvırcık saçlılar için sakal uzatmak sorun olabiliyor. Sakalların uzattığında kıvırcık sakallar kontrol alınamaz hale gelebiliyor. Bu nedenle kıvırcık saçlara en çok kısa sakal stili yakışıyor. Kısacık, kirli sakalların ve kıvırcık saçların uyumu etrafındaki herkesin dikkatini çekecektir. Kıvırcık saçlarının kabarmasını ve dağılmasını önlemek için L'Oréal Studio Line Out Of Bed Krem Kavanoz Jöle kullanabilirsin. Ceviz büyüklüğündeki jöleyi avucuna sık ve hafif suyla ıslat. Daha sonra buklelerini belirginleştirerek karizmatik bir stil yaratabilirsin. 

4. Uzun saç sakal

Uzun saçların için orta boyda sakal stili kullanmanı öneriyoruz. Kısa sakalların, uzun saçların arasında kaybolabilir veya çok uzun sakal bıraktığında 'mağara adamı' gibi görünebilirsin. Orta boy sakalların kontrol altına almak için sürekli boydan kestirmelisin. Bıyıklarının ve sakallarının aynı boyda görünmesine özen göstermelisin. Uzun saçlarının bakımını aksatmamanı öneriyoruz. Kérastase Homme Capital Force Densifying Şampuanla saçlarını yıkayarak saçlarının daha yoğun ve dolgun görünmesini sağlayabilirsin. 

Son zamanlarda bütün erkeklerde saçlarını uzatma merakı görüyoruz. Saçlarını uzattıktan sonra bakımının da çok önemli olduğunu unutmamalısın. Haftada bir saçlarına maske yaparak saçlarını güçlendirebilir, daha sağlıkla parlamasını sağlayabilirsin. Çok uzun saça uygun sakal stili dağınık sakaldır. Uzun saçların ve hafif dağınık sakalların oldukça karizmatik bir görünüm yaratacaktır.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala