9 Numara Saç Kesimi ve Modelleri Hakkında Her Şey!

9 Numara Saç Kesimi ve Modelleri Hakkında Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Orta boy saç kesimini seven erkekler 9 numaralı saç kesimine bayılacaklar. 9 numara saç kesimi, erkeklerde çok modern ve havalı görünüyor. Sen de saçlarında minimal değişiklikler yaparak görünümüne daha modern bir dokunuş eklemek istiyorsan 9 numara saç kesimiyle tanışmalısın. 9 numara kesim nasıl olur, 9 numara saç kesimini nasıl şekillendirebilirsin? Yeni saç kesimine bir şans vermek için makalenin devamına bekleniyorsun. 

9  numara saç kesimi nedir?

9  numara saç kesimi nedir?

9 numara saç kesimi, orta uzunlukta ortalama 1 cm boyundaki saç kesimine verilen isim. Ne çok kısa, ne de çok uzun olan bu saç kesimi her erkek yüz modeline yakışacak cinsten. 9 numara saç kesimini şekillendirmek de çok basit! Dilersen doğal haliyle kullanabilir veya sağa, sola ayırabilirsin. 

9 numara saç modelini en çok ofiste çalışan erkekler için öneririz. Hem klasik görünümünden ödün vermek istemeyen, hem de hafta sonu saçlarına farklı stiller kazandırmak isteyen erkekler 9 numaralı saç kesimiyle çok mutlu olacaklar. Eğer sen de saçlarında klasik ve modern bir değişim görmek istiyorsan aradığın saç kesimi 9 numara olabilir. 

Evde 9 numara saç kesimi nasıl yapılır?

Evde 9 numara saç kesimi nasıl yapılır?

Evde 9 numara saç kesimi yapmak çok basit! Evde erkek saç kesimi yapmak istiyorsan en iyi saç tıraş makinelerinden birine ihtiyacın var. Saçlarını ıslat ve ayna karşısına geç. Sık dişli bir tarakla saçlarını tara ve saç makinesini 9 numaraya ayarla. Saçlarını her zaman alttan yukarı doğru kısaltmalısın. 9 numara saç kesiminin en son aşamasında saçlarının yan ve üst kısımlarını şekillendirmelisin. Eğer daha modern bir saç kesimi istiyorsan saçlarının üst kısımlarını makasla kısaltmanı öneriyoruz. 

Editörün önerisi: Saçlarını yeni kestirdikten sonra kabarması ve zor şekil alması doğaldır. L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi kullanarak saçlarının daha kolay şekil alması mümkün. En iyi bakım kremlerinden olan Saç Güzelleştirici Krem, saçlarının elektriklenmesini önler ve saçlarının gün boyu kalıcı görünmesini sağlar. 

9 numara saç kesimi sonrasında bakım nasıl olmalı?

5 numara saç kesimi sonrasında bakım nasıl olmalı?

Saç kesiminden sonra saçlarının kolay şekil alması ve daha sağlıklı uzaması için düzenli olarak bakım yapmanı öneriyoruz. L'Oréal Paris Elseve S.O.S Bakım Onarıcı-Koruyucu Cica Repair Krem, saç kırıklarını onarır ve geçmişe yönelik yıpranmaları kontrol altına alır. Durulama gerektirmeyen bu bakım kremi, tam da pratik saç bakımı seven erkekler için! 

Durulanmayan bakım kremlerini her banyo sonrasında uygulayarak saçlarının bakımlı görünmesini sağlayabilirsin. Bakım kreminin dışında saçlarını ılık veya soğuk suyla yıkayarak saç derisinin bakımını koruyabilirsin. Aşırı sıcak su derini kurutabilir ve saçlarında kepeklenme yapabilir. 

9 numara saç kesimi modelleri

Kıvırcık saçlar için 9 numara saç kesimi

Kıvırcık saçların varsa çok kısa saç modelleri kullanmanı önermiyoruz. Onun yerine 9 numara ve orta boy saç kesimlerini kullanmalısın. Orta boy saçlarını şekillendirmek ve buklelerini belirginleştirmek için Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi kullanabilirsin. Amla yağı içeren bakım kremi buklelerini ortaya çıkarır ve kıvırcık saçlarının kabarmasını önler. 

Modern saç kesimi

Modern saç kesimi

9 numara saç modeline modern saç stilleri çok yakışıyor. Saçlarını daha modern ve havalı şekillendirmek istiyorsan üst kısımlarını yukarı doğru kaldırarak şekil vermelisin. 

Editörün önerisi: Bakımlı ve havalı görünmeyi seviyorsan saçlarındaki beyazları da gizlemeni öneririz. Saçlarının beyazlarını gizlemenin en kısa yolu renkli spreylerden geçiyor. L'Oréal Professionnel Serioxyl Renkli Saç Spreylerinden saç rengine uygun olanı saç ve anında beyazlarını gizle. Loreal saç spreyini dilersen boyalı saçların için de kullanabilirsin. 

Dağınık saç modeli

Karizmatik saç modellerini seviyorsan 9 numara saç modelini dağınık kullanmalısın. Saçlarının üst kısımlarını daha uzun tutarak saç modelinin daha dağınık görünmesini sağlayabilirsin. 

Klasik saç kesimi

Klasik saç kesimi

Saçlarına beyazlar düşmeye başladıysa klasik saç modellerine geçiş yapabilirsin. Saçlarını yandan ayır ve ön kısımlarını biraz dolgunlaştır. Bu saç modeli seni daha dinamik gösterecek. 

Havalı 9 numara saç kesimi

Havalı 9 numara saç kesimi

Havalı saç modellerini seviyorsan saçlarının üst kısmını eşit boyutta uzun tut. Geri kalan yan kısımları da kısalt. Bu saç kesimiyle çok karizmatik görüneceksin.

Saçlarının yönünü değiştir

Saçlarının yönünü değiştir

Yeni saç kesiminin daha çok dikkat çekmesini istiyorsan saçlarını hep ayırdığın yönde değil de diğer yöne doğru şekillendir. Sendeki değişikliği arkadaşların hemen fark edecek. 

Saçlarını geriye tara

Saçlarını geriye tara

Saçlarını geriye doğru tarayarak daha ciddi görünebilirsin. Bu saç modelini daha karizmatik göstermek istersen ıslak bitişli saç sabitleme spreylerini kullanmanı öneririz. 

Salaş 9 numara saç kesimi

Salaş 9 numara saç kesimi

Saçlarında salaş ve dağınık bir görünüm istiyorsan ilk önce saç jölesini ellerine uygula daha sonra parmaklarınla saçlarını tara. Bu uygulamayı birkaç kere evde denedikten sonra sana en yakışan saç modelini keşfedeceksin.

Düz saçlılar için 9 numara saç kesimi

Düz saçlılar için saç kesimi

Düz saçların varsa saçlarının ön kısımlarını uzatmalı ve perçemlerinin alnına düşmesine izin vermelisin. Bu saç modelini denedikten sonra değiştirmek isteyeceğini sanmıyoruz. 

Ofis saç modeli

Ofis saç modeli

Ofise giderken kullanabileceğin bir saç modeli arıyorsan dalgalı saçlarını yana doğru ayırarak kadar uzun tutmalısın. Böylece sabahları saçlarını şekillendirmek çok pratik olacak. 

9 numara saç kesimi nasıl kullanılır?

9 numara saç kesimi nasıl kullanılır?

9 numara saç kesimi ne kısa ne de uzun saç isteyenlerin en sevdiği model! Bu saç modelinin kabarık görünmesini engellemek için her banyo sonrası durulanmayan bakım kremlerini sürmelisin. 

9 numara damat tıraşı

9 numara damat tıraşı

Damat tıraşı modellerine çok yakışan bir saç kesimi arıyorsan 9 numara saç kesimine bir şans vermelisin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?