Erkekler için stil önerisi: Kısa saç mı, uzun saç mı?


Saçlarını uzatmayı denemeyen erkek yoktur herhalde, değil mi? Özellikle genç yaşlarda sürekli heves edilen uzun saçlar ne kadar doğru bir tercih? Uzun saç bakım, zaman ve sabır ister. Şimdi senin için uzun ve kısa saç stillerine yakından bakıyoruz, bakalım hangisi senin zevkine uygun?

Erkekler için Kısa Saçlar

Soğuk kış günlerinde yataktan kalktığın gibi saçlarına ellerinle şekil verip dışarı çıkanlardan mısın? Eğer saçlarını şekillendirmek için çok zaman harcamıyorsan, kısa saçlar tam sana göre! Saçlarını yıkadııktan sonra sadece mikro fiber havlu ile nemini alıp dışarı çıkabileceğin bu saç modeli, sana zaman kazandıracaktır. Kısa saçları şekillendirmeye gelince, avucuna alacağın ceviz büyüklüğündeki jöle ile, saçlarını geriye doğru tarayarak kolaylıkla şekillendirebilirsin. Farklı stilleri denemeye açıksan, saçlarını yandan ayırıp, jöle ile şekillendirebilirsin. Editör notu: Asker tıraşı erkekler arasında en sık kullanılan kısa saç modellerinden. Keşfetmek için buraya tıklayabilirsin. 

Erkekler için Uzun Saçlar

erkekler için uzun saç Uzun saçlı erkekler, saç bakımına ve şekillendirme önerilerine ihtiyaç duyarlar. Saç bakımında, saç kremini ve maskeni banyondan eksik etmemelisin. Saçlarına saç kremi uyguladıktan sonra 4-5 dakika bekleyerek ılık su ile durulamalısın. Haftada bir gün yapacağın saç maskesi, saçlarının daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Saçlarını şekillendirirken, jöle ve saç spreyinden destek alabilirsin. Saçlarını gideceğin yere ve duruma göre şekillendirmeye özen göstermelisin. Eğer önemli bir toplantıya gidiyorsan, ufak bir topuz yapabilirsin. Günlük hayatında ise 'half bun' yani saçlarının sadece üst tarafını topladığın topuz modelleri oldukça şık görünecektir. Editör notu: Erkek çocuklar için saç kesim modellerini keşfetmek için buraya tıklayabilirsin
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?