Buzzcut Saç Modeli için 30 Trendy Fikir!


Erkek saç kesim modasını takip ediyorsan buzzcut saç modellerinin ne kadar popüler olduğunu görmüşsündür. Buzz saç kesimi erkek modeli için asker tıraşı da denilebilir. Saçların çok kısa olduğu bu saç modeli, farklı kesim modelleriyle birleştirilerek bambaşka görünümlere açık hale gelebiliyor. Buzzcut hair son yıllarda bu kadar modayken saçlarını kısaltmamak bir hata olur. Buzz saç modelini hemen elde etmek ve farklı buzz cut hair modellerine göz atmak için makalenin devamına bekleniyorsun.

Buzz Saç Kesimi Nedir?

buzzcut saç kesimi erkek

Buzz cut saç modeli, saçlarının tamamının 1 numara olduğu saç kesimidir. Asker tıraşı, 1 numaralı saç kesimi olarak da bilinen buzz saç kesimi, farklı uzunluktaki saç kesimleri ile birleştirilebiliyor. Saçlarının üst kısmını uzatıp yan taraflarını buzz saç kesimiyle kısaltmak veya sadece saçlarının üst kısmını buzz kestirmek gibi farklı modeller düşünülebilir.

buzz kesim saç erkek

Buzzcut saç modelinin bu kadar popüler olmasının sebebi farklı modellere uyarlanmasıdır. Saçlarını renklendirebilir ve buzz saç modelini bambaşka yorumlayabilirsin. Özellikle farklı saç modellerini seven erkekler mutlaka buzzcut fade, buzzcut mullet, anime buzzcut, afro buzzcut gibi saç modellerine de mutlaka göz atmalı.

Buzz Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

buzz cut erkek kesim

Buzz saç kesimi yapmak çok basit. Buzzcut saç kesimi için saç tıraş makinesine ihtiyacın var. Makinenin 1 veya 2 numaralı ayarını kullanarak buzz saç kesimi yapabilirsin. Saç kesimini yapmaya mutlaka saçlarının arka kısmından başla ve yanlara doğru ilerle. En son saçlarının üst kısmını yapabilirsin. Saçlarının daha karizmatik görünmesi için ense kısmını da saç makinesi ile kısaltarak doğal bir geçiş sağla.

Eğer farklı buzz saç kesimi yapacaksan, saçlarının yan kısmını saç makinesi ile kısalttıktan sonra üst kısmı için makas kullan. Saçlarını adım adım makasla kısaltarak sana en çok yakışan buzz cut saç modelini bulabilirsin.

Buzz Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

buzz kesim saç

Buzz saç kesimi en çok kemikli yüz hattına sahip yuvarlak yüz şekillerine yakışıyor. Yüz hattını ortaya çıkarmak istersen 1 veya 2 numaralı buzz hair cut modelini deneyebilirsin. Buzz cut saç kesimini kare yüz şekli için denemek istersen saçlarının üst kısmını uzun bırakmalı ve yan kısımlarını buzz cut saç kesimiyle kısaltmalısın.

fade saç kesimi

Buzz saç kesimi fade yani kademeli olarak uzayan buzz cut saç modelleri her yüz şekline göre uyarlanabilir. Uzun yüz şekli olanlar mutlaka buzzcut fade modelini denemeliler. Eğer kalp şeklinde yüz hattına sahipsen keskin çizgilere sahip olan afro buzzcut saç kesimini değerlendirmelisin. Çılgın saç modellerini denemek için can atıyorsan sana buzzcut mullet saç kesimini öneririz. Önlerin kısa, arka bölümün ise atkuyruğu gibi uzun bırakıldığı bu saç modeli tam da 80’lerden fırlamış gibi görünüyor.

Buzz Saç Kesimi Modelleri

buzz erkek kesimi
buzz cut fade
buzzcut hair
buzz cut hairstyle

buzz cut erkek tıraşı
asker tıraşı erkek saç modeli
buzz kısa erkek saç modeli
asker tıraşı saç kesimi
erkek buzz kesim
kısa erkek kesimi saç
kısa buzz kesim erkek saç stili
kısa fade kesim erkek
erkek asker tıraşı
buzz cut erkek saç kesimi
buzz kısa erkek saç modeli
buzz cut hair
kısa erkek tıraşı
fade erkek saç kesimi
kısa kesim saç erkek
buzz kesim erkek saç
asker tıraşı
kısa kesim saç erkek
kısa kesim erkek saçı
dazlak kesim saç erkek
kısa erkek saç kesimi
kısa kesim saç erkek tıraşı
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala