Erkekler için saç şekillendirmeyi kolaylaştıracak ürünler hangileri?

Erkekler için saç şekillendirmeyi kolaylaştıracak ürünler hangileri?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç şekillendirmek söz konusu olduğunda erkeklerin her zaman kolaya kaçtığını biliyoruz! :) Ancak kolaya kaçınca da ne yazık ki ortaya tam istedikleri gibi bir görünüm çıkmıyor… Aslında çok fazla çaba sarf etmeden de saçlarını tam istediğin gibi şekillendirebilirsin. Tabii ki sana yardımcı olabilecek ürünlerle ve sana özel ipuçlarımızla!

Erkeklerde Kısa Saç Şekillendirme Hangi Ürünlerle Yapılmalı?

Erkeklerde Kısa Saç Şekillendirme

Kısa saça sahip erkeklerin saç şekillendirme süreleri diğer saçlara göre çok daha kısa. Bu nedenle saçlarını uzun uzun şekillendirmekten hoşlanmıyorsan ve pratik bir saç modeli istiyorsan kısa saç kesimlerini tercih etmelisin.

1, 2 ve 3 numara saç tıraşı yaptırdıysan tabii ki şekillendirme yapmana, şekillendirici ürün kullanmana gerek yok. Ancak saç boyu uzadıkça şekillendirmeye ihtiyaç duyulur. Kısa saçı şekillendirirken aşağıdaki adımları takip edebilirsin:

1.Saçlarını şekillendirme öncesinde yıka ya da hafifçe su ile nemlendir. Böylece saçların daha kolay şekil alır.

2.Nemli saçlarına şekillendirici jöle ya da wax uygula.

3.Parmaklarınla saçlarını ister geriye doğru istersen de yana doğru şekillendir.

4.Son dokunuşta ise sabitleyici sprey uygula. İşte bu kadar!

Erkeklerde Uzun Saç Şekillendirme Hangi Ürünlerle Yapılmalı?

Erkeklerde Uzun Saç Şekillendirme

Uzun saçlı erkekler için saç şekillendirme aslında sanıldığından daha kolaydır çünkü çok fazla şekillendirme seçeneği vardır. Atkuyruğundan topuza, ıslak saç görünümünden düz ya da dağınık saça kadar birçok seçeneğin bulunuyor.

Düz görünüme ulaşmak için saç şekillendirici kreme, ıslak görünüme ulaşmak için şekillendirici jöleye ya da köpüğe, atkuyruğu, topuz gibi saç modelleri için de sabitleyici saç spreyine ihtiyacın var.

Son dönemde “man bun” da denilen erkek topuzu saç modelini deneyerek çok havalı bir görünüm elde edebilirsin. Man bun saç modelini yapman için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsin:

1.Öncelikle saçına şekillendirici krem ya da wax uygula.

2.Sonrasında ise saçlarını tarakla nazikçe tarayıp dolaşık kısımları aç.

3.Ardından saçını ister tepede ister ensenin üzerinde topla ve topuz görünümü ver.

4.Lastik tokayla sabitle.

5.Son olarak da elektriklenen kısımlar varsa sabitleyici sprey uygulayarak pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin.

Erkeklerde Kıvırcık Saç Şekillendirme Hangi Ürünlerle Yapılmalı?

Erkeklerde Kıvırcık Saç Şekillendirme

Kıvırcık saçlarını kolayca şekillendirmek istiyorsan bukle belirginleştirici köpükleri tercih edebilirsin. Hatta kıvırcık saça sahip erkeklerde vigo ile saç şekillendirme de oldukça yaygın. Saçlarına şekillendirici köpük uygulayıp vigo ile kurutarak buklelerinin belirgin olmasını sağlayabilirsin.

1.Nemli saçlarına şekillendirici köpük uygula. Uygularken, saçların uzunsa ellerinle aşağıdan yukarıya doğru baskılayarak uygulayabilirsin.

2.Ardından saçların yeterli uzunluktaysa topuz ya da atkuyruğu yapabilir, kısaysa da parmaklarınla buklelerini düzeltebilirsin.

Erkeklerde Fön Makinesi ile Saç Şekillendirme Hangi Ürünlerle Yapılmalı?

Erkeklerde Fön Makinesi ile Saç Şekillendirme

Fön makinesi ile orta-uzun saçlara da, uzun saçlara da fön çekilebilir. 

1.Önce ısıdan dolayı saçların zarar görmesine engel olmak için ısı koruyucu sprey ya da durulanmayan krem uygulamanı öneririz.

2.Ardından nemli saçların daha dolgun görünmesine destek olmak için saçı güçlendirip dolgunluk verecek bir ürün kullanabilirsin. Hatta sana bir de önerimiz var: Kérastase Genesis Homme Spray De Force Epaississant. Saç köklerine 24 saat süren volüm ve doku kazandırarak saçın doğal dolgun bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

3.Bir elinle yuvarlak fön fırçasını diğer elinle de fön makinesini tutarak saç tutamlarını şekillendirmeye başlayabilirsin.

4.Saçlarını istediğin gibi şekillendirip fön çektikten sonra da sabitleyici sprey uygulayabilirsin.

Erkeklere Özel Saçı Kolay Şekillendirme İpuçları:

1.Bakıma önem ver

Bizce en önemli adım, işe saç bakımından başlamak. Saçların bakımlıysa, sağlıklıysa, istediğin şekli çabucak alır. Sana da bu görünümün tadını çıkartmak kalır. Ancak düzenli bakım uygulamıyorsan ve saçlarına yeterince özen göstermiyorsan aynı sonucu beklememelisin.

kerastase genesis

Saçlarının gür, dolgun, sağlıklı görünebilmesi için Kérastase Genesis Homme serisinden yararlanmanı tavsiye ederiz. Kreatin, Aminexil ve Zencefil Kökü içerikleriyle saçlara anında hacim kazandırırken, uzun vade de saçları güçlendirerek dökülmeyi durdurmaya yardımcı oluyor. Zayıflamış, incelmeye meyilli, kırılgan saçları olan erkekler için güçlendirici saç bakımı sağlıyor. Sen de saç dökülmesi sorunu yaşıyorsan, saçlarını güçlendirmek için bu bakımı denemeni tavsiye ederiz.

2.Wax şekillendiricilerden yardım al

Özellikle saçlarını günlük olarak, işe, okula, arkadaşlarınla buluşmaya giderken şekillendirirken wax/krem şekillendiricilerden yardım almanı öneririz. Saçlarını kontrol altına alıp, kabarmadan şekil almasını sağlayan ve mat görünüm veren wax şekillendiricilerle saçlarını şekillendirmen oldukça kolaylaşacak.

Kérastase Genesis Homme Cire D'Eppaisseur Texturisante

Saça ağırlık yapmadan şekillendiren, gün boyu saçta kalabilen Kérastase Genesis Homme Cire D'Eppaisseur Texturisante ise en popüler şekillendirici waxlardan! Islak veya kuru saçlarına, önce küçük miktarda şekillendiriciyi eline alıp avuç içine yay. Ardından saçlarını dilediğin gibi şekillendir. İşte bu kadar pratik!

3.Doğru tarağı kullan

erkek saç şekillendirme

Saç şekillendirirken doğru tarak seçimi de oldukça önemli. Eğer saçlarına düz bir görünüm vermek, kontrol altına almak ya da fön çekmek istiyorsan yuvarlak saç fırçalarından yararlanabilirsin. Amacın saçlarını geriye doğru yapıştırmak ise ince ve sık dişli tarakları kullanmalısın.

Saçlarını ister dağınık, ister düz şekillendir; şekillendirmeden önce ince dişli tarakla taramayı unutma. Bu şekilde çok daha düzgün bir görünüm elde edersin, saçlarının şekil alması kolaylaşır.

4.Parlak bitişli, jel şekillendiricilerden yardım al

erkek şekillendirme saç

Saçlarını şekillendirdikten sonra parlamasını, gün boyunca saç modelinin sabit kalmasını istiyorsan şekillendirici jölelerden de yardım alabilirsin. Az miktarda jeli avucuna alıp saçlarını şekillendirerek kullanabilirsin.

Şekillendirme hızına hız katacak bu ürünler sayesinde eminiz ki saçların çabucak, harika şekil alacak! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?