Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Ele avuca sığmayan erkek çocukları için saç modeli seçimi oldukça önemli. Anne ve babalar, çocuklara rahatsızlık vermeyecek ama sevimli görünümlerinin de ortaya çıkmasını sağlayacak saç modelleri tercih etmeliler. Erkek çocuk saç modellerinde çeşit çok, önemli olan çocuğunuza yakışacak ve onun rahat etmesini sağlayacak saç modelini bulmak. Biz de sacsirlari.com olarak, 2018 yılının en popüler erkek çocuğu saç modellerini listeledik.

Orta uzun saç modeli

Orta uzun saç modeli


Orta kısmının, saçın yan ve arka kısımlarına göre daha uzun olduğu, orta uzunlukta saç modeli 2018'nin trend saç modellerinden. Özellikle okul çağındaki erkek çocukları için oldukça uygun olan bu saç modeli, yavaş yavaş dış görünümüne de önem vermeye başlayan erkek çocukları için ideal bir tercih.

Kâküllü saç modeli

kaküllü saç modeli


Kaküllü çocuk saç modelleri, özellikle renkli gözleri olan çocukların göz renklerinin daha da belirgin olmasını sağlar. Banyodan sonra tarayıp, kakülleri öne doğru kurutarak şekillendirilebilir.

Mohawk saç modeli

Mohawk saç modeli


Mohawk saçlar da eğlenceyi seven erkek çocukları için çok uygun trendlerden. Saçın yan kısımlarının 3 numara tıraşlı, üst ve ön kısımlarının daha uzun olduğu bu saç stiliyle eminiz ki hem siz, hem de çocuğunuz çok rahat edeceksiniz.

Yana doğru kısa saç modeli

Yana doğru kısa saç modeli


Yerinde duramayan, aktif erkek çocukları için kısa saç modelleri en doğru tercih. Bu sene de kısa saç modelleri arasında en çok yana doğru şekillendirilen stiller ön plana çıkıyor. Bu stili elde etmek için banyodan sonra saçın ön kısmını yana doğru tarayıp, şekillendirici krem ile sabitleyebilirsiniz.

Ön kısmı uzun saç modeli

Ön kısmı uzun saç modeli


Daha farklı çocuk saç modelleri denemek isteyen, tarz sahibi çocuklar için, ön kısmı uzun saç modeli trendini tercih edebilirler. Bu saç modeli bizim favorimiz!

Asker traşı saç modeli

Asker traşı saç modeli

Erkek çocuk saç modeli denilince en klasik olan model asker traşı akla geliyor. Asker traşında saçın her yeri eşit uzunlukta oluyor. Erkek çocuk kısa saç kesim modelleri arasında en sepmatik görünen saç kesimlerinden biri asker traşı. Bu saç modeli özellikle yuvarlık yüzlü çocuklara çok yakışıyor. 

Patenci saç modeli

Patenci saç modeli

Erkek çocuk saç modellerinde biraz özgür ve çılgın bir model arıyorsanız patenci çocuk saç modelini değerlendirebilirsiniz. Bu saç modeli genellikle boyun hizasında oluyor. Orta uzunluktaki bu saç modelini yan kullanarak saçların gözlere girmesini engelleyebilirsiniz. Patenci saç modelinin en büyük avantajlarından biri de saçların atkuyruğu da yapılabiliyor olması. Sıcaklar arttığında saçları toplayarak daha ferah hissedebilirsiniz. 

Uzun dağınık saç modeli

Uzun dağınık saç modeli

Erkek çocuk kısa saç modellerine biraz ara verelim ve uzun saçlara bakalım. Çocuğunuzun içindeki özgür ruhu açığa çıkarmak için uzun ve dağınık saç modellerine göz atmalısınız. Bu saç modeli özellikle okullar kapandığında çok kullanışlı olacaktır. Düz ve dalgalı saç tellerine dağınık kesimler çok yakışıyor. 

Klasik saç modeli

Klasik saç modeli

En sevilen çocuk saç stillerinden biri klasik saç modeli oluyor. Klasik saç modelinde saçların yan tarafları kısa, ön tarafı ise biraz daha uzundur. Özel günlerde saçların ön kısmını saç jölesiyle yukarı doğru şekillendirerek muzip bir stil yakalayabilirsiniz. 

Hipster saç modeli

Hipster saç modeli


Hipster ruhlu çocuklar buraya! Saçların yan tarafını tamamen kısa traş ederek, önlerdeki uzun saçları ön plana çıkarabilirsiniz. Bu saç modeli yaramaz çocuklara sempatik bir hava katacaktır. Bayram tatillerinde veya düğünlerden önce bu saç modelini kestirerek çocuğunuza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

Photo credit:istockphoto.com, pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?