Kuru ve sert saçları nasıl canlandırabilirsin?


Kuru saçlar ve cansız saçlar pek çoğumuzun yakındığı, yaygın bir problemdir. Saçlarının kökten uca onarılmasını, yeniden hayat bulup canlanmlarını istemez misin? Bakımlı, sağlıklı ve canlı saçlar artık imkansız değil! Kuru saçlar için şampuan, maske ve kuru saç bakımına dair tüyoları aldıktan sonra saçlarını canlandırabilirsin. Kuru saç derisi ve kuru saç tellerine dair bildiğimiz çözüm önerilerini seninle paylaşıyoruz. Artık yıpranma kaynaklı kuru saç problemini geride bırakabilirsin!

Kuru ve sert saçlar nasıl yumuşatılır?

1.Sıcak su kullanma

Sıcak su kullanma

Saç derisi kuruluğunun en yaygın sebeplerinden biri çok sıcak su ile yıkanmaktır. Sıcak su vücudundaki nem dengesini bozarak saçlarının kurumasına yol açar. Duş alırken ılık veya su kullanmak hem saç derisi hem de saç tellerin için çok daha sağlıklı olacaktır.

2.Saçlarını ısıdan koru

Saçlarını ısıdan koru

Saçlarını fönle şekillendirmek yerine, saç şekillendirici spreyleri veya saç köpüklerini tercih edebilirsin. Bu ürünler saçlarını hem şekillendirip hem de sağlıklı gözükmesini sağlar. Fazla ısıya maruz olan saçlar cansız ve kuru gözükecektir.

Editör önerisi: Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem 230 derece ısıya kadar saçı koruyor, düzleştiricinin, maşanın ve fönün zararlı etkilerinin saçlarını kurutmasına izin vermiyor. Saçlarını ısı ile şekillendireceğin zaman mutlaka Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i saç boylarına ve saç uçlarına sürmelisin. 


3.Saç kremini doğru uygula

Saç kremini doğru uygula

Saç kremini yanlış uygulamak saç kuruluğuna sebep olabilir. Kuru saçlar için saç kremini saçlarının sadece uçlarına ve boylarına doğru yoğunlaşarak uygulamalı, saç diplerine uygulamamalısın. Sonrasında da ılık su ile iyice duruladığından emin olmalısın.

Editörün Önerisi: Kuru saçlarının yıpranmış, sert ve kırık uçlu olduğunu düşünüyorsan, saçlarını dipten uca onaracak ve yapılandıracak bir saç kremi önerimiz var. L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Bakım Kremi, formülündeki Keratin XS %10 onarıcı konsantre ile yıpranmış saç tellerini onarmaya, ipeksi bir görünüme kavuşmasına ve güçlenmesine yardımcı oluyor. Bu saç kremini kullandığında saçlarının canlandığını ve onarıldığını göreceksin.

4.Saç maskesi kullan

Kuru saçlar için maske

Saç maskeleri, özellikle kuru saçlar için en önemli kurtarıcılardan biri. Kuru saçlarına haftada 2-3 kere saç maskesi uygulayarak yoğun bir şekilde onarılmasını sağlayabilir, kuru saçlarındaki yıpranmanın 5 ana belirtisine çözüm bulabilirsin. Saç maskeleri saça yoğun bir bakım yaptıkları için, saçlarındaki değişimi hızlı bir şekilde görebilirsin.

Kuru saçlarımızın yıprandığı dönemlerde, özellikle kırık uçlar, sertlik ve güçsüz göründüklerinde L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Maske imdadımıza yetişiyor. Bu saç maskesini haftada 2-3 kere olmak üzere saç bakım rutinimize eklediğimizde, formülündeki Keratin XS %10 onarıcı konsantre ile saçlarımız yoğun bir şekilde bakım etkisi kazanıyor ve onarılıyor.

5.Saç kremini atlama

Kuru saçlar için saç kremi

Kuru saçlar için saç kremini duşta saçlarının nemini aldıktan sonra uygulamalısın. Tamamen ıslak saçlarına saç kremi uyguladığında kremin etkisini tamamen göremezsin. Saçlarını önce havlu ile durula sonrasında saç kremini saç uçlarına sür.

6.Kimyasal işlemlerden uzak dur

Kimyasal işlemlerden uzak dur

Saç derisindeki kuruluk ve saç tellerindeki sertleşmeyi bitirmek için saçlarına iyi bakmalısın. Kuru saçların çözümü bakımdan geçiyor. Kimyasal işlemler saçlarında kalıcı hasara yol açabilirler. Bu nedenle saçlarında kuruluk varsa yoğun kimyasal işlemler yaptırmak yerine saç bakımına özen göstermeli, saçlarını dış etkenlerden korumalısın.

Kuru saçı nemlendiren doğal yöntemler ne kadar etkili?

kuru saçlar için doğal yöntemler

İnternette araştırma yaptığımızda kuru saçları yumuşatmak için doğal yöntemlerden yararlanıldığını gördük. Ancak her doğal yöntem, herkese uygun olmayabiliyor. Dahası, saçlarımız, saç derimiz farklı reaksiyonlar gösterebiliyor ve istediğimizi sonuçları alamayabiliyoruz.

Kuru saç bakımında doğal yöntemler yerine, kalitesine güvendiğimiz saç bakım ürünlerini kullanmaya özen gösteriyoruz. Özellikle besleyici içerikler ve doğal yağlar içeren saç bakım ürünlerini kullanmaya çalışıyoruz. Böylece hem evde karışımlar yapmakla uğraşmıyoruz, hem de saçlarımızın kurumasına engel olacak içeriklerden en yüksek faydayı alabiliyoruz.

Bonus: Kuru ve sert saçlar için şampuan önerisi

Kuru saçlar için bakım yapacak ve onaracak bir şampuan arıyorsan Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan ile tanışmalısın. Kuru saçların daha çabuk yıprandığını, güçsüzleştiğini ve uçlarının kırıldığını biliyor olmalısın. Keratin XS ve seramid içeren bu şampuan, saçların dipten uca onarılmasını ve yeniden yapılanmasını sağlıyor. Elseve Komple Onarıcı Şampuanı düzenli olarak kullandığında, saçlarının yeniden hayat bulduğunu ve canlandığını göreceksin.

Kuru ve sert saçlar için bakım kremi önerisi

Kuru ve sert saçlar için bakım kremi önerisi

Gün içinde saçlarının kuru ve sert göründüğü her an saç bakımı yapmak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i çantana atmalısın. Durulama gerektirmeyen bu saç bakım kremi saçlarına anında ışıltı kazandırır, saçlarını şekillendirmene yardımcı olur ve saç tellerini yoğun ısıdan korur. E daha ne olsun? :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!