Kıvırcık saçlı erkekler için yaza özel saç modelleri

Kıvırcık saçlı erkekler için yaza özel saç modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sen de kıvırcık saçlara sahipsen bize kulak vermeli ve saçlarının hacimli görünmesinden dolayı da şanslı olduğunu bilmelisin. Hacimli saçlar her zaman gür durur saçlarınız azalıp seyrelse bile yoğunmuş algısı yaratır. Saçlar farklı yapılara sahiptir. Cinsi, rengi, sert ve kalın telli, yumuşak ve ince telli, kuru, yağlı, düz, dalgalı, kıvırcık olması gibi çeşitlilik göstermektedir. Her saç cinsine uygulanacak saç modelleri farklıdır. Yani her model her yüz şekline uygulanamadığı gibi, her saç cinsine de uygulanamaz. Dalgalı saçlar kolay şekil alan, verilen şekli muhafaza edebilen, çok kullanışlı ve saç modelleri konusunda çeşitliliğe sahip olan bir saç cinsidir.

Kıvırcık erkek saç modelleri

1- Belirgin bukleler

 Belirgin bukleler

Dalgalı saçlar hem düz saçlara hem de kıvırcık saçlara oranla en şanslı saç cinsidir demek doğru olur. Kıvırcık saçlar, dalgalı saçlara ve düz saçlara oranla zor saçlardır. Yıkayıp kurutması, şekillendirilmesi, verilen şekli muhafaza etmesi oldukça zordur. Bu nedenle genellikle kıvırcık saçlı beyler saçları şekil almıyor diye ya dağınık ve hiç şekil vermeden kullanırlar, ya da kıvırcık saçların kurtarıcısı olan kısacık saç kesimini tercih ediyorlar.

2- Kısa kıvırcık saç kesimi

 Kısa kıvırcık saç kesimi

Kıvırcık saça kısa kesim olmaz diye düşünmek son derece yanlıştır. Çünkü her saç tipi gibi senin saçlarına da uygun saç modeli kesinlikle vardır. Önemli olan profesyonel yardım alarak doğru saç kesimi yaptırmak ve doğru şekil verilmesidir. Kıvırcık saçların en büyük artısı ise sürekli hacimli görünmesidir. Tabi bu gürlüğü göstermekte öyle kolay değildir. Her şeyden önce dediğim gibi önce doğru saç modelini bulmak ve saçına uygun saç bakım ürünlerini kullanmak önemlidir. 

3- Hacimli kıvırcık saç 

Hacimli kıvırcık saç

Kıvırcık saçların doğal hacimli görünmesinden dolayı şanslı olduğunu bilmelisin. Hacimli saçlar her zaman gür durur saçlarınız azalıp seyrelse bile yoğunmuş algısı yaratır.

4- Doğal Dalgalı Saç Modeli

4- Doğal Dalgalı Saç Modeli

Doğal saç dalgalarını saklamak yerine, başın üst ve tepe noktasında daha uzun, başın yan taraflarını ise kısa şekilde bir saç modeli düşünebilirsin. Alnı geniş olan erkekler saçın alın kısmına düşmesini sağlayarak alnınızı biraz  kapatabilirler. Bu modeli tercih edenler saçlarının dalgalarını ortaya çıkaracak orta tutuculuktaki şekillendiricileri tercih etmelidir. Mesela Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi yardımıyla şekillendirebilirler. Bu saç modeli ile çok doğal ve harika görüneceksin!

5-Tepede Bukleli Saç Stili

-Tepede Bukleli Saç Stili

Saçların tepe noktasına gittikçe hacimli bukleler orantılı bir şekilde artış gösteriyor. Aşağıdan yukarıya doğru artan saç ve bukle yoğunluğu ile oluşturulan tepede bukleli saç stili gerçekten tarz bir görünüm sunuyor. Ayrıca bu saç modeline kirli sakal çok güzel gidiyor. Bu saçı seçtiysen sakalsız olmaz, kirli sakal şeklinde de sakallarına şekil vermek saçın etkililiğini fazlasıyla artıracaktır. Karizmatik bir görünümüne bu şekilde kavuşabilirsin. Saçlarını şekillendirirken L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi gibi bir bakım kreminden yardım almanı öneririm.

6- Minimal Kısa Saç Modeli

 Minimal Kısa Saç Modeli4

Kendine son trendleri takip eden bir erkek algılaması yaratmak istiyorsan modern kıvırcık kısa saç modeli sana göre. Bu da kıvırcık saçlı beyler için kısa modellerinden birisi. Kıvırcık saçlarını kontrol altında tutmak sana zor geliyorsa yapman gerekenler çok basit. Saçlarının yan kısımlarını kısa kestirip üst kısımlarını ise L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Ekspres Sprey ile hafif hareket katarak modern kıvırcık saç elde edebilirsin. Biraz klasik ama gerçekten hoş renkli gözlü uzun yüz tipi olan erkekler için daha ideal bir modeldir.

7- Mohawk Saç Modeli

 Mohawk Saç Modeli

Yanları ve ense kısmı kazıtılmış saç modeline mohawk dendiğini artık herkes biliyordur. Mohawk saç modelinin sadece ön kısmı uzun diğer noktaları kısadır. Son zamanlarında en popüler erkek saç modelidir. Önümüzdeki yıllarda da çok ilgi duyulan saç modeli olmaya devam edecektir. Mohawk saçın ön kısmını da doğal bukleler oluşturup kendinize cool bir imaj yaratabilirsin.  Yanlar ve ense kısmı kısa olacağı için kullanışı son derece kolay bir saç modelidir, mohawk saç modelini tercih edenlere muhakkak kalıcı keratin düzleştirme yapmalarını öneririz.

8- Yoğun Bukleli Saç Modeli

8- Yoğun Bukleli Saç Modeli

Yoğun kıvırcık ve uzun saç modeli kullanmak istiyorsan, aralardan inceltme tekniğiyle saçlarınızın kabarmasını kontrol altına alarak, sağ yada sol yana yatırarak rahatlıkla kullanabilirsin. Yoğun bukleli saç modeli tercih eden kişilerin yaşı olduğundan genç görünecektir, yaz aylarında ıslakken de kullanımı kolay saç modellerinden biridir, ayrıca sakalla beraberde çok iyi uyum sağlamaktadır, sakal uzatıp da kullanabilirsin.

9- Kabarık kıvırcık saç modeli

9- Kabarık kıvırcık saç modeli

Kıvırcık saçların şekil alması oldukça zordur bu bir gerçek, fakat durum böyle diye de  kıvırcık saçlar güzel bir saç tipi değil demek çok yanlıştır. Kabarık, ince telli saçların için doğru saç bakımı yaparak saçlarının dolgun görünmesini sağlayabilirsin. Dikkatini çekeriz, amacın saçlarının dolgun görünmesi olmalı, kabarık değil! 

10- Orta uzun kıvırcık saç

10- Orta uzun kıvırcık saç

Kıvırcık saçlarını uzatmak istersen sabırla beklemelisin. Kıvırcık saçlar uzarken şekilsiz görünebilirler. Bu nedenle saçlarının uçlarından devamlı kestirerek saç şeklini korumalısın.

11- Kıvırcık kakül modeli

11- Kıvırcık kakül modeli

Kıvırcık saçlarının daha çekici görünmesini istersen buklelerinin biraz alnının üzerine düşmesine izin vermelisin. Bu saç modelini kullanmak ilk başlarda biraz seni zorlayabilir ama sonrasında seni daha sempatik gösterdiğini fark edeceksin. 

12- Gür kıvırcık saç modeli

12- Gür kıvırcık saç modeli

Gür ve kıvırcık saçlara sahipsen senin için en uygun saç modeli orta uzunluktaki saçlar olacak. Saçlarını yandan ayırarak daha kolay kullanabilirsin. Gür saçların uzadıkça daha az kabaracak ve sakin görünecekler. 

13- Uzun kıvırcık saç kesimi

13- Uzun kıvırcık saç kesimi

Yaz aylarına uzun kıvırcık saç modeli çok yakışıyor! Kıvırcık saçlarını uzattıkça buklelerinin uçlara doğru yoğunlaştığını görürsün. Yaz aylarında saçlarının elektriklenmesini önlemek için çantanda her zaman durulanmayan bakım kremi taşımalısın. 

14- Yandan ayır

14- Yandan ayır

Uzayan kıvırcık saçlarınla baş etmekte zorlanıyorsan yandan ayırmayı deneyebilirsin. Saçlarını bir ay boyunca yandan ayırdığında saç çizgin otomatik olarak yan tarafa uyum sağlar. 

15- İnce bukleler

15- İnce bukleler

Eğer ince buklelere sahipsen saçlarının kontrol altında olması için mutlaka kısa ve orta saç kesimini kullanmalısın.

16- Düzensiz kıvırcık saç 

16- Düzensiz kıvırcık saç

Bazı kıvırcık saçlar, diğerlerine göre daha düzensiz ve şekilsiz görünebilirler. Bunu eşitlemek için saçlarına mutlaka bukle belirginleştirici krem uygulamalı ve saç bakımında kıvırcık saçlılara özel ürünlere yer vermelisin. 

17- Alnı geniş erkekler için kıvırcık saç modeli

17- Alnı geniş erkekler için kıvırcık saç modeli

Alnı geniş olan erkekler veya alın çizgisinde saç dökülmesi yaşayan erkekler kıvırcık saçlarının alnına düşmesine biraz izin vermeliler. Kıvırcık kakül modelleri alnının genişliğini kapatır ve yüz hatlarına daha dengeli bir görünüm kazandırır. 

18- Kıvırcık boyalı saçlar için öneri

18- Kıvırcık boyalı saçlar için öneri

Kıvırcık saçlarının daha da havalı bir hale getirmek için saçlarını boyayabilirsin. Dip boyasını gözünde büyütüyorsan henüz sprey boyalarla tanışmadın demektir. L'Oreal Paris Magic Retouch Magic Retouch Beyazlar İçin Anında Kapatıcı Sprey Kızıl Kahve, saç diplerindeki beyazları anında gizler ve tıpkı kuaförden çıkmış gibi tek renk görünmesine yardımcı olur. İlk şampuanlamaya kadar kalıcı olan bu sprey boya sayesinde saç diplerindeki beyazları hızlı bir şekilde gizleyebilirsin. 

19- Kıvırcık bob kesim

19- Kıvırcık bob kesim

Bob saç kesimi kıvırcık saç modeline de çok yakışıyor! Sen de uzun kıvırcık saçlarına yeni bir kesim arıyorsan kulak hizasında bob kesimi değerlendirebilirsin. 

20- Kıvırcık perçem modeli

Kıvırcık kakül yerine saçlarını ortadan ikiye ayırarak kıvırcık perçem de yapabilirsin. Kıvırcık perçemleri en çok yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlara yakıştırıyoruz. 

21- Kış mevsimi için kıvırcık saçlar

21- Kış mevsimi için kıvırcık saçlar

Kış aylarında kıvırcık saçlarını şekillendirmeye üşenenler mutlaka bere veya şapkadan yardım almalı. Gün içinde saçlarının kabarmasını engellemek istiyorsan bereni yanından ayırmamalısın. 

22- Karizmatik kıvırcık saç kesimi

Kıvırcık saçlarının tıpkı ünlülerde olduğu gibi sende de havalı görünmesini istiyorsan düzenli olarak saç uçlarından kestirerek kontrol altında tutmalısın. Buklelerin uzadıkça daha zayıf ve düzensiz görünebilirler. 

23- Dalgalı saç modeli

23- Dalgalı saç modeli

Dalgalı saçlarını da tıpkı kıvırcık saçlar gibi kontrol altında tutmak istiyorsan Amerikan saç kesimi yapabilirsin. 

24- Kıvırcık saçlarını düzleştir

24- Kıvırcık saçlarını düzleştir

Kıvırcık saçlarından sıkılanlar veya değişiklik isteyenler fön makinesiyle saçlarını hızlı bir şekilde düzleştirebilirler. Fakat bu işlemi düzenli olarak yapmamalısın, yoksa yüksek ısı saçlarının kurumasına yol açabilir. 

25- Kıvırcık saç nasıl taranır?

25- Kıvırcık saç nasıl taranır?

Kıvırcık saçları olan erkekler bazen saçlarını taramadan dışarı çıkıyorlar. Bunu hiç görmemiş olalım! Düzenli olarak saçlarını taramalı ve saç derisinin hava almasını sağlamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?