Erkekler için saç uzatma yöntemleri!


Saç uzatma erkeklerin en merak ettiği konulardan biri! Bugün bu konuyu ele aldık ve erkekler için saç nasıl hızlı uzatılır, erkeklerde saç uzatmanın püf noktaları, erkek saç uzatma aşamaları hakkında tüm bildiklerimizi derledik.

Hazırsan başlıyoruz! :)

Erkekler için saç uzatan şampuan var mı?

erkekler için saç uzatan şampuan

Hızlı saç uzatma erkekler için en önemli konuların başında geliyor. Bu nedenle de birçok erkek saç uzatma şampuanı arıyor. Öncelikle saç uzatmak 1 haftada olacak bir şey değil; bunu öğrenmekle işe başlamalısın. Ancak doğru saç bakım ürünleri kullanarak saçlarının uzamasına destek olabilir ve sağlıklı uzamasını sağlayabilirsin.

Senin için önerdiğimiz şampuan ise L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan. Arginine, Biotin ve Vitamin B5 içeren bu şampuan saçların kökten uca güçlenmesini sağlıyor ve saçı koparak dökülmelere karşı koruyor. Normalde erkek saç uzatma evrelerinde saçlarda cansızlık, cılızlaşma, koparak dökülme gibi sorunlar olabiliyor. İşte bu sorunlar Komple Direnç Şampuan sayesinde olmuyor ve saçlarının daha güçlü uzamasını sağlıyorsun. 

Erkeklerde saç nasıl hızlı uzatılır?

Erkeklerde saç nasıl hızlı uzatılır?

Dediğimiz gibi, her erkek hızlı saç uzatmaya çalışıyor. Peki erkeklerin saçı ne kadar hızlı uzayabiliyor? Erkek saç uzatma süresini hesaplamana yardım edelim. Aslında saçlar ayda en fazla 1,5 cm kadar uzar. Her ay bu hızda uzamasını sağlamak için ise bakım şart! Hayallerindeki uzun saçlara kavuşmak için sabırsızlandığını biliyoruz ama bunun için öncelikle düzenli bakım yapmalı ve birazcık sabretmelisin. :)

Saçlarını uzatırken kolayca tarayabilmek ve erkek saçındaki karışıklığı açmak için en iyi saç kremlerinden birini kullanmalısın. L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Kremi, mevsim geçişleri, stres gibi faktörlerin yarattığı olumsuz sonuçları önlüyor. Saçlarının daha yumuşak görünmesini sağlıyor ve saç kremi uyguladıktan sonra saçların daha kolay taranıyor. Saçlarını beslemeye başladığında hem daha sağlıklı görünür, hem de saçların beslendiği için uzama hızında artış olur.

Özellikle saçların belli bir uzunluğuna geldikten sonra kırık oluşumunu engellemek ve saçların sağlıklı uzamaya devam etmesini sağlamak için L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Güç Maskesi ile bakımı sürdürebilirsin. 

Hem saç diplerine, hem de saç uçlarına uygulanabilen bu saç maskesi, saç fiberlerini besliyor ve saçlarının daha güçlü uzamasını sağlıyor. 

uzun saçlı erkek

3. Beslenme düzenine dikkat etmeyi unutma!

Maalesef mucizevi erkek saç uzatma kremi diye bir şey yok! Unutma, beslenme düzeninin de saçların üzerinde etkisi büyük. Eğer sürekli abur cubur yiyor, sağlıksız besleniyorsan bu saç uzama hızına da yansır. Saçın hızlı uzaması için sağlıklı beslenmek şart. Saçların dışardan, saç bakım ürünleriyle desteklenerek uzadığı gibi, içerden de tükettiğin gıdalarla beslenir. Bu nedenle protein, vitamin, mineraller açısından yüksek gıdaları tüketmeli, düzenli beslenmeye dikkat etmelisin.

uzun saç erkek

4. Sıcak su kullanmamalısın!

Saçlarını yıkadığın su ne kadar sıcak? Bazı erkekler yaz-kış demeden hep sıcak suyla yıkanırlar. Ancak sıcak suyun saçları ve saç derileri için ne kadar zararlı olduğunu bilmezler… Sıcak suyla saçlarını yıkadığında hem saç tellerin hem de saç derin kuruyabilir. Kuruyan saçlar da cılızlaşır, incelir, güçten düşer. İşte bu da saç uzatma hızına etki eder. Bu nedenle erkek saçı uzatmak için saçlarını daima ılık suyla yıkamaya dikkat etmelisin.

5. Saçlarını çitilememelisin!

Banyodan çıktıktan sonra saçlarını havluyla çitileyerek kuruladığını biliyoruz! :) Saçlarını çitileyerek incelmelerine neden olduğunu biliyor muydun? Saçlarını uzatırken havluyla nemini almak yerine kullanmadığın, pamuklu bir tişörtten yardım alabilirsin. Tişörtünü saçlarına hafifçe bastırarak nemi alabilirsin. Ardından kendiliğinden kurumasını sağlayabilirsin. 

6. Isıdan korumalısın!

Saçlarını sık sık ısıyla şekillendiriyorsan, özellikle düz fön çekiyor, düzleştiriyorsan sana önerimiz saçlarını şekillendirmeden önce koruma altına almak. Isı koruyucu spreylerle saçlarının kırılmasını önleyebilirsin. 

Saçlarının daha güçlü ve dökülmelere karşı dayanıklı olması için L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Durulanmaya Bakım Kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Saçı içten dışa koruyan ve güçlendiren bu krem sayesinde artık dış faktörlere karşı saçların daha dayanıklı olacak. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala