Erkeklerde sakal bakımı nasıl olmalı, hangi ürünler kullanılmalı?

Erkeklerde sakal bakımı nasıl olmalı, hangi ürünler kullanılmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Erkekler için sakalı uzatması bir dert, uzattıktan sonrası bir dert! :) Aynı saçlar gibi sakallar da özenli ve düzenli bakım istiyor. Sakallarının bakımlı görünmesi için doğru bakım ürünlerini kullanman ise şart. Peki sakal bakımı nasıl yapılır ve hangi sakal bakım ürünlerini kullanmak gerekir? Hepsi yazımızın devamında!

Erkek saç & sakal bakım ürünü önerilerimiz:

Biliyoruz, bakım konusu erkekler için biraz zor! Özellikle de uzun sakal bakımı birazcık daha zor… Eminiz ki sen de şimdi kim uğraşacak tıraş olmakla, sakal düzeltmekle, bakım yapmakla diye üşenip duruyorsundur…

Aslında doğru ürünleri kullandığında ve belirli bir bakım düzeni oturttuğunda, görünümünde süper değişiklikler olur! İşte bu nedenle her zaman, her yerde karizmatik görünmek için tek yapman doğru erkek sakal bakım ürünlerini ve erkek saç bakım ürünlerini, düzenli kullanmak.

Saç ve sakal bakımı için sana harika bir önerimiz var! Ülkemize yepyeni bir ürün serisi geldi ve bu serinin erkeklerin favorisi olacağını tahmin ediyoruz. Sporculardan, aktörlere, şarkıcılara kadar ünlü erkeklerin vazgeçilmezlerinden olan L’Oréal Paris Men Expert’ten bahsediyoruz!

Deodoranttan duş jeline, cilt bakım ürünlerinden tıraş losyonlarına, birçok erkek saç & sakal bakım setine kadar erkek bakımı için ihtiyacın olan her şey L’Oréal Paris Men Expert’te bulunuyor! Bizim bugün saç & sakal bakımı için sana önerimiz ise L’Oréal Paris Men Expert Barber Club.

Barber Club serisinde, sakal ve cilt bakım yağı, sakal ve cilt nemlendiricisi, sakal ve saç şekillendirici krem wax, yüz, sakal ve saç için 3’Ü 1 Arada Yıkama ürünleri bulunuyor. Bizce sakallarının ve saçlarının bakımlı olması için tüm ihtiyacın bu seride! :)

Erkek saç ve sakal bakımı için adım adım bakım rehberi:

Gelelim hem saç, hem de sakal bakımı nasıl yapılır konusuna! Senin için aşağıda adım adım, hangi ürünleri, nasıl kullanman gerektiğini açıklayan bir rehber hazırladık. Haydi başlayalım!

İlk adım: Saç ve sakallarını temizle

Tabii ki ilk adımımız temizlemek! İşe ilk önce Barber Club 3’ü 1 Arada Yıkama Sakal, Yüz ve Saç İçin ile başlıyoruz. Bu ürün, sakallarının her türlü kalıntı ve kötü kokunun giderilmesini sağlıyor, sakallarını yumuşatıyor, cildini arındırıyor, saçlarını temizleyip bakım yapıyor ve saç derisinin rahatlamasını sağlıyor.

Her gün kullanabildiğin bu ürünün bizce en seveceğin özelliği tek adımda hem saç, hem sakal, hem de yüz bakımını yapabiliyor olman! Duşta sakalına, cildine ve saçına masaj yaparak uyguluyorsun ve ardından durulayıp temizlik aşamasını sonlandırmış oluyorsun. İşte tek adımda temizlik, ferahlık hissi! :)

İkinci adım: Sakallarına bakım yap

Son dönemde çıkan sakal bakım yağları, hem sakalları, hem de cildini beslemek için birebir! Doğal kaynaklı yağlar ile zenginleştirilen Barber Club Sakal ve Cilt Bakım Yağı, yağlı his bırakmadan sakallarını güçlendiriyor ve yumuşatıyor. Özellikle uzun sakallı erkeklerin şikâyetçi olduğu kaşıntı hissini yatıştırarak cildi besliyor.

Bu cilt ve sakal bakım yağını uygularken de önce yağı, sakalının uzunluğuna ve gürlüğüne göre 2-3 damla şeklinde avucuna damlat. Ardından ellerini ovuşturarak iki eline de eşit olarak dağıt. Sonrasında da sakallarına ve sakallarının altındaki cildine masaj yaparak uygula. Bu aşamada bir tarak ya da fırçadan yardım alarak daha yumuşak sakallara ulaşabilirsin.

Üçüncü adım: Sakallarını nemlendir

Erkeklerin kremlere karşı birazcık önyargılı olduklarını biliyoruz! :) Ancak Barber Club Sakal ve Cilt Nemlendiricisi ile hem sakalındaki, hem cildindeki değişimi gördüğünde bu havalı değişime bayılacaksın! Sedir ağacı esansiyel yağı içerdiği için muhteşem koktuğunu da söylemeden geçmeyelim.

Uygularken de 1-2 pompa nemlendiriciyi avucuna alıp ellerini ovuştur ve cildine nüfuz edene kadar boynundan başlayarak yukarı doğru yavaşça cildine ve sakalına masaj yaparak uygula. Eminiz ki düzenli kullanımla da beraber cildin de, sakalların da mükemmel görünecek!

Dördüncü adım: Sakallarını şekillendir

Saçlarını da, sakallarını da aynı ürün ile şekillendirebileceğin Barber Club Saç ve Sakal Şekillendirici Krem Wax’ı kuru ya da nemli saçlarına ve sakalına uygulayabilirsin. Saçlarının kusursuz şekillenmesi için uyguladıktan sonra tarak veya fırçandan yardım almanı öneririz. 

Photo by Jeslyn Chanchaleune on Unsplash

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?