Erkek Seyrek Saç Gürleştirme Yöntemleri

Erkek Seyrek Saç Gürleştirme Yöntemleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Birçok erkek, saçlarının eskisi gibi gür ve hacimli olmamasından, gittikçe seyrelmesinden şikayetçi. Bazen hormonsal, bazen de kalıtımsal olan bu soruna engel olabilmek ve saçlarının daha dolgun görünmesine destek olabilmek için yapabileceğin bazı ipuçları var! Saçlarının daha gür uzamasını sağlamak ve saç dökülmesini kontrol altına almak için saç dökülmesine karşı bakım yapmalısın. Evde saç bakımı yaparken kullanacağın ürün önerileri ve saç gürleştirme yöntemlerini anlatıyoruz. 

Saç dökülmesine karşı saç kesimiSaç dökülmesine karşı saç kesimi

Eğer saçlarının özellikle ön kısımları inceliyorsa, saçlarının yan kısımları kısa, üst kısımlarının uzun olduğu bir saç kesimi tercih edebilirsin. Bu şekilde, başının etrafında oluşan yarım çember şeklindeki görünümü azaltmış ve saçlarının daha yoğun görünmesini sağlamış olursun. ''Dandy'' kesim veya belirsiz katlı kesim bu tarz bir saç modeli için ideal tercihler olabilir.

Saç dökülmesi olanlara uygun saç modeli

Saç dökülmesi olanlara uygun saç modeli

Doğru saç kesimini elde ettikten sonra, saç şekillendirmek de saçlarının daha volümlü ve daha yoğun görünmesini sağlayabilir. Yuvarlak fön fırçası ile saçlarını öne ve yukarı doğru kaldırarak saçlarını kuruttuğunda saçın hacim kazanır. Böylece daha dolgun ve volümlü görünür.

Saç dökülmesi nasıl gizlenir?

Saç dökülmesi nasıl gizlenir?

Saçların kıvırcık ve seyrekse, saçlarına şekillendirici jel uygulayıp difüzör yardımıyla saçlarını kurutabilirsin. Bunu yaparak saçlarının hacimli görünümünü koruyacaksın. Saçlarının açık bölgelerini gizlemek için saçları yandan ayırarak şekillendirmeli ve dolgunlaştırıcı spreyleri kullanmalısın. 

Saç dökülmesi eğer saçlarının tamamına yayıldıysa o zaman saçlarını kısa kestirerek daha dengeli görünmelerini sağlayabilirsin. 2 veya 3 numara saç kesimiyle saç dökülmesini gizleyebilirsin. 

Dolgun ve gür saçlar için saç bakımıDolgun ve gür saçlar için saç bakımı

Seyrek saçlarının daha kalın ve gür görünmesi için saç tipine uygun bir bakım rutini edinmen gerekir. Seyrelen saçlar için özel olarak formüle edilen şampuan ve bakım serumlarından yararlanabilirsin. Sacsirlari.com editörlerine göre en iyi saç gürleştirici bakım setlerinden biri Vichy Dercos Densi-Solutions serisi! İnce telli saçları daha yoğun ve gür göstermeyi hedefleyen bu saç bakım serisinin içeriğinde Resveratrol bulunuyor. Saç bakımında değerli bir antioksidan olan bu içerik, saç tellerini güçlendirerek saçların yenilenmesini sağlar. Saç dolgunluğunu arttıran Stemoxydine'in deDercos Densi Solution serisinde olduğunu duyunca bu saç gürleştirici bakımı hemen denemeye başladık.

Saç gürleştiren şampuan önerisi

Saçlarının zayıf ve sönük görünmesinden şikayetçi olanlar Vichy Dercos Densi Solution Daha Yoğun ve Dolgun Görünümlü Saçlar için Şampuanı denemeliler. Günlük olarak kullanabileceğin bu saç gürleştirici şampuan, saçlarının daha kalın telli ve yoğun görünmesine yardımcı oluyor. Böylece sönük ve cansız görünen saçların yerini hacimli saç tellerine bırakıyor. İnce telliler için olan Vichy şampuandan en iyi etkiyi almak için saç kremi ve bakım serumu ile birlikte kullanmalısın. 

Saç gürleştiren bakım kremi önerisi

Saç gürleştiren bakım kremi önerisi

Saçlarının kolay taranması ve şekil alması için saç kremi kullanmanın çok önemli olduğunu biliyorsun. Saçlarında dökülme veya açılma gibi sorunları olan erkekler genellikle saç bakım kremini atlıyorlar. Tam tersi, saç bakım ürünlerini daha düzenli kullanmalı ve saçlarını gürleştirici kremleri banyo rutinine eklemelisin. 

Vichy Dercos Densi-Solutions Saç Kremi oldukça yoğun bir yapıya sahip. Saç tellerinin onarılmasına yardımcı olan bu saç kremini her yıkama saç uçlarına uygula ve sürenin sonunda bol soğuk su ile durula. 

Saç gürleştiren bakım serumu önerisi

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?