Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi


Saçlarını boyayan erkeklerin sayısı günden güne artıyor. Erkek saç boyaları, erkek saç boyama modelleri ve erkeklere özel saç renklerini merak eden erkekler, güzellik marketlerinde en iyi saç boyasının peşinde! Saç boyamak dışarıdan bakıldığında çok zor görünse de doğru ürünleri ve iyi bir saç boyama rehberi bulursan çok kolay olduğunu göreceksin. 

Neyse ki bugün şanslı günündesin! Sacsirlari.com editörleri hem senin için saç boyama rehberi hazırladı hem de en iyi erkek saç boyalarını listeledi. Dilersen geçici saç boyaları veya kalıcı saç boyalarından birini tercih ederek yepyeni bir görünüm kazanabilirsin. :)

Erkekler saç boyarken nelere dikkat etmelidir?

1.Doğru saç rengini seç

Doğru saç rengini seç

Saçlarını boyarken seçeceğin saç rengi çok önemli! Erkek saç boyama gri ve sarı renkleri çok dikkat çekiyor. Saçlarını kalıcı olarak çok açık renklere boyamadan önce saç rengini açman gerekir. Saç boyaları genellikle saç renginin 2-3 ton açılmasına yardımcı olur. Eğer daha açık saç renklerini denemek istiyorsan saç açıcısı edinmelisin. 

2.Alerji testi yap

Alerji testi yap

Saç boyaları bazı ciltlerde alerji yapabiliyor. Eğer hassas bir cildin varsa veya daha önce hiç saçlarını boyamadıysan mutlaka bileğinde veya boynunda saç boyasını saçlarına uygulamadan önce kendine alerji testi yapmalısın. Alerji testini saçlarını boyamadan 48 saat önce yapmalı ve cildini gözlemlemelisin. Eğer cildinde kaşıntı, kabarıklık veya hassasiyet oluştuysa boyaya alerjin var demektir. 

3.Saç boyasını temiz saçına uygula

Saç boyasını temiz saçına uygula

Yağlı ve kirli saçları boyamanın daha kalıcı olduğu doğru değil. Saçlarını boyamadan 24 saat önce saçlarını yıkamalısın. Saçlarını temizken boyamak daha rahat çalışmanı sağlayacak.

4.Saçlarını boyamadan önce alnına krem sür

Saçlarını boyamadan önce alnına vazelin sür

Erkekler saçlarını boyamadan önce alın çizgisine ve kulak çevresine yağlı bir krem sürerek ciltlerini boyadan koruyabilirler. Bu krem, saç boyasının cildine bulaşmasına engel olacak. Saçlarını durularken krem de yüzünden akıp gidecek.

5.Saç boyasının içinden çıkan bakım ürünlerini kullan

Saç boyasının içinden çıkan bakım ürünlerini kullan

Saçlarını boyadıktan sonra boya kutusunun içinden çıkan şampuan ve saç bakım kremlerini kullanmak saç renginin ömrünü uzatır. Saç renginin ilk günkü gibi parlak görünmesi için saçlarını boyadıktan sonra ilk bakım adımını uygulamayı unutma.

En iyi erkek saç boyaları:

1. L'Oréal Paris Men Expert One-Twist saç boyası

1. L'Oréal Paris Men Expert One Twist saç boyası

Evde saçlarını boyamaya hakim olanlar, saç boyama konusuna çekinenler ve erkek saç boyası kullandıktan sonra sonucundan dolayı kaygılı olanlar... Erkek saç boyası tavsiye isteyenler buraya! Hepinizin çok seveceği erkek saç boyasını seninle tanıştıralım. L'Oréal Paris Men Expert One Twist saç boyası, sadece 5 dakika bekleme süresi ile hızlı ve pratik bir şekilde saçlarındaki beyazları kapatıyor, saçlarına doğal bir görünüm sunuyor. 6 hafta içinde yıkadıkça saçlarından Loreal saç boyası kademeli olarak akıyor. Böylece saç boyama sonucuna dair kaygı taşımana gerek kalmıyor!

1. L'Oréal Paris Men Expert One Twist saç boyası 2

L'Oréal Paris Men Expert One Twist saç boyası kullanan erkeklerin en sevdiği özelliklerden biri de saç derisini rahatsız etmemesi. Loreal erkek saç boyasını nasıl kullanacağını da hemen anlatalım. Boyayı önce çevir, sonra salla! İşte bu kadar. Özel fırça başlığı sayesinde kolay uygulama sağlayabilir ve dakikalar içinde saçlarındaki beyazları gizleyebilirsin. 

2.L'Oréal Paris Excellence Créme

en iyi erkek saç boyaları

Evde erkek saç boyama için en iyi saç boyalarından biri olan L'Oréal Paris Excellence Creme saç boyasını tercih etmelisin. Excellence Creme saç boyasının zengin ve yoğun renkleri sayesinde saçların ışıl ışıl görünecek ve beyazların kapanacak. %100 beyaz kapama özelliği ile saçlarındaki beyazlardan eser kalmayacak. Saçlarında parlak bir renk görmek istiyorsan çikolata kahve saç rengini deneyebilirsin. Erkek saç boyası modellerinde ön plana çıkan L'Oréal Paris Excellence Creme 6.35 Çikolata Kahve saç rengi ile tanışmalısın. 

3.Garnier Color Naturals saç boyası

en iyi erkek saç boyası

Doğal saç renklerini seven erkekler için Garnier Color Naturals Doğal Renkler Koleksiyonu 7N Doğal Kumral saç boyasını tercih edebilirsin. Doğal kumral saç rengi buğday ve açık tenli erkeklerde çok güzel görünüyor. Beyazları kapama özelliği olan bu saç boyası seni olduğundan daha genç gösterecek! Tıpkı bebek kumralına benzeyen bu saç rengi, erkek teninde çok karizmatik görünüyor. Saçlarda yumuşacık bir etki bırakan bu saç boyasını biz çok seviyoruz. 

Erkeklere özel evde saç boyama adımları

1. Adım: Boyayı hazırla

1. Adım: Boyayı hazırla

Saçlarını ilk defa boyuyorsan, saç boyasının nasıl hazırlandığını bilmemen çok normal. Boya kutusunun içinden saç boyası ve oksidan çıkacak. Plastik bir kasenin veya şişenin içine bir kutu saç boyası ve bir paket oksidanı ekleyerek karıştır. Böylece saç boyası aktive olacak. Şimdi saçlarını boyamaya hazırsın. 

2. Adım: Saçlarını dipten uca boya

2. Adım: Saçlarını dipten uca boya

Erkek saçları genellikle kısa olduğu için erkek saç boyaması çok daha kısa sürüyor. Saç boyasını önce diplerine uygula. Saç diplerinin tamamına saç boyası sürdükten sonra saç uçlarına doğru ilerle. Saçlarının tamamını boyadıktan sonra saç boyasının içinden çıkan talimatlara uygun bir şekilde bekle. 

3. Adım: Sürenin sonunda boyayı durula

3. Adım: Sürenin sonunda boyayı durula

Saç boyama süresinin sonunda bol suyla saçlarını durula. Boya kutusunun içinden çıkan şampuan ve bakım kremini kullanmak, saç renginin uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olur. Boyalı saç bakımı için her zaman boyalı saçlara özel şampuan, saç kremi ve maske kullanmalısın.

Saç boyamak istemeyen erkeklere özel beyaz kapama rehberi:

saç boyamak istemeyen erkeklere özel

Saçlarındaki beyazlar seni rahatsız ediyor mu? Erkek saç boyası tavsiye isteyen okuyucularımız için geçici saç boyalarından da bahsedelim. L'Oréal Paris Magic Retouch Saç Spreyi, tek bir fısla saçlarındaki beyazları gizliyor. Saç rengine uygun Magic Retouch saç spreyini beyazlarının üzerine uygula ve birkaç dakika sabitlenmesini bekle! Akma ve bulaşma yapmayan bu geçici saç spreyini kullanmak çok pratik! İlk şampuanlamada geçici saç boyası saçlarından çıkacak. 

Saç boyamak istemeyen erkeklere özel beyaz kapama rehberi

Pratik beyaz kapama işlemi yapmak isteyen erkekler, Magic Retouch Saç Spreyi kullanabilir. Şakaklarındaki, kulak kenarlarındaki beyazları gizlemek için geçici saç spreyi kullanmak çok kolay ve etkili bir çözüm. Saç rengine uygun Magic Retouch'ı seç ve beyazlarının üzerine uygula. İşte bu kadar! Artık 'erkek saçı boyanır mı'? sorusunun cevabını öğrendin! Erkek saç telleri de boyama uygun ve erkek saçları da boya tutabiliyor. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!