Erkek Saç Botoksu Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!


Hacimli, parlak ve pürüzsüz görünümlü saçlar… Bu cümleyi okuduğunda hayalinde aniden saçlarının bir zamanlarki en havalı hali belirdiyse, hayallerini yaşaman şimdi an meselesi! Saçlarının en iyi haliyle tanışmak için bir çözüm yolu sunan erkek saç botoksu uygulamasını çok seveceksin.

Dolgun ve parlak görünümlü saçlar imajına özen gösteren her erkek için altın değerinde. Hal böyle olunca bilim dünyası saçları ideal görünümüne kavuşturmak adına sürekli yeni çözümler sunuyor. Erkek saç botoksu uygulaması ise sunduğu etkili sonuçlar sayesinde son yılların saç bakım trendleri arasında tıpkı bir yıldız gibi parlıyor. Eğer saçlarında köklü bir değişim yaratmaya hazırsan ve “Erkek saç botoksu nasıl yapılır?”,  “Erkeklerde saç botoksu kaç ay kalır?” soruları çoktan aklına düştüyse, bizi takip et!

Erkek Saç Botoksu Nedir?

Erkek Saç Botoksu Nedir?

Erkek saç botoksu, saçların ideal nem dengesini sağlamak ve yenilenme mekanizmasını teşvik etmek amacıyla saça protein ve amino asit yüklemesi yapılan bir saç bakım işlemi. Bu saç bakım uygulaması, cilt yaşlanmasının aksine daima göz ardı edilen saç yaşlanması noktasında etki gösteriyor. 

Evet, yanlış duymadın; saçlarımız da yaşlanıyor. Üstelik bu yaşlanma süreci saç kurutma ya da saç düzleştirme gibi ısı veren uygulamalar sayesinde daha da hızlanıyor. Yani anlayacağın, saçların yaşlanmak için zamandan hızlı davranıyor.

Editör önerisi: Eğer saçların koparak dökülmeye meyilliyse Kerastese Genesis Homme Cire d'Epaisseur Texturisante saç wax’ının güçlü formülü tam sana göre. Zayıflamış, incelmeye meyilli saçlar için anında kalınlaştırıcı etki sağlayan bu ürün, orta tutuş düzeyine ve mat bitişe sahip. Saçın sarı tonlarındaysa, bu wax ile yaratabileceğin en havalı saç modelleri için En Güzel Sarışın Erkek Saç Modelleri içeriğimizi de inceleyebilirsin.

Erkek Saç Botoksu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Erkek Saç Botoksu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Erkek saç botoksu işlemi nem kaybı yaşayan ve mat görünümlü saçlarından şikayetçi olan tüm beyefendiler için uygun bir seçenek. Ayrıca elastikiyet kaybı yaşayan saçlarda da oldukça etkili bir alternatif sunuyor. Saçlarının cansız göründüğünü düşünüyorsan ya da saç uçlarındaki kırıklar her geçen gün daha çok gözüne takılıyorsa erkekler için saç botoksu uygulamasını düşünebilirsin.

Editörün önerisi: Saçlarının daha parlak ve dinamik bir görünüm kazanmasına saç bakım rutininle de katkı sağlayabilirsin. Kerastase Genesis Homme Bain Force Quotidien Zayıflamış Saçlar için Temizleyici Güçlendirici Şampuan bunun için var! Bu erkek şampuanının güçlü formülüyle saç derini nazikçe temizlerken aynı zamanda tazelenmiş, dengeli ve enerji dolu bir forma ulaşmasına destek olabilirsin. 

Erkek Saç Botoksu Nasıl Yapılır?

Erkek Saç Botoksu Nasıl Yapılır?
  • Saç özel şampuanlar yardımıyla temizleniyor.
  • Ardından saçın ihtiyaçlarına uygun bakım kürleri saçlara dipten uca sürülüyor ve genellikle 60 ila 90 dakika civarında bekletiliyor.
  • Saç bakımı ürünleri saçtan arındırılarak ya da iki günlük bekleme süresi verilerek uygulama sonlandırılıyor.
  • Ürünün saçlarda bekleme süresi saç bakım uzmanının yönlendirmesine göre farklılık gösteriyor.

Erkek saç botoksunun saç güçlendirme yöntemleri içerisinde öne çıkmasının başlıca nedenlerinden biri pratik şekilde uygulanabiliyor olması. Yoğun etki sağlayan saç bakım kürlerinden biri olarak uygulanan erkek saç botoksunda üstelik herhangi bir enjeksiyon veya kimyasal işlem de yapılmıyor.

Erkek Saç Botoksu Ne Kadar Dayanır?

Erkek Saç Botoksu Ne Kadar Dayanır?

“Erkeklerde saç botoksu kalıcı mı?” ya da “Erkeklerde saç botoksu kaç ay kalır? sorularının daha da aklını kurcalamaya başladığını tahmin ediyoruz. Seni hiç bekletmeden hemen onu da açıklayalım. Erkek saç botoksu yaklaşık altı ay süresince etkisini koruyor. Erkek saç botoksu yaptıranların evde kullanılan bakım ürünleriyle uygulamayı desteklemesi önem taşıyor. Böylece saçlar parlak ve göz alıcı görünümünü daha uzun süre koruyabiliyor. 

Editörün önerisi: Hedefin pürüzsüz, yumuşacık ve parlak saçlarsa Elseve Hydra Hyaluronic Nem ile Dolgunlaştıran Serum için saç bakım rutininde bir yer açmalısın. Hyaluronic asit içeren bu serum, nemi saça hapsederek dolgun görünmesine katkı sağlıyor. Üstelik saçta ağırlık hissi yaratmadan bakım yapıyor.

Böylesine etkili bir bakım rutininin ardından saç stilinde de farklılık arayışına girersen, “Undercut Saç Kesimi Hangi Erkeklere Yakışır?” içeriğimize göz atabilirsin. Erkeklerde saç botoksu öncesi ve sonrasını merak eden tüm bakımseverler için deneyimlerini bizimle paylaşmayı unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala