​Undercut saç kesimi hangi erkeklere yakışır?

​Undercut saç kesimi hangi erkeklere yakışır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Geçtiğimiz seneden beri popüler olan undercut saç kesimi, ünlüler dünyasında olduğu kadar sokak stillerinde de sık sık kullanılmaya başladı. Peki sen de bu saç trendini kullanmak istiyorsan, undercut saç stillerinden hangisini kullanmalısın? Yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabilirsin!

Kimler undercut saç kesimini tercih etmeli?

Saçlarını 3 numara kestirmek isteyip ama gene de uzun saçlarından vazgeçemiyorsan bu saç modeli tam sana göre! Yanları tıraşlı, üst ve tepe kısımları daha uzun bir undercut stili tercih edebilirsin.

Her yüz şekline uygun olduğu için undercut saç kesimini herkes kullanabilir. Ancak sadece saç dökülmesi yaşayan erkeklerin kullanmasını önermiyoruz çünkü saçının seyrek kısımları daha fazla görünür olacağı için bunun yerine kısa saç modellerini kullanmalısın.

Şimdi, hangi undercut stilini tercih edeceğin tamamen sana kalmış! Bakalım aşağıdaki stillerden en çok hangisini beğeneceksin?

1.Geriye doğru undercut

Yan ve ense kısımlarının tıraşlı, ön ve tepe kısımlarının uzun olduğu bu undercut stilinde, uzun saçlarını geriye doğru tarayarak şekillendirebilirsin. Şekillendirdiğin kısımların sabit kalması için ise şekillendirici krem uygulayabilirsin.

2.Kısa undercut stili

Eğer saçını yeterince uzatamadıysan ya da sadece kısa bir stil tercih etmek istiyorsan undercut saç modellerinden kısa stili tercih edebilirsin. Yine saçın yan kısımları tıraşlı, üst kısımları biraz daha uzun olacak şekilde saçını kestirebilirsin.

3.Yan ayrımlı undercut saç kesimi

Saçın ön kısımlarının uzun, üst kısımlarının daha kısa, yan kısımlarının ise tıraşlı olduğu bu undercut stilinde saçlarının ön kısmını yana doğru şekillendirdiğinde ortaya çıkan görünüm gerçekten çok çekici!

4.Topuz undercut stili

“Saçlarımı o kadar uzattım neden kestireyim ki?” diye düşünüyorsan, uzun saçlarının sadece yan ve ense kısmını 3 numara kestirebilirsin. Böylece saçını topladığında undercut stilinin, serbest bıraktığında ise uzun saçların olmuş olur. Bir taşla iki kuş yani!

Photo credit: Abaca, Pinterest, istock

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?