En iyi saç dökülme karşıtı serumlar!


Saç dökülmesi, çağımızın en popüler saç sorunlarından biri. Senin de saçların dökülmeye başladıysa eminiz ki hemen internette saç dökülme serumu, saç dökülmesine karşı şampuan gibi aramalar yapıyorsundur. Biz de bu nedenle en sevdiğimiz, favorilerimiz olan saç dökülmesi serumlarını derledik! Bizimle beraber keşfetmeye hazır mısın?

Saç dökülmesine karşı serum önerileri:

Vichy Aminexil Clinical 5 Kadın & Erkek

Günümüzde saç dökülmesi hem erkeklerin hem de kadınların saç sorunlarından biri. Ancak kadınların saç dökülmesiyle erkeklerin saç dökülmesi problemleri arasında birçok farklılıklar var. Bu nedenle erkek tipi saç dökülmesi ve kadın tipi saç dökülmesine farklı bakımlar uygulamak gerekir.Vichy’nin Aminexil Clinical 5 – Kadın ve Aminexil Clinical 5 – Erkek saç bakım serumları, tekrar eden ve yeni oluşan saç dökülmesi problemine etki ediyor. 

Bu serumlar, saç dökülmesine karşı olan Aminexil molekülü, mikro sirkülasyonu güçlendirerek saçın doğal büyümesini canlandıran Arginine proteini, saç telinin kalınlaşmasını sağlayarak kökten uca daha dayanıklı olmasını sağlayan SPF 94, saç dökülmesinde etkin rol oynayan saç derisindeki mikro dengesizliği azaltan Octeine ve dış etkilere karşı saç derisinin güçlenmesini sağlayan Vichy Termal Suyu içeriyor. Böylece saç telleri güçleniyor, dayanıklılığı artıyor.

Kérastase Genesis Serum Anti-Chute Fortifiant

Kérastase saç dökülmesi serumları arasında en yenisiyle seni tanıştırmak isteriz: Genesis Serum Anti-Chute Fortifiant. Günlük olarak kullanıma uygun, saç dökülmesini önleyici ve güçlendirici Kérastase Genesis Serum Anti-Chute Fortifiant, içeriği sayesinde saç dökülmesini en aza indiriyor. 

İçeriğinde Zencefil Kökü, Edelweiss Kök Hücresi ve Aminexil bulunuyor. Biz de daha önce hiç jel yapıda bir saç dökülmesine iyi gelen serum denememiştik! Bu jel serumu kuru veya havlu ile nemi alınmış saç derimize, 4 doz olarak uyguluyoruz. Ardından hafifçe masaj yapıyoruz.

L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair Serum

Saç dökülmesinin yanında, saçların seyrelip azalması, yoğunluğunu kaybetmesi de büyük sorunlardan biri. L’Oréal Professionnel’in Serioxyl Denser Hair Serum’u, bileşiminde bulunan Stemoxydine ile dökülen ve uyku evresine geçen saç köklerini uyarıyor. Böylece saç köklerindeki uyku evresini kısaltarak yeni saç oluşumunu aktive eder. 

Aynı zamanda içerisinde bulunan ve antioksidan özelliğiyle bilinen Neohesperidin ile baş derisini korumaya yardımcı olur. Denser Hair Serum, kuru baş derisine uygulanarak üç ay içinde saç yoğunluğunu arttırmaya yardımcı olur. Bu iki bileşen sayesinde de saçlar daha sağlıklı uzar.

Matrix Biolage Scalpsync Serum

Saç dökülmesine karşı serum kullananlardan olarak favorilerimizden biri de Biolage Scalpsync Serum. Bu serum, uzun ömürlü saç teline sahip olmak istendiği durumlarda, hacimli ve yoğun saçlara geri dönmek istendiği durumlarda, saç dökülmesini durdurmak için kullanılan saç dökülme karşıtı serumdur. 

Bu serumun 6 haftalık kullanımı sonrası saç dökülmesinde gözle görülür azalma meydana geliyor, içerdiği Aminexil sayesinde saç telinin ömrünü uzatıyor, saça hacim veriyor. Aynı zamanda da saç dokusunun pürüzsüz olmasına da destek oluyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala