Uzun saç nasıl yıkanır: Uzun saçları yıkama taktikleri!

Uzun saç nasıl yıkanır: Uzun saçları yıkama taktikleri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Rapunzel gibi upuzun saçları olanlar buraya! Saçlarına büyük emekler verdin ve sonunda istediğin uzunluğa getirdin. Peki, şimdi uzun saçlarını nasıl yıkayacaksın? Uzun saç bakımı oldukça hassas ve önemli bir konu. Uzun saçlarına iyi bakmadığın takdirde saçların zayıflamaya başlayabilir ve uçlarından kestirmek durumunda kalabilirsin... Bunu hiç birimiz istemeyiz!

Bu nedenle uzun saç bakımının en temel adımını bugün sana anlatıyoruz. Uzun saçları nasıl yıkamalısın? Uzun saç bakımında mutlaka kullanman gereken ürünleri ve bu bakım ürünlerini nasıl kullanacağını açıklıyoruz. Uzun saçlarının hatırına bu ürünlere bir şans verip saç bakımında kontrolü ele almalısın!

Uzun saçlar nasıl şampuanlarla yıkanmalı?Uzun saçlar nasıl şampuanlarla yıkanmalı?

Uzun saç bakımında saçlarını nemlendirecek ve saç köklerini besleyecek içeriklere sahip ürünleri kullanmalısın. Saçların uzun olduğu için kırılmaya ve dışarıdan hasar almaya daha meyillidir. Bunun önüne geçmek için saçları güçlendiren vitaminler ve saç tellerinin ana maddesi olan keratin içeren bakım ürünlerini saç bakım rutinine eklemelisin.

Seni hiç uğraştırmadan bu içeriklere sahip olan en iyi uzun saç şampuanını söyleyelim: Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı. Uzun saçlar için tasarlanmış Dream Long şampuan saçları besleyerek, uzun saçlarının ihtiyacı olan içerikleri sağlıyor. Böylece saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatabiliyor ve uçlarından kestirmek zorunda kalmıyorsun.

Uzun saç nasıl yıkanır?

1. Adım: Maske

Bugüne kadar kullandığımız en pratik maskeyle seni tanıştıralım. Bizce son zamanların en yararlı saç bakım ürünlerinden biri Elseve Dream Long Buhar Maskesi. Saçlarımıza önce bu maskenin içinden çıkan balsamı uyguluyoruz. Daha sonra kendiliğinden ısınan kağıt bonesini, saçlarımızın tamamını içine alacak şekilde kafamıza yerleştiriyoruz. Kağıt maskenin kendiliğinden ısınması sayesinde maske, saç tellerimize çok daha iyi nüfuz ediyor. 

Şimdi geldik işin en keyifli kısmına. Bonenin üzerinden parmaklarımıza saçlarımıza masaj yapıyoruz. Hem rahatlıyoruz, hem de maskenin saç tellerimize eşit bir şekilde yayıldığına emin oluyoruz. Sonrasında da saçlarımızı duruluyoruz. Bitti bile!

2. Adım: Şampuan

Uzun saç bakımının 2. adımı ise şampuan. Saç derisinde biriken sebum artıkları saç köklerinde birikir. Bu da saç tellerinin zayıflamasına yol açabilir. Bu nedenle saçlarını derinlemesine temizleyen bir şampuan kullanmalısın. Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı, bizce uzun saçlar için ideal! 

Şampuanı saç derisine uygula ve masaj yaparak iyice saç köklerinin temizlenmesini sağla. Saç diplerine masaj yapmak, buradaki kan dolaşımını hızlandıracak ve saçlarının daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacak. 1-2 dakika dairesel hareketlerle masaj yaptıktan sonra ılık suyla saçlarını durulayabilirsin.

Editörün önerisi: Uzun saçlarından şampuanı durulamak kolay olmayacak. Saçlarında şampuan kalıntısı kalmaması için bol suyla saçlarını iyice durulamayı unutma!

3. Adım: Saç Kremi

Unutma, şampuan saç diplerine, saç kremi ise saç uçlarına sürülür. İkisini birbirine sakın karıştırma! Saç kremi; saçlarının kolay taranmasını sağlar, daha yumuşak görünmesine yardımcı olur ve saç tellerini güçlendirir. Bizim son dönemde en sevdiğimiz saç kremi kuşkusuz Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi. :)

Bizim gibi uzun saçlara sahip olanlar uzun saçların ne kadar zor tarandığını iyi bilir. Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi ile tanıştıktan sonra saçları taramak adeta bize meditasyon gibi gelmeye başladı. Resmen tarak uzun saçlarımızdan akıp gidiyor. Sen de bu keyfi yaşamak için Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremini saç uçlarına ve boylarına sür. Sonrasında da bol suyla saçlarını durula. İşte bu kadar!

4. Adım: Banyo sonrası saç bakımı

Banyo sonrasında, hem uzun saçlarının kolayca taranması hem de ısı saç uçlarını beslemesi için Dream Long Bye-Bye Makas Saç Bakım Kremi kullanmalısın. Durulanmayan bu kremi, nemli saçlarının uçlarına ve boylarına uygula. Daha sonra saçlarının kurumasını bekle. Islak saçları taramak saç tellerinin kırılmasına yol açabilir. Uzun saçların kuruduktan sonra geniş dişli bir tarak ile taramaya başla. Saçlarını kırmadan, yavaş ve hassas bir şekilde saçlarını taramalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?