Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?


Saçlarının canlılığını, parlaklığını ve yumuşaklığını yitirdiğini düşünen herkesin saç bakım rutininde olması gereken bir ürün varsa, bu ürün saç bakım yağı olmalıdır. Farklı kullanım şekilleriyle bizim de favorimiz olan bakım yağlarını en etkili şekilde kullanmanın yollarını senin için derledik. Hemen göz atıp, denemeye ne dersin?

Saç bakım yağı nasıl kullanılır?

1.Günlük besleyici bakım olarak:

Saç bakım yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtı çok basit! Saçlarını yoğun şekilde beslemek için ve gün içinde saçlarının cansız göründüğünü düşündüğünde birkaç damla bakım yağını saçlarına uygulayabilirsin.

2.Yoğun nem sağlamak için:

Saç tellerini yumuşatmak ve yeniden yapılandırmak için, saçlarını şampuanlamadan 10 dakika önce birkaç damla bakım yağını uygulayabilirsin.

3.Boya öncesinde saçları korumak için

Boya işleminden 1 gün önce, birkaç damla bitkisel saç bakım yağları uygulayarak saçlarını hazırlayabilirsin. Boyanın saçlarını kurutmasından korkmadan, güvenle boyayabilirsin.

4.Banyo rutininde de kullanılabilir:

Yağ içeren saç bakım ürünleriyle saçlarına banyoda da yağlarla bakım yapabilirsin. Yağları, özellikle de çiçek yağlarını içeren şampuan, bakım kremi ve bakım maskesiyle de saç bakımını destekleyerek, yumuşacık, parlak saçlara sahip olabilirsin!

Değerli yağlar içeren Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuan, Saç Kremi ve Saç Maskesi, kurumaya eğilimli saçları canlandırıyor, yumuşatıyor. Çiçek yağları içeren bu bakımla beraber saçların hiç olmadığı kadar parlak ve canlı olacak! :)

Saç bakım yağı faydaları nelerdir?

1.Saçları yeniden yapılandıran gece bakımı:

Saç bakım yağının faydalarını anlat anlat bitiremeyiz! Bir miktar Elseve Mucizevi Yağ’ı saçlarına uyguladıktan sonra gece boyu saçlarında bekletebilirsin. Etkiyi artırmak için duş bonelerinden yararlanabilirsin.

2.Isıdan saçlarını korur:

Saç bakım yağları ve faydaları arasına saçları nemlendirmek de vardır. Saçlarını kurutmadan veya şekillendirmeden önce, ısı hasarından korunmak için bir miktar bakım yağını uygulaman yeterli olur.

3.Kabarmadan saçlarını korur:

Elseve Mucizevi Yağ ne işe yarar sorusunu hemen yanıtlayalım: Saçlarını korur ve elektriklenmesini azaltır. Elektriklenme ve kabarmayı kontrol altına almak için saçlarını şekillendirdikten sonra son dokunuşta bir miktar bakım yağı uygulayabilirsin. Elseve Mucizevi Yağ'ın kullanımı ise çok basittir. Önce avucuna bir miktar yağ alıp ardından saçının uç ve boylarına uyguluyorsun. İşte bu kadar!

4.Kıvırcık saçlar için saç bakım yağı kullanımı:

Islak saçlarına birkaç damla bakım yağı uygulayıp, havlu yardımıyla hafifçe saçlarının nemini aldığında buklelerin hem beslenmiş, hem de daha belirgin olacak.

5.Kolay taramak için ıslak saça kullanımı:

Nemli saçlarına bir miktar bakım yağı uyguladıktan sonra, geniş dişli bir tarakla, karışan saçlarını çok daha rahat tarayabilirsin. Saç bakım yağlarının önemini küçümseme!

6.Mükemmel dalgalı bir görünüm için:

Kuru saçlarına birkaç damla Elseve Mucizevi Bakım Yağı uyguladıktan sonra saçlarını örüp uyu. Örgüyü açtığında mükemmel dalgalı saçlarınla göz doldurabilirsin.

7.Kusursuz parlak görünüm için:

Saçlarına ışıl ışıl bir görünüm ve parlaklık katması için saç boylarına ve uçlarına bir miktar bakım yağı uygulayabilirsin. 

Saç tipine en uygun saç bakım yağını bulmak istiyorsan bu içeriğimizi okuyabilirsin

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!