Saç Tipine Göre Saç Bakım Yağı Seçimi

Saç Tipine Göre Saç Bakım Yağı Seçimi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sağlıklı saçlar için saç yağlarının önemini biliyorsun, değil mi? Saç yağlarını kullanmaya başladıktan sonra saçlarındaki güzelliği fark edecek, saçlarının hiç ışıldamadığı kadar parladığını göreceksin. Peki, saç yağı seçerken nelere dikkat etmeli? 

Güzellik marketlerinde saç yağları reyonlarından kendimizi alamıyoruz ama hangisinin bizim saçlarımıza uyacağını da bilemiyoruz...Taa ki detaylı bir araştırma yapana kadar.  Saç bakım yağı bu kadar popülerken bu değerli bilgileri seninle paylaşmazsak olmazdı! Saç tipine göre saç yağı seçimi için yazının devamına davetlisin!

Kuru saç

Kuru saçların en çok ihtiyacı olan şey nemdir! Yüksek ısıdan, yoğun işlemden dolayı kuruyan saçlarına ihtiyacı olan nemi uyguladığında saçlarının canlandığını ve zamanla ışıl ışıl parlamaya başladığını göreceksin. Eğer saçlarının hep kuru olmasından şikayetçiysen saç yağlarını düzenli olarak kullanmalısın. Kuru saçlara en iyi gelen saç yağlarından biri L’Oréal Professionnel Efsane Yağ. 

Saçı besleyen, onaran Avokado yağı ve saçı yumuşatan, parlaklık veren üzüm çekirdeği yağlarının eşsiz birleşiminden oluşan Mythic Oil Efsane Yağ’ı kullandıktan sonra saçlarının daha kolay tarandığını ve daha parlak göründüğünü gözlemleyeceksin.

Yağlı saçlar

Sanılanın aksine, yağlı saçların da saç bakım yağına ihtiyacı vardır. Özellikle yağlı saçlarının yağ dengesini kontrol altına almak için argan yağını düzenli olarak kullanmanı öneriyoruz.

Düzenli yağ bakımı saçlarının ışıl ışıl görünmesine ve daha kolay şekil almasına yardımcı olacak. Eğer saç tellerinde yoğun yıpranmalar varsa saç uçlarını kestirmeli daha sonra saç boylarına ve saç uçlarına yağ bakımı yapmalısın.

İnce telli saçlar

İnce telli saçlar her daim yakından ilgi isterler. Saç bakım yağları, ince telli saçların daha dolgun görünmesine ve zarar görmüş saç uçlarına, röfleli ve elektriklenen saçlara güzelleştirici bir dokunuş katar. Kérastase Elixir Ultime Çift Fazlı Yağ, içeriğindeki mısır filizi yağı, argan yağı, prakaksi yağı ve kamelya yağı sayesinde ince telli saçlarda yüksek koruma sağlar, aynı zamanda saça ekstra parlaklık kazandırır.

Boyalı saçlar

Boyalı saçlar yıpranmaya ve kurumaya çok müsaittir. Yoğun ısı uygulaması veya yoğun kimyasal işlemler, boyalı saçların kolaylıkla yıpranmasına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için iki günde bir saçlarına badem yağı sürebilirsin. Saç diplerine değdirmeden badem yağını saçlarına uygula. Durulamaya gerek kalmayan bu yağ bakımı saçlarını güçlendirecek ve kolay yıpranmalara karşı saç tellerini koruyacaktır. Aynı zamanda saç bakım yağları saç renginin daha canlı görünmesine de yardımcı olacak.

Kalın telli

Kalın telli saçların kilit bakımlarından biri saç bakım yağlarıdır. Özellikle durulanmayan bakım yağları, kalın saç tellerine nüfuz ederek saç tellerini baştan aşağı yapılandırır. Kalın telli saçların daha parlak görünmesi ve yıpranmalara karşı korunması için ceviz yağı önerilir. Ceviz yağını ihtiyaca göre haftada iki veya üç kere kullanmanız önerilir.

Normal saçlar

Saçlarımın hiçbir problemi yok diye bakım yağı kullanmamak olmak! Saç bakım yağları günlük saç bakım rutinimizin önemli bir parçası. Normal saçların ihtiyacı olan bakım ve parlaklık L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Saç Bakım Yağı ile sağlanabilir. Saçlarına her gün bir-iki pompa saç bakım yağı sıkarak düzenli kullanımda ışıl ışıl ve elektriklenmeyen saçlara kavuşabilirsin.

Hassas saçlar

Hassas saçlar saç bakım yağı seçerken özenli davranmalı ve saçları için doğru yağı bulmalılardır. Hem hassas saç derisini hem de saç tellerini koruyan ve besleyen bir yağ arıyorsan Kérastase Aura Botanica Concentre Essentiel Yağ’ı kullanmanı öneriyoruz. %99 doğal içeriklere sahip olan, Samoa hindistan cevizi yağı ve argan yağlarını içeren bu saç bakım yağı hassas saçlarını 48 saate kadar besleyecek.

Saç bakım yağı nasıl kullanılır?

Saç bakım yağını (aksi ambalajın üzerinde yazmadıkça) saç diplerine değdirmeden saç boylarına ve saç uçlarına uygulamalısın. Saç bakım yağları durulama gerektirmez ama yoğun yağ maskesi yaptıktan sonra saçlarını ılık suyla yıkayarak yağdan arındırabilirsin. Hatta bu şekilde kullanacağın zaman maske sonrasında saçlarını şampuanlayabilirsin. 

Dilersen saç bakım yağıyla saçlarının uç ve boylarına nazikçe, tutam tutam masaj yaparak da uygulayabilirsin. Böylece saç bakım yağından daha etkili sonuçlar alabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?