PRP saç tedavisi hakkında bilinmesi gereken her şey!

PRP saç tedavisi hakkında bilinmesi gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarının zayıfladığını ve döküldüğünü gözlemliyorsan eminiz PRP saç tedavisini duymuşsundur. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan, saç gürleştirme tedavileri arasında ilk sıralarda gösterilen PRP tedavisini merak ediyorsan doğru yerdesin! 

PRP aslında tamamen kişinin kendi kadının kullanıldığı bir saç gürleştirme tekniği! Trombosit açısından zengin plazma adı verilen bu medikal saç tedavisi, saç foliküllerine giden kan akışını hızlandırarak saçların daha gür ve güçlü uzamasına yardımcı oluyor. Bizlere en çok sorulan sorulardan biri de 'PRP saç çıkarır mı?' PRP'nin ne işe yaradığını, gerçekten saç çıkarıp çıkarmadığını seninle paylaşıyoruz!

PRP nedir?

PRP tedavisi aslında yeni değil. Yara iyileştirme tedavisinde kullanılan bu yöntem1980'li yıllardan beri cilt dokusu düzeltme ve saç gürleştirme yöntemleri arasında gösteriliyor. PRP yönteminde kişinin kanı alınarak işleniyor. Kişinin kanı trombosit açısından zenginleştirilerek tekrar kişinin saç derisine enjekte ediliyor. PRP yani trombosit açısından zengin plazma tedavisinin amacı, saç tellerinin kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlamak. 

PRP yöntemi hem kadın, hem de erkekler için uygundur. Saçlarında bölgesel dökülme yaşayanlar, saçlarının cansız ve mat göründüğünü düşünenler PRP tedavisiyle daha sağlıklı saç tellerine kavuşabilirler. 

Editörün önerisi: Daha gür saçlara ulaşmak için bir seans PRP yaptırmak yeterli olmayabilir. Uzmanlar 15 gün arayla ve 3 ay boyunca PRP yapılmasını tavsiye ediyor. PRP fiyatlarının yüksek olması ve devamlılık gerektirmesi seni bu fikirden soğutabilir. Evde saçlarını gürleştirmek ve saç dökülmesini azaltmak için Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan kullanmaya başlayabilirsin. Arginine, Biotin ve Vitamin B5 içeren şampuan dönemsel saç dökülmelerine karşı önlem alarak saç tellerinin güçlenmesine yardımcı oluyor. Koparak dökülen saçlarına en pratik ve ekonomik yöntemlerle veda etmek isteyenler Loreal şampuan ile tanışmalı! 

PRP'nin saça faydaları nelerdir?

PRP saç tedavisinin amacı saçların gürleşmesini ve daha parlak görünmesini sağlamak. Hem erkek, hem de kadınlara uygun olan PRP yönteminde saçlar daha hızlı ve sağlıklı uzamaya başlar. PRP uygulaması, saç dökülmesine karşı saçları korumak için foliküllere nüfuz ederek saçların canlılığını arttırıyor. Aynı zamanda bu tedavi yöntemi, saçların hızlı büyümesini desteklemek, saçların pürüzsüzlüğünü arttırmak için de tercih edilebilir. 

PRP yaptıranlar arasında saç ekimi yaptırmış kişiler de var. Saç ekimi yaptırdıktan sonra saç köklerinin daha sağlıklı büyümesini sağlamak için uyarıcı niteliğinde PRP yapılabilir. Saç dökülmesine karşı evde saç serumu yapmak istiyorsan sana Matrix Biolage ScalpSync Saç Dökülmesine Karşı Aminexil Serum'u öneririz. Formülündeki Aminexil molekülü, saç dökülmesine karşı etki gösterir ve kolajen sertleşmesini engeller. Saç yoğunluğunu arttıran ve saçların daha hızlı uzamasını sağlayan bu serumu saç gürleştirme rutinine eklemelisin. 

PRP saç çıkarır mı?

Herkesin merak ettiği sorulardan biri de 'PRP yeni saç çıkarır mı?'. PRP saç önce ve sonra fotoğraflarına baktığında bu yöntemin yeni saç çıkarmadığını, sadece var olan saç köklerini güçlendirerek daha sağlıklı uzamasını sağladığını görebilirsin. PRP yöntemi, saç ekiminden farklıdır. Saç ekiminde saç kökleri taşınarak, kellik görülen bölgelerde de saç uzaması sağlanabiliyor. Fakat PRP uygulaması tamamen kişinin kendi saç köklerini güçlendirmek üzerine kuruludur. 

Editörün önerisi: Saçlarının seyrek olduğu bölgelere evden çıkmadan L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey sıkarak saçlarını olduğundan daha yoğun ve dolgun gösterebilirsin. 

PRP nasıl yapılır?

PRP yaptırmak isteyenlerden ilk önce kan alınıyor. Merak etme, ortalama 20 ml kan aldırmak, bir seans PRP için yeterlidir! Daha sonra kişinin kanı santrifüj ve mikrofiltrasyon yöntemleri ile ayrıştırılır ve ortaya platelet ve trombosit hücrelerinin zengin olduğu bir materyal çıkar. Trombosit açısından zengin plazma olarak adlandırılan bu kan örneği kişinin saç derisine enjekte edilir. PRP tedavisinden sonra aynı gün eve dönebilir ve günlük işlerini halledebilirsin. 

PRP yaptırdıktan sonra saç kökleri kendini onarma sürecini alırlar. Bu süreçte saçların daha parlak görünür ve saç tellerin gürleşir. PRP, saç ektirme gibi bir ameliyat değil tamamen saç bakımını kapsayan bir işlemdir. 

PRP saç dökülmesini durdurur mu?: PRP yaptıranlar saç dökülmesinin kontrol altına alındığını ama saç dökülmesinin tamamen geçmediğini söylüyorlar. Saç dökülmesini durdurmak için bunun sebebini araştırmanı ve saç dökülmesine iyi gelen içerikleri keşfetmelisin. 

PRP sonrasında saç bakımı nasıl olmalı?

Saç PRP ve mezoterapi gibi uygulamalar saçlarına yoğun bakım etkisi sunar. Sen de evde bu bakımı devam ettirmek için saç tellerini güçlendiren ürünleri tercih etmelisin. PRP tedavisini desteklemek için saç dökülmesine karşı bakım maskesi kullanmanı öneririz. 

Elseve Komple Direnç Güç Maskesi, Arginine, Biotin ve Vitamin B5 sayesinde saçlarını besliyor ve kökten uca güç sağlıyor. Dökülme karşıtı maskeyi her yıkamada uygulayabilir ve dönemsel saç dökülmelerinin önüne geçebilirsin. Maske sonrasında saçlarının daha kolay tarandığını ve koparak dökülmelerin azaldığını göreceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?