Saç bakım ürünlerini doğru sıralamayla mı uyguluyorsun?


Saç bakım ürünlerini doğru sıralamayla uyguladığına emin misin? Konu günlük rutinlerimize geldiğinde, sıralama en önemli şeydir.

Saç bakım rutinini bir düşün; saç bakım ürünlerinden maksimum faydayı sağlayabilmek için onları en doğru şekilde uygulaman gerek, doğru değil mi? İşte bu nedenle, saç bakım ürünlerinin kullanım sırası, saç bakımını en etkili şekilde tamamlaman için oldukça önemli. Hadi gel, doğru saç bakımı sıralamasına birlikte bakalım! Bu saç bakım tüyolarını ve saç bakım ürünü önerilerimizi öğrendikten sonra sağlıkla parlayan saçlara sahip olacağına emin olabilirsin.

1. Şampuan Öncesi Bakım

Saç bakım rutinlerimize yeni giren şampuan öncesi bakımlar, saç tellerini adeta bakıma hazırlıyor, bakım için bir baz oluşturuyor diyebiliriz. Bu ürünlerle bizi tanıştıran ise Elseve'in tüm saç tiplerindeki yıpranmalara özel yepyeni bakım serisi Bond Repair oldu!

Elseve Bond Repair Şampuan Öncesi Kurtarıcı Bakım'ın özellikle tarama, boyama, ısıl işlemler sonucu yıpranan saçlarına bakım yapmak isteyenler için ideal olduğunu düşünüyoruz. Bu seri, içerdiği Sitrik Asit ile güçlendirilmiş Bağ Onarım Teknolojisi ile kırılan saç bağlarını onarıyor, saçları güçlendiriyor.

2.Şampuan Uygulaması

2. Şampuan ve saç kremi

Sırada en bilindik saç bakımı rutini var; şampuan uygulaması.Yıpranmış saçlara sahip Saç Sırları.com editörlerinin son gözdesi Elseve Bond Repair Tüm Yıpranmalar için Saç Bağlarını Güçlendirici Şampuan. Sülfat içermeyen bu şampuan, saçları nazikçe temizlerken bakım yapıyor, yıpranmış saç tellerini onarıyor. Banyoda ıslak saçlarına masaj yaparak bu şampuanı uygulayabilir ardından bol suyla durulayabilirsin.

3.Saç Kremi Uygulaması

saç kremi uygulaması

Şampuan uygulamasından sonra saç bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden saç kremine sıra geliyor. Saç kremini uygularken sadece saçının boy ve uçlarına uygulamayı unutmamalısın. Ayrıca 2-3 dakika kadar saçında beklettikten sonra durulayarak maksimum faydayı elde edebilirsin.

Saç kremi önerisi olarak Elseve Bond Repair serisinin Tüm Yıpranmalar İçin Saç Bağlarını Onarıcı Bakım Kremi'ni öneririz. Bu krem saçlarımızı onarırken yumuşacık olmasının sağlıyor. Bu sayede de saçlarımız taraktan akıp gidiyor, kolayca şekil alıyor.

4.Saç Maskesi Uygulaması

1. Banyo öncesi saç maskesi

Haftada bir saçlarına bakım maskesi yapman gerektiğini unutma. Saç maskesini, saç kremi uygulamasından sonra saçların hala ıslakken de ya da banyo öncesinde de yapabilirsin. Maskeni saç uçlarına yoğunlaşarak uygula, ardından saçlarını iyice durula. 

Saç maskeleri saçlarını yoğun şekilde besler, ayrıca dış etkenlerden kaynaklanan yıpranmalara karşı önlem almanı sağlar. Saç maskelerinin etkisi genellikle 1 hafta kadar saçında kalır, bu nedenle her hafta uygulamayı tekrarlamalısın.

Editör önerisi: Bizim favori saç maskelerimizden biri olan Elseve Hindistan Cevizi & Değerli Yağlar Eşsiz Karışım Banyo Öncesi Maske, hindistan cevizi yağı ve değerli yağlarla zenginleştirilen formülü ile saça yoğun bir bakım yapıyor ve besliyor.

Bu banyo öncesi saç maskesini kullandığımızda, saçlarımız yumuşacık ve parlak oluyor. Sen de Elseve Hindistan Cevizi Saç Maskesi'ni haftada birkaç kere banyoya girmeden saçlarına ve saç diplerine uygulayabilir, 5-10 dakika beklettikten sonra banyoya girebilirsin. Saçlarının özgürce hareket ettiğini, mükemmel yumuşaklığa ve parlaklığa kavuştuğunu görünce bu maskeden vazgeçemeyeceksin.

5.Saç Serumu Uygulaması

4. Saç serumu

Banyodan çıktıktan sonraki adım, saç serumu adımı. Saçlarını kuruturken ısıdan zarar görmesini engellemek, kabarma ve elektriklenmenin önüne geçmek için saç serumu uygulayabilirsin. Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, bitkisel kaynaklı keratin ve kakao yağı içeren formülü ile pürüzsüzleştirici etkisi sayesinde en sevdiğimiz saç serumlarından biri.

Mükemmel düz saçlara sahip olmak için saçtaki elektriklenmeyi ve kabarmayı kontrol altına alırken aynı zamanda 230 dereceye kadar da ısı koruması sağlıyor. Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında, saçlarımızı düzleştirdikten sonra 4 cm'e kadar daha uzun görünmesine yardımcı oluyor.

6.Durulanmayan Bakım Kremi Uygulaması

5. Durulanmayan bakım kremi

Saçlarını daha kolay şekillendirmek, daha parlak ve yumuşak olmalarını sağlamak için son adımda durulanmayan saç kremi kullanabilirsin. Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem, 6 değerli çiçek yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde saçları besliyor. Son adımda saçlara harika bir yumuşaklık ve parlaklık kazandıran bu durulanmayan saç bakım kremi, saçları ağırlaştırmıyor. Üstelik mis gibi kokusu sayesinde saçlar gün boyu çok güzel kokuyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala