​Evde saç bakımı yapanların sahip olması gereken saç ürünleri

​Evde saç bakımı yapanların sahip olması gereken saç ürünleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde saç bakımı yaparken bilmen gerekenler ve en iyi saç bakımı ürün önerilerimizi listeledik!

Düzenli saç bakımı saç güzelliği açısından oldukça önemli. Saçlarının parlak, yumuşak, sağlıklı ve güçlü olması için düzenli bakım şart! Sadece banyoda saçlarını şampuanlayıp, bakım kremi kullanmak yetmeyebilir; aynı zamanda saçlarını yoğun şekilde besleyecek saç bakım ürünlerini de mutlaka kullanmalı, maske yapmalı ve ısıya karşı korumalısın. Tabii ki bir de kullanacağın saç bakım ürünleri de saç tipine ve saç sorununa uygun formülde olmalı.

Eğer sen de düzenli olarak evde saç bakımı yapıyorsan ya da yapmak istiyorsan işte ihtiyacın olan bilgiler ve önerilerimiz!

1.Saç tipine uygun şampuan

1.Saç tipine uygun şampuan

Evde saç bakımının en önemli adımı doğru şampuanı seçmektir. Saçının ihtiyacına ve saç tipine göre seçeceğin şampuan ile harika sonuçlar elde edebilirsin. Aksi halde yanlış şampuanı kullanmak, saçlarının olması gerekenden daha bakımsız görünmesine bile neden olabilir. Örneğin kuru saç derisine sahip biri olarak yağlı saçlar için şampuan kullandığında saçların daha çok kuruyup matlaşabilir.

Bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak için doğru şampuan seçiminin önemli olduğunu söylemiştik. Saçlar uzadıkça daha fazla yıpranabilir ve cansız görünebilir. Bunun için Elseve Dream Long Şampuan'ı kullanabilirsin. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren formülüyle saçları besleyen ve onaran bu şampuan, saç kırıklarını onarmaya da yardımcı oluyor. Uzun saç hayallerini kestirip atmamak için L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı kullanabilirsin.

2.Saç bakım suyu

2.Saç bakım suyu

Saçlarını şampuanladıktan sonra uygulayabileceğin Elseve Wonder Water ile saçlarının sadece 8 saniyede 10 kat daha pürüzsüz, daha yumuşak ve parlak olmasını sağlayabilirsin. Lamellar teknolojisi sayesinde ısınarak aktive oluyor ve saç yüzeyini yapılandırıyor. Şampuandan hemen sonra saç boy ve uçlarına 8 saniye boyunca masaj yaparak uyguladıktan sonra durulayabilirsin. Saçlarının ne kadar pürüzsüz, yumuşak ve parlak olduğuna inanamayacaksın!

3.Durulanmayan bakım kremi

3.Durulanmayan bakım kremi

Saç bakımın banyo sonrasında bitiyor mu sanıyorsun? Hayır! Esaslı bir saç bakımı banyo sonrasında da sürer. Banyodan çıktıktan sonra nemli ya da kuru saçlarının boy ve uçlarına durulanmayan bakım kremlerinden uygulayarak saçlarını kusursuz şekilde şekillendirebilir, hem de canlı bir görünüm elde edebilirsin.

Editörün favorisi: Bu konuda bizim favorilerimizden biri Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem! Durulamaya gerek olmadığı için hem kuru hem de ıslak saçlara uygulanabilen bu krem, besleyici çiçek yağları içeriyor. Kokusu ise muhteşem! :) Saçlarımızı ısıyla şekillendirmeden önce, taramadan önce uyguluyoruz ve bakımlı saçlarımızın tadını çıkartıyoruz!

4.Saç bakım yağı

4.Saç bakım yağı

Bakım yağları artık saç bakım rutinimizin favori ürünleri arasında! İster kuru saçına sür elektriklenmeyi önle, besle, parlak görünüme kavuş, istersen de nemli saçına uygulayıp yoğun şekilde nemlendir. Seçim tamamen senin! Saça iyi gelen yağları öğrenmek için bu yazımıza bakabilirsin.

5.Mikro fiber havlu

5.Mikro fiber havlu

Saçlarından nemi hızlıca emebilen mikro fiber havlular sayesinde saatlerce saçında havluyla beklemene gerek kalmaz. Ayrıca mikro fiber havlunu ütüyle ısıtıp, saçına bakım yağı sürdükten sonra bu havluya sar ve bir süre bekle. Sonuç muhteşem olacak!

6.Saç serumu

6.Saç serumu

Saç serumları da evde saç bakımı yapanların, saçlarını şekillendirenlerin mutlaka sahip olması gereken ürünlerden. Özellikle sık sık düz saç modellerini tercih ediyor, saçlarını düzleştiriyorsan tam sana göre bir önerimiz var: Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum!

Saçlarının elektriklenmesini önleyerek pürüzsüz düzlüğe kavuşmasını, hatta Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında, düzleştirdikten sonra saçımızın 4 cm'e kadar daha uzun görünmesine yardımcı olan bu serum, saçımızın yapı taşlarından Keratin içeriyor. Aynı zamanda 230 derece ısıya karşı da koruma sağlıyor. Mükemmel kokusu ise cabası! :)

7. Saç maskesi

7. Saç maskesi

Saç maskeleri gerçekten de evde saç bakımında çok etkililer. Saçına yoğun bakım yapacak, besleyecek, yumuşacık ve parlak olmasını sağlayacak içeriklere sahip saç maskelerini haftada 2-3 kere saçlarına uygulayabilirsin. Bizim favorimiz olan saç maskesi, hindistan cevizi ve değerli yağlar ile zenginleştirilmiş formülü ile Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi. Banyodan önce kullanılabilen bu saç maskesini saçlarında 5-10 dakika beklettikten sonra normal banyo rutinine devam edebilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Hindistan Cevizi & Değerli Yağlar Eşsiz Karışım Banyo Öncesi Maske'yi uyguladıktan sonra saçlarının beslenmiş, yumuşacık ve parlak olduğunu göreceksin. Üstelik mis gibi hindistan cevizi kokusu sayesinde saçların uzun süre harika kokacak.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?