Evde saç boyama sonrasında yapman gerekenleri açıklıyoruz!

Evde saç boyama sonrasında yapman gerekenleri açıklıyoruz!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kahve, sarı, kızıl ya da kumral… Tercihin ne olursa olsun, eğer saç renginin uzun süre capcanlı görünmesini istiyorsan saçlarına özen göstermelisin. Peki, saçlar boyandıktan sonra neler yapmak gerekir? Sana özel hazırladığımız rehberimizle hemen öğrenmeye var mısın?

Boya uygulamasından hemen sonra neler yapman gerekir?

Sana uygun saç rengini sonunda seçtin! Peki seçtiğin boya saçlarını besleyecek özelliklere sahip mi? Duydun mu bilmiyoruz ama L’Oréal Paris Excellence Crème yenilendi ve artık 3 aşamalı bakımıyla saç rengini, saç derini ve saçlarını koruma altına alıyor! Hatta içerisinde de yepyeni bir sürpriz var. :)

Hem bu sürprizi, hem Excellence Crème’in yeni 3 aşamalı bakımını ve saçlarını boyadıktan hemen sonra atman gereken önemli adımları keşfetmek isteyenleri yazımızın devamına alalım!

Boyandıktan sonra saçlar yıkanır mı?

Genelde boyandıktan sonra saçların yıkanıp yıkanmaması gerektiği herkesin aklında bir soru işaretidir. Ancak evde saç boyama hakkındaki deneyimlerimizden ve araştırmalarımızdan da öğrendiğimiz için gönül rahatlığıyla bu soruyu cevaplayabiliriz: saçlar boyandıktan sonra yıkanmalıdır.

Ancak saçlarını yıkadığın şampuanın, kullandığın ürünlerin bu konuda etkisi büyüktür.

Hangi şampuanı kullanmalı:

Saçlar boyandıktan sonra oldukça hassaslaşır. Bu nedenle boya işleminden sonra saç derini ve saçlarını nazikçe temizleyecek, hassaslaşan saç derini arındıracak bir şampuan kullanmalısın.

Bahsettiğimiz sürpriz de burada devreye giriyor! :) L’Oréal Paris Excellence Crème’in artık boyama sonrasında kullanabileceğin bir şampuanı var: pH Dengeli Boya Sonrası Bakım Şampuanı! Bu şampuan adından da anlayacağın üzere pH dengeli; yani boya işleminden sonra saçtaki ve saç derisindeki pH dengesini sağlıyor.

En önemlisi hem saçı hem de saç derisini nazikçe temizliyor, saçı kalıntılardan arındırıyor. Aynı zamanda saçı yumuşatarak parlaklığını ortaya çıkarıyor. Daha ne olsun değil mi? :)

Şampuandan sonra hangi ürünü kullanmalı:

Şampuan sonrasında da özel saç bakım maskesi ile yumuşacık, ışıl ışıl saçlara ulaşabilirsin. Excellence Crème’in Ağırlaştırmayan Besleyici Maskesi boyama sonrası için harika bir bakım! Seramid içeren bu özel maske saçı ağırlaştırmadan besliyor. Kokusu da bir harika!

Boyalı saçların için neler yapman gerekir?

Kullandığın boya besleyici özelliklere sahipse işin daha kolay. Excellence Crème’in Koruyucu Krem Boyası, Pro-Keratin ve koruyucu serum içerikleri ile zenginleştirilmiş formülüyle saçı boyarken koruyor. Yani saçların harika bir renk alırken aynı zamanda besleniyor. Böylece saç rengin uzun süre parlaklığını, ışıltısını koruyor.

Tabii yine de saç rengini boyama sonrasında koruma altına almak, bu kalıcılığı sürdürmek için atabileceğin adımlar var.

Isı kullanımı:

Saçlarını yıkadığın suyun sıcaklığının, maşa, düzleştirici, fön makinesi kullanımının saç rengini korumanda olumsuz etkileri var. Senin de bildiğin gibi yüksek ısılar saçlarının kurumasına, zarar görmesine neden oluyor.

Bu nedenle saçlarını yıkadığın suyun daima ılık, hatta mümkünse soğuk olmasına dikkat etmelisin. Maşa, düzleştirici ve fön makinesi kullanımını da mümkün olduğunca azaltmalı, kullanman gereken durumlarda da mutlak ısı koruyucu bakım ürünlerinden yardım almalısın.

Güneşten koru:

Aynı cildimiz gibi saçlarımız da güneşin zararlı UV ışınlarından etkilenir. Hatta boyalı saçlar güneş nedeniyle solabilir. Bu nedenle saçlarını yazın güneşin altında bulunman gerektiği durumlarda koruma altına almalısın.

Şapkalarınla, fular, bandana gibi saç aksesuarlarınla saçlarını koruyabilir, UV koruması sağlayan saç bakım ürünleriyle saç renginin zarar görmesine engel olabilirsin.

Klor & deniz tuzu etkisi:

Yaz-kış fark etmeksizin havuza giriyorsan saç renginin bundan etkileneceğini göz önünde bulundurmalısın. Özellikle yaz aylarında buna bir de deniz tuzu eklenince saçların kuruyabilir, saç rengin solmaya başlayabilir.

Bone takabilir, havuza veya denize girmeden önce saçlarına saç bakım kremi uygulayıp bu şekilde girmeyi deneyebilirsin. Bunu yaparak, saç tellerine havuz ve deniz suyunun işlemesine engel olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?