Saç analizi nedir, nasıl yapılır?

Saç analizi nedir, nasıl yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarımız sağlıklı olduğunda, capcanlı, ışıltılı göründüğünde bizden mutlusu yok! Ancak maalesef saç sağlığımızı her zaman koruyamayabiliyoruz. Saç dökülmesi, kepek, hassasiyet gibi saç derisi sorunları, yıpranma, kuruluk gibi saç sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyoruz.

İşte bu durumlar için önceden önlem almak ya da hangi saç sorunlarına sahip olduğumuzu öğrenip bir an önce harekete geçmek için saç analizi yaptırmak oldukça önemli. Biz de senin için saç analizi hakkındaki her şeyi araştırdık. İşte saç analiziyle ilgili bilmen gerekenler!

Saç analizi nedir?

Saç derisi ve saç telleri hakkında bilgi almak, saçta bulunan sorunlara uygun ürünleri belirlemek için yapılan analize saç analizi deniyor. Kimi zaman saç uzmanlarınca, kimi zaman da kişinin çeşitli sorulara verdiği cevaplarla yapılan saç analizinde, saçlarda hangi sorunlar varsa hepsi belirlenir. Sonucunda da saçların sağlığına yeniden kavuşması için uygun olan saç bakım ürünleri kullanılmaya başlanır.

Saç analizini kimler yaptırmalı?

Aslında saç analizi yaptırmak için belirli bir yaş aralığında olmaya gerek yok çünkü saç derisinde ve saçlarında problem olan herkes bu analizi yaptırabilir. Saçlarında problem olmayanlar da belirli aralıklarla saç analizi yaptırarak saçlarında oluşabilecek herhangi bir sorun için önceden önlem alabilir, uygun ürünlerle saçlarına bakım yapabilirler.

Hangi saç sorunları saç analizi ile belirlenir?

Saç derisinde, saç köklerinde ve saç tellerinin yüzeyinde bulunan saç sorunları, saç analizi ile ortaya çıkar. Saç dökülmesi, kepek sorunu, saç derisindeki hassasiyet, kızarıklık, tahriş, kuruluk, yağlanma gibi sorunlar saç analizi ile belirlenebilir. Aynı şekilde saçlardaki yıpranma seviyesi, matlık, sertlik, kırıklar gibi sorunlar da belirlenebilir.

Saç analizi nerede yaptırılır?

Saç analizini kuaförde saç uzmanları tarafından ya da sana özel sorularla hazırlanan teşhisle online olarak da yapabilirsin. Kuaförde yaptıracağın saç analizi, yalnızca danışman Kérastase kuaför salonlarında bulunan özel bir cihaz ile yapılıyor.

Saçlarınla ilgili bilgi almak için sana özel hazırlanan bir dizi sorudan oluşan online teşhise ise buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

Saç analizi nasıl yapılır?

Kuaförde saç analizi nasıl yapılır:

Saçlarına danışman Kérastase kuaför salonlarında analiz yaptıracağın zaman, saç uzmanları çok özel bir cihaz ile saç derine, saçlarına yakından bakıyorlar. Bu cihazın uç kısmında bulunan kamerayla saç derine çok yakından bakıp, saç derinin ihtiyacı olan ürünler sana öneriliyor. Aynı şekilde saç tellerine de yakından bakılıyor ve saç tellerine nasıl bir bakım uygulanması gerektiği belirleniyor.

Analiz sonucunda da saç uzmanları sana uygun Kérastase ürünleriyle saçlarına bakım yapıyorlar ve onların önerdiği ürünlerle evde de bakıma devam edip saçlarını sağlığına kavuşturabiliyorsun.

Saç analizi online olarak nasıl yapılır:

Online olarak yapılan saç analizini hemen şimdi, şu anda bile yapabilirsin! :) Buraya tıklayıp hemen saç analizi yapıp sana ve saçlarına en uygun bakım ürünlerini keşfedebilirsin.

Online analizi yapması ise çok kolay! Önce adını ve soyadını yazıp analize başlıyorsun.

Sonra da saç uzunluğunu, saç tipini belirleyip bu şekilde birkaç soruya daha cevap veriyorsun. Bu soruların hepsi saçlarını tanımamız ve uygun Kérastase saç bakım ürünlerini önermemiz için bize yardımcı oluyor. Yani eksiksiz ve doğru yanıtladığından kesinlikle em in olmalısın. :)

Cevapların sonucunda da sana özel Kérastase profilin ortaya çıkıyor ve danışman Kérastase kuaför salonlarında yaptırabileceğin salon ritüelini, evde uygulayabileceğin saç bakım ürünlerini ve şekillendirici ürünleri öğrenebiliyorsun. Kısacası saç analizini ayağına getirdik diyebiliriz! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?