Saçı parlatmak için ne yapmalı?

Saçı parlatmak için ne yapmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sacsirlari.com okuyucularının içinden 'keşke daha parlak saçlara kavuşsam' dediklerini duyar gibiyiz. Peki, daha parlak saçlara nasıl ulaşırız? Maalesef parlak saçlar doğal olan, genetik gelişen bir avantaj değil. Saçlarının parlaması için saç bakımına özen göstermeli, doğru saç bakım ürünleri ile tanışmalısın. Doğru saç bakım önerilerini takip ettiğinde, saçlarına düzenli bakım yaptığında saçlarının parlamaması için hiçbir sebep yok. Biz çoktaaan doğru saç bakım ürünüyle tanıştık ve "ondan asla vazgeçemiyoruz"! :)

Eğer sen de cansız görünen saçlarına veda etme konusunda kararlıysan bu yazımız tam sana göre!

1- Yağ içeren saç bakım ürünlerini tercih et

Değerli yağ içeriklerini tercih et

Saç bakımında doğanın gücünden ilham alan, besleyici yağ içeriklerini kullanarak saçlarının parlak olmasını sağlayabilirsin. Değerli çiçek yağları, saçlarının ihtiyacı olan bakımı ve nemi sağlayarak saçlarının kurumasına engel olur. Çiçek yağı içeren saç bakım kremleri, saçlarını kökten uca besler, saçlarının elektriklenmesine engel olur ve saçlarının kolay şekil almasını sağlar. Düzenli olarak saç bakım ürünleri kullandığında saçlarındaki kuruluk sorununun kaybolduğunu ve saçlarının doğal olarak parladığını fark edeceksin. 

2- Sıcak sudan uzak dur

2- Sıcak sudan uzak dur

Kuru saçların en yaygın sebeplerinden biri saçları aşırı sıcak suyla yıkamak. Sıcak su, saçların nemini alarak saç tellerinin kurumasına yol açar. Bunun yerine saçlarını ılık veya soğuk suyla yıkamalısın. Soğuk suyla saç yıkayanların daha parlak saçlara sahip olduğunu göreceksin.

Eğer saçlarını soğuk suyla yıkamaya hazır değilsen, başlangıç aşamasında saçlarını ılık suyla yıkadıktan sonra soğuk suyla durula. Yavaş yavaş soğuk suyun yarattığı dinamik etkiyi seveceksin. 

3- Saçlarını yazın etkilerine karşı koru

3- Saçlarını güneşten koru

Her gün güzel saçlara sahip olmak için saçlarını yaz-kış demeden korumalısın. Ancak yaz aylarında saçlarımız kurumaya ve matlaşmaya daha fazla meyillidir. Bu nedenle de günlük olarak nemlendirmek, saçı beslemek çok önemlidir. Yağ içeren saç bakım kremleri, saçlarındaki nemi korur ve dış etkenlerin saç tellerini matlaştırmasına engel olur. 

Günlük olarak saç boylarına ve uçlarına değerli yağlar içeren bakım kremleri sürerek, saçlarının parlak görünmesini sağlayabilirsin. Bizim yaz aylarında saçlarımızın parlaklığını nasıl koruduğumuzu merak ediyorsan, çantamızda mutlaka durulanmayan bakım kremi taşıdığımızı söyleyelim. Böylece saçlarımız her gün güzel görünüyor! :)

Hangi ürünlerle saçlarını parlatabilirsin?

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem

O zaman hazırsan sırrımızı seninle paylaşıyoruz! En sevdiğimiz, yıllardır favorimiz olan ve onu hiçbir şeye değişmediğimiz saç bakım ürünü: Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem! Uzun yıllardır günlük saç bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden olan bu saç kremi, her zaman parlak, yumuşak, canlı, ışıltılı görünen saçlarımızın sırrı! 

İçeriğindeki 6 değerli çiçek yağı sayesinde saçlarımızın ihtiyacı olan nem desteğini sağlıyor, saç uçlarındaki sert ve kuru görünümü yumuşatıyor. 

Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'nin en sevdiğimiz özelliklerinden biri de saçlarımızı 230 derece ısıya kadar koruyor olması. Böylece saçlarımızı düzleştirirken, maşa yaparken vicdan azabı çekmiyoruz, pürüzsüz saçlarımızın keyfini rahat rahat çıkarıyoruz.

 Bizim de yıllardır favorimiz olan Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi hiçbir şeye değişmeyiz! :)

Elseve 6 Mucizevi Yağ serisi

Saç bakım yağları hayatımıza girdiğinden beri saç bakım rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden! Saçlara iyi gelen, yağ içeren bakım ürünlerinden favorilerimiz ise Elseve 6 Mucizevi Yağ serisi.

Bizim en sevdiğimiz saç bakım serilerinden biri olan bu seri, saçlara yoğun nem sağlıyor, saç tellerinin kuruluğunu alıyor ve saçların çok daha parlak, canlı görünmesini sağlıyor. Seride şampuan, saç kremi ve saç maskesi bulunuyor. Saçlarını ilk kullanımdan itibaren güzelleştiren 6 Mucizevi Yağ serisini eminiz ki sen de çok seveceksin! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?