​Kırık saç sorunu: Kırık uçları kesmeden nasıl tedavi etmeli?


Kırık saç uçları birçok kadının yüzleşmek zorunda kaldığı saç sorunlarından biri. Bu kırık saçlardan kurtulmanın tek yolunun saçı kestirmek olduğu zannedilir ama biz çözüm yollarını senin için araştırdık! Hadi başlayalım! :)

Kırık saç uçları neden oluşur?

Saç uçlarında oluşan kırıklar, saçların bu bölgede zayıflamasından dolayı ortaya çıkar. Saç derisinde üretilen doğal yağlar saç uçlarına ulaşamaz ve bu bölge zayıflamadan dolayı kırılmaya başlar. Düzenli bakım da yapılmadığında saç uçları günden güne zayıflar ve cansızlaşır.

Tabii kırık oluşumunu tetikleyen bazı etkenler de var. Isı koruyucu ürünleri kullanmadan saçları düzleştirici, maşa, fön makinesi ile şekillendirmek, üst üste uygulanan saç rengini açma işlemleri, hatta sadece saç taramak bile uzun vadede saçlarının zarar görmesine neden olabilir.

Bu etkenlerle beraber saçlar zarar görür ve saçın uç kısımları çatallaşmaya, saç yıpranmaya, kırılmaya başlar.

Nasıl önlenir?

Kırık saç görünümünü önlemek için saç tellerini yoğun şekilde besleyen ürünler uygulamak gerekir. Saçlar yeterince beslendiğinde çok daha sağlıklı görünür ve kırılmaları önlenebilir.

Peki hangi ürünlerle kırık saçları onarabilirsin? Bizim bu konudaki favorimiz Elseve S.O.S Onarıcı Koruyucu Bakım! 1 yıl boyunca saçlarına üst üste maşalar, düzleştiriciler uygulamış, maşa yapmış, saç rengini açmış olabilirsin. İşte bu krem, 1 senelik yıpranmayı 1 kullanımda geri alıyor! Saçlarını yoğun şekilde besleyip onarıyor ve bakım yapıyor.

İçerisinde Seramid ve Kalendula çiçeğinin özleri bulunuyor. Her iki içerik de saçlar için oldukça faydalı. Saçların bu 2 içerikle beraber besleniyor ve onarılıp ışıl ışıl parlıyor, yumuşacık oluyor.

Yıpranan saçlarını kesmeden tedavi et

Saç uçlarındaki kırık ve yıpranmış görünümün ne kadar rahatsız edici bir durum olduğunu biliyoruz. Özellikle de yıpranma nedeniyle saçlarını sık sık kestirmek zorunda kalıyorsan saçlarını beslemenin şart olduğunu söylemeliyiz.

Saçlarımızın en yıprandığı, saç uçlarımızın çatal çatal olduğu günlerde mecburen saç uçlarımızdaki kırıkları aldırmak zorunda kalmıştık. Sonrasında ise Elseve S.O.S Onarıcı Koruyucu Bakım ile tanıştık. İyi ki de tanışmışız! Saçlarımızı yoğun şekilde onardığı için saçlarımız artık çok sağlıklı görünüyor. En önemlisi ise saçlarımızı artık yıprandığı için kestirmek zorunda kalmıyoruz.

Nasıl kullanılır?

xElseve S.O.S Onarıcı Koruyucu Bakım, durulamaya gerek olmadığı için kuru veya ıslak saçlara uygulanabiliyor. Saçların kuru ya da ıslakken saçın uç ve boylarına uygulayabilir, ardından da saçlarını tarayabilirsin. İşte bu kadar!

Kırık uçları için şekillendirme hilesi:

Kırık uçları olan bir saçı şekillendirirken yapabileceğin en iyi şey; saç uçlarına Elseve S.O.S Onarıcı Koruyucu Bakım uyguladıktan sonra şekillendirmek olmalı. Saç uçlarını hem besleyip, hem de daha parlak ve yumuşak hale getirmene yardımcı olur. Sana da beslenen saçlarının tadını çıkartmak kalır.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!