​Yeni yıla bakımlı saçlarla girmeye ne dersin?


Yeni yılın gelmesine çok az zaman kaldı. Hepimiz bu yılın bize getireceği fırsatlar ve güzellikler için çok heyecanlıyız. Senin de bir ''bu yıl yapmak istediğim şeyler'' listen vardır mutlaka. Peki, bu listenin içerisinde kendine ve saçlarına iyi bakmak diye bir madde de var mı? Cevabın hayırsa mutlaka eklemelisin. Çünkü yenilenebilmenin yolu kendine iyi bakmaktan geçer. Yani bence, bakım şart!

Yeni yıl demek yeni başlangıçlar demek. Yılbaşı öncesinde yeni yıla yenilenmiş, ışıldayan, bakımlı saçlarla girmek istemez misin? O zaman seni yazımın devamına alalım!

Sihirli iksirle ışıldayan saçlar

Eğer saçlarının bir türlü şekil almamasından şikâyetçiysen, bu yıl, bu bakımla saçların artık söz dinleyecek! Saçlarını kontrol altına alabilmeyi, yalnızca nem dengesini sağlayarak elde edebilirsin. İşte bunun için benim de kullandığım harika bir ürün var! Kiehl's Magic Elixir Saç Bakım Konsatresi ile hem saçlarının, hem de saç derinin nem dengesini sağlayabilir, yumuşacık, ışıldayan saçlara sahip olabilirsin.

Şampuanlama öncesinde saç derine masaj yaparak ve yaklaşık 5-10 dakika bekle. Ardından her zamanki gibi saçlarını şampuanla. Sonucu sen de çok seveceksin!

Zarar görmüş saçlarını onar

Her ne kadar inkâr etsek de özellikle kış mevsiminde saçlarımıza çok iyi davrandığımız söylenemez. Şekil vermekte zorlandığımız için maşaya ve düzleştiriciye sarılıyoruz ama onlar da saçlarımıza oldukça zarar veriyor. İşte bu hasarı onarmak ve saçının kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlamak için Kiehl's Damage Repairing & Rehydrating saç bakım serumunu öneririm. Benim en çok sevdiğim özelliklerinden biri de paraben içermemesi!

Nem tedavisi

Saçların çok fazla kimyasal işlem görmüş, zayıflamış hatta yanmış olabilir. Ancak saçlarının eski gücüne kavuşabilmesi için doğal içerikli ürünler emrine amade! Avokado yağı, limon özü ve zeytin meyvesi yağı bir araya gelip, Kiehl's Olive Fruit Oil saç bakım kremini oluşturuyor. Bize de her şampuanlamadan sonra saç uçlarımıza uygulayıp neme doyan saçlarımızın tadını çıkartmak kalıyor!

Yoğun bakım

Kuru ve zarar görmüş saçların en önemli ihtiyacı yoğun bakımdır. Yoğun bir bakım uygulamadığında ise saç uçlarında çatallaşmalar hatta kırılmalar ortaya çıkabilir. İşte tam da bu duruma, Kiehl's Strengthening and Hydrating durulanmayan saç bakım kremi oldukça etkili! Banyodan sonra saçlarını şekillendirmeden önce, hatta gün içinde saçlarının cansız olduğunu düşündüğünde uygulayabilirsin.

Yepyeni yıla bakımlı saçlarla başlamak istersen buraya tıklayarak, yukarıdaki saç bakım ürünlerine sahip olabilirsin!


Photo credit: Fotolia

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!