Saç şekillendirme 101: Herkesin bilmesi gereken temel ipuçları


En son saç trendleri, yeni ürünler, yeni şekillendirme aletleri derken, saçlarımızla ile ilgili her gün yeni bir şey öğreniyoruz. Ama tüm bu yenilikleri denemeden önce, bazı temel teknikleri öğrenmek gerekiyor. Bu tekniklerle saçlarına çok daha hızlıca şekil verebilirsin.

rnrn

Bu püf noktalarını merak ediyor musun? Süper bir rehber hazırladık, bir göz atmaya ne dersin?

rnrn

-Saçlarına düz fön çekmek için:

rnrn

Söz konusu düz fön olduğunda her zaman yuvarlak bir fırça kullanmalısın. Fırça, saçlarını kaldırıp, hacim verirken, düzleştirir. Mümkün olduğunca saçlarına daha nazik dokunuşlar yapabilen, 100% doğal kılları olan bir fırça kullanmaya çalışmalısın.

rnrn

- Dalgalı bir görünüm için:

rnrn

Saçlarını dalgalandırırken, maşayı daima yüzünden dışarı doğru tuttuğundan emin olmalısın. Küçük uçlu maşalar saçlarında sık ve yoğun bukleler oluştururken, geniş uçlu maşalar daha iri su dalgaları oluşturur. İşlemden sonra, bukleleri hafifçe tarayıp sabit kalmalarını sağlamak için saç spreyi uygulamalısın.

rnrn

-Topuz oluşturmak için:

rnrn

Çorap hilesini deneyebilirsin! Yanlış duymadın, hoş bir balerin topuzu oluşturmanın en kolay yollarından biridir. Saçlarını atkuyruğu yapıp, bir donut şekline soktuğun çoraba saçlarını dola ve topuzun oluşana kadar saçını sar.

rnrn

-Atkuyruğunda ustalaşmak için:

rnrn

Atkuyruğu oluştururken en önemli püf noktalarından biri lastik tokayı saklamaktır. Bunu başarmak için, sadece atkuyruğundan çıkan saçından bir tutamı lastik tokanın etrafına sar ve alttan tel tokayla tuttur. İşte, bu kadar!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!