Saçlarını ısısız dalgalandırabileceğin 7 kolay teknik!

Saçlarını ısısız dalgalandırabileceğin 7 kolay teknik!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Maşa, düzleştirici, fön makinesi gibi ısıyla saç şekillendiren aletlere bir süre ara vererek saç sağlığına katkıda bulunmaya ne dersin? Saçlarını ısı kullanmadan da şekillendirebilirsin! Şimdi, senin için derlediğimiz ısısız saç modellerine ve saç şekillendirme tekniklerine bir göz atmaya ne dersin? Isısız saç şekillendirme yöntemlerini ve modellerini öğrendikten sonra bir daha başka teknikleri denemek istemeyeceksin. 

Bu saç modellerinin hepsini maşa ya da düzleştirici kullanmadan yapabilirsin! :)

1.Havluyla dalgalı saçlar

çorapla dalgalı saçlar

Biraz ilginç gelebilir ama kullanmadığın bir havluyla, pratik şekilde ısısız su dalgalı saçlar elde edebilirsin! Isısız saç şekillendiricinin Tiktok'ta çok popüler olduğunu söylemeliyiz. Tek yapman gereken, nemli saçlarını tıpkı birer bigudi gibi düşünerek minik bir havluya sarmak.

Saçlarını havluya sarmadan önce ısısız dalgalı saçının daha yumuşak ve bakımlı görünmesini sağlamak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i uygulayabilirsin. Böylece saçlarının mükemmel bir şekil almasını, daha yumuşak ve parlak olmasını sağlayabilirsin. Ayrıca bu saç kremi mis gibi kokuyor! Ardından saçlarını sarıp uyu ve sabah uyandığında harika dalgalarının tadını çıkar!

2.Klipsli saç dalgalandırma tekniği

klipsli saç modeli

Tel tokaları ve klipsleri ısısız saç şekillendirme seti gibi düşünebilirsin. Saçlarını minik tutamlara ayırıp bu tutamları kıvır ve tel tokalarla saçına sabitle. Ardından bu şekilde uyu. Sabah uyandığında ister oluşan bukleleri tarayarak ve Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayarak dağıt, istersen de Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük uygulayarak havalı bir görünüm oluştur.

3.Ters örgüyle dalgalı saçlar

Ters örgüyle

Ters örgüyü Isısız saç şekillendilirme yöntemlerinden biri olarak kullanabilirsin. Bu saç modelini yapmak için ise baş aşağıda durmalısın. Tabii bir de balıksırtı örgünün nasıl yapıldığını bilmen gerekir. Buraya tıklayarak balıksırtı örgülü saç modelini nasıl yapabileceğini öğrenebilirsin.

Saçlarını ensenden başlayarak ördükten sonra bu şekilde uyu. Sabah saçlarını açınca oluşan doğal dalgalı görünüme bayılacaksın!

Editörün Önerisi: Saçları şekillendirmek için düzenli olarak ısılı işlemler kullanmak saçlara oldukça zarar verebiliyor, yıpranmalarına neden olabiliyor. Saçının ısıdan dolayı zarar görmesine engel olmak için saçı 230 derece ısıya kadar koruma sağlayan Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz.

4.Topuzla dalgalar

Topuzla dalgalar

Öncelikle saçlarının süper dalgalara sahip olması için Elseve Dream Long Süper Dalgalar Saç Köpüğü'nü saçlarına uygula. 48 saate kadar kalıcı dalgalar elde etmeni sağlayacak bu saç köpüğü, hint yağı ve vitamin içeren formülü ile saçların sertleşmeden hacimlenmesini ve belirgin dalgalara sahip olmasını sağlıyor.

 Ardından ortadan saçını ortadan ayır. Her iki tarafa da parmaklarınla burgu şekli verip topuz görünümü oluştur. Bu topuz tel tokayla sabitleyip bu şekilde uyu. Sabah uyanınca da tel tokalarını çıkartıp topuzunu aç ve dalgalı görünümün tadını çıkart! :)

5.Düzensiz bukleleri belirginleştir

bukleli saç

Saçların kendiliğinden dalgalı veya kıvırcık olabilir fakat elektriklenme ve doğru bakım ürünleri kullanmamaktan düzensiz görünüyor olabilir. Saçlarında 48 saate kadar belirginlik sağlamak için Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem'i kullanabilirsin. Amla yağı içeren bu ısısız saç şekillendirici saç kremini ıslak saçlarına uygulayarak tarayabilir ve şekil verebilir, kuruduktan sonra da yenileyerek buklelerinin kontrol altına alınmasını ve beslenmesini sağlayabilirsin.

6. Kolay topuzla dalgalı saçlar

Kolay Bella topuzu

Topuz süngerini maşa yerine kullanmak kimin aklına gelirdi ki? Saçlarını tepede toplayıp topuz süngerini tak ve saçlarını süngerin etrafına sararak tel tokalarla sabitle. Sabah topuzunu aç ve saçlarını elinle nazikçe tarayarak dalgaları dağıt. İstersen topuzunu gün boyu tutarak topuz modelini kullan, tercih senin! 

7. Fularla dalgalı saçlar

Fularlı saç modeli

Bu teknikte de sadece fular veya bandana kullanıyoruz! Bandanayı firketeyle saçlarına sabitledikten sonra fuların uçlarına saçlarını sarıyorsun. İster bir süre bu şekilde bekle, istersen de gece uyumadan önce uygulayıp gece boyunca saçlarının şekil almasını sağla. Saçlarını açtığında ortaya çıkan su dalgalı görünüm seni çok mutlu edecek! :)

8.Isısız saç düzleştirme tekniği

Isısız saç düzleştirme tekniği

Isısız saçlarını düzleştirmek için banyo rutininde saçlarını iyice nemlendirmeni öneririz. Saç tipine uygun bir saç maskesini, nemini aldığın saçlarına uygulayıp geniş uçlu bir tarakla saçlarını tara. Sonrasında durulayıp banyo rutinini sonlandır. Banyo rutinin sonrasında ise nemli saçlarına durulanmayan bir bakım kremi uygulayıp yine güzelce tara. Ardından saçını saten bir toka ile ensende toplayıp atkuyruğu yapıp bu şekilde uyu. Sabah uyandığında ise saç bakım yağını saçının uç ve boylarına uygula. Saçların daha düz görünecektir.

9.Islak saç modeli

ıslak saç modeli

Isı kullanmadan saç şekillendirme yöntemleri arasında en pratiği kuşkusuz ıslak görünümlü saçlar! Islak bitişli saç jölesi veya saç köpüğü ile bu görünümü elde edebilirsin. Saçların nemliyken saç jölesini saçlarına sür ve masaj yaparak saçlarını şekillendir. Saçların kuruduktan sonra da nemli görünmeye devam edecekler! 

10.Kurdeleli saç modeli

Kurdeleli saç modeli

Kurdeleli saç modeli de ıssız saç şekillendirme yöntemlerine iyi bir alternatif. Bu saç modeli için saçlarını sıkı atkuyruğu yap. Sonrasında atkuyruğunu ikiye ayır ve iki tarafına da bombeli kurdele görünümü ver. Kurdeleli saç modeli saçlarına havalı ve şık bir topuz görünümü kazandırır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?